Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków,  c) 

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  , leasingu lub innej umowy o podobnym charakterze zawartej na czas określony lub umowy sprzedaży na warunkach odroczonej płatności, jeżeli umowa przewiduje, że w następstwie normalnych zdarzeń (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby (...)

 • Porada prawna na temat umowa sprzedaży części pojazdu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa sprzedaży części pojazdu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  przepisów ruchu drogowego, trwające nie dłużej niż 1 minutę, oraz każde unieruchomienie pojazdu wynikające z tych warunków lub przepisów;30) postój pojazdu - unieruchomienie (...)

 • Kodeks wykroczeń

  pojazdu, 2) do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, 3) do prowadzenia pojazdu osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, (...)

 • Leasing w podatku VAT

  podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym (...)

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa

  wykluczających użytek prywatny.   Ewidencja przebiegu pojazdu musi potwierdzać brak prywatnego użytku pojazdu. Ewidencja ta, prowadzona od dnia rozpoczęcia wykorzystywania pojazdu (...)

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC kierowców - zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela

  nabycia pojazdu mechanicznego) oraz w razie zawarcia umowy ubezpieczenia OC przez posiadacza pojazdu mechanicznego nie będącego właścicielem tego pojazdu (umowa ubezpieczenia ulega (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  obowiązek zawarcia nowej umowy ubezpieczenia OC pojazdu w ostatnim dniu przed rozwiązaniem się umowy wypowiedzianej. Posiadacz pojazdu mechanicznego, który przeniósł prawo własności (...)

 • Zrzeczenie się spadku na korzyść innej osoby

  części współwłasności przez siostrę i matkę. Podczas sprzedaży tego samochodu innej osobie należy wykazać się dowodami własności a są to: umowa sprzedaży od poprzedniego (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  stawek:  1) 5 % części ceny sprzedaży, jeżeli ta część jest zawarta w przedziale do równowartości 50 000 euro, oraz  2) 3 % części ceny sprzedaży, (...)

 • Leasing podatkowy

  trwałych i przyjęty do używania, zaś umowa leasingu została zawarta 1 lipca 2006 r. Leasingodawca dokonał pierwszego odpisu amortyzacyjnego w lipcu 2006 r. Umowa wygasła w dniu 30 czerwca 2008 (...)

 • Wystawianie faktur

  rejestrującej, jeżeli wartość sprzedaży oraz kwota podatku są zarejestrowane w raporcie fiskalnym dobowym kasy. Z kolei gdy faktura w formie elektronicznej dotyczy sprzedaży zarejestrowanej (...)

 • IV - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 535 - art. 626)

  leśnych przedawniają się z upływem lat dwóch. Art. 555. Przepisy o sprzedaży rzeczy stosuje się odpowiednio do sprzedaży energii oraz do sprzedaży praw. Art. 555[1]. (skreślony). (...)

 • VAT od miejsca parkingowego

  części, tj. sprzedaży lokalu mieszkalnego oraz sprzedaży miejsca parkingowego lub garażu. Jak już to uzasadniono wyżej, w opinii Sądu, mamy do czynienia tylko z jednym przedmiotem umowy (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wspólnej. Na podstawie umowy sprzedaży Piotr W. stał się właścicielem nieruchomości wspólnej w części w ¼. Do wyłącznego użytkowania nabywcy były części nieruchomości (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu w odpowiednim terminie, tj. nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy na jakie umowa została zawarta. Wypowiedziana tak umowa (...)

 • Umowa komisu a rękojmia

  % wartości żądania. rękojmia, komis, umowa, obniżenie ceny

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  tej umowy:  1) przychodem ze sprzedaży środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych jest ich wartość wyrażona w cenie określonej w umowie sprzedaży, także wtedy, (...)

 • Ustawa o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  ustanowienie zastawu rejestrowego (umowa zastawnicza) powinna być pod rygorem nieważności zawarta na piśmie.  2. Umowa zastawnicza powinna określać co najmniej:   1) datę

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  portem lub przystanią morską; 3) budynki, budowle i zajęte pod nie grunty na obszarze części lotniczych lotnisk użytku publicznego; 4) budynki gospodarcze lub ich części:  (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  (umowy przyrzeczonej). Umowa przedwstępna powinna określać wszystkie postanowienia przedmiotowo istotne umowy przyrzeczonej. Należy wskazać, iż przesłana przez Pana umowa nie budzi wątpliwości (...)

 • Użyczenie samochodu innej firmie

  firmie, nazwijmy ją "B" - bez potrzeby sprzedaży i przerejestrowywania samochodu, jednakże tak, aby firma "B" mogła księgować koszty związane z użytkowaniem pojazdu (paliwo, naprawy etc.)? (...)

 • Szkoda komunikacyjna całkowita

  zagospodarować wraku samochodu, wartość pojazdu po szkodzie znacznie przewyższa wartość złomowania lub sprzedaży pojazdu. Przyjmując, iż wyceniając wartość pojazdu po wypadku (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 151-200)

  udziały niższe niż 50 złotych. Art. 182. § 1. Zbycie udziału, jego części lub ułamkowej części udziału oraz zastawienie udziału umowa spółki może uzależnić od zgody (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Sprzedaż na raty a VAT

  Na podstawie umowy sprzedaży dokonano zbycia samochodu (środka trwałego). Zgodnie z umową płatność będzie odbywała się w 12 ratach ( co miesiąc). (...)

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane