Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych

  komplementariusz. Art. 105. Umowa spółki komandytowej powinna zawierać: 1) firmę i siedzibę spółki,  2) przedmiot działalności spółki,  3) czas trwania spółki, (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  stanu majątku spółki.§ 5. Każdy członek rady nadzorczej może samodzielnie wykonywać prawo nadzoru, chyba że umowa spółki stanowi inaczej. Art. 220. Umowa spółki (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  lub część ułamkowa nieruchomości stanowiąca udział wspólników spółki cywilnej - z tytułu zaległości podatkowych spółki. § 4. Przedmiotem hipoteki przymusowej jest również: 1) (...)

 • Porada prawna na temat umowa rozwiązania spółki cywilnej wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa rozwiązania spółki cywilnej wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej

  przez moje wystąpienie ze spółki, albo przez podjęcie jednomyślnej uchwały o rozwiązaniu spółki. Czy w obu wypadkach (pomijając oczywiście kwestie różnic w terminie rozwiązania) (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  ;rozwiązania spółki cywilnej lub handlowej niemającej osobowości prawnej; 2) zaprzestania przez podatnika, o którym mowa w art. 15, będącego osobą fizyczną wykonywania (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy

  wzoru przemysłowego i wprowadzonych do obrotu po wygaśnięciu prawa z rejestracji udzielonego na taki wzór.   Skoro wzór nie został zarejestrowany, należy sprawdzić, czy wzór (...)

 • Spółka cywilna. Można zastąpć nieżyjącego wspólnika

  jednak tego uniknąć. Istotą funkcjonowania każdej spółki cywilnej jest osobista współpraca co najmniej dwóch wspólników w przedsiębiorstwie spółki. Śmierć jednego ze wspólników (...)

 • Podstawowe zasady zakładania spółki cywilnej

  jednolity: Dz. U. 2013 r. poz. 672). spółka; działalność; gospodarczy; przedsiębiorstwo; obowiązek; rozpoczęcie; założyć; umowa; współwłasność; spółka cywilna;

 • Wyjście ze spółki cywilnej

  Cztery lata temu wszedłem do spółki cywilnej, która już wcześniej istniała. Obecnie mam tam 40 % udziałów. Z powodu straty zaufania do wspólników postanowiłem odejść ze spółki. (...)

 • Sposób rozwiązania spółki cywilnej

  przypadku, gdy umowa spółki lub ustawa to przewiduje. Rozwiązanie spółki cywilnej może więc nastąpić co do zasady w drodze zawarcia pomiędzy wszystkimi wspólnikami umowy o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane