Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  urządzenia istniejące na gruncie w dniu wygaśnięcia użytkowania wieczystego. Art. 240. Umowa o oddanie gruntu Skarbu Państwa lub gruntu należącego do jednostek samorządu terytorialnego (...)

 • Kodeks cywilny

  umowa została zawarta, odpowiedni termin do potwierdzenia umowy; staje się wolna po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu.§ 3. W braku potwierdzenia ten, kto zawarł umowę w cudzym imieniu, obowiązany

 • Wykup gruntu pod drogę a umowa przedwstępna

  zapłaciliście Państwo za nieruchomość. Jeśli o tym fakcie Państwo wiedzieliście, to zakup definitywny w celu odsprzedaży po wyższej cenie gruntu rolnego może być kwestionowany przez zarząd (...)

 • Porada prawna na temat umowa przedwstępna sprzedaży gruntu rolnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa przedwstępna sprzedaży gruntu rolnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa dzierżawy

  : osoba fizyczna, osoba prawna bądź jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej - będąca właścicielem gruntu lub posiadaczem (samoistnym lub zależnym) gruntu. Dzierżawcą może

 • Taksa notarialna przy umowie z deweloperem - opinia prawna

  (należącymi do I grupy podatkowej)  Umowa sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność lub jednorodzinnego budynku mieszkalnego Umowa sprzedaży działki (...)

 • Uprawnienie dzierżawcy do pierwokupu

  kształtowaniu ustroju rolnego. W przypadku sprzedaży nieruchomości rolnej przez osobę fizyczną prawo pierwokupu przysługuje z mocy ustawy jej dzierżawcy, jeżeli łącznie spełnione są następujące (...)

 • Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

  notarialnego) i może obligować Sprzedającego w przypadku nie zrealizowania aktu notarialnego do zwrotu Kupującym zadatku w podwójnej wysokości? Jakie taka umowa może powodować dla stron problemy? (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  jakim powinien się znajdować stosownie do przepisów o wykonywaniu dzierżawy. Art. 706. Jeżeli przy zakończeniu dzierżawy dzierżawca gruntu rolnego pozostawia zgodnie ze swym obowiązkiem (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  użytkowania doszło w drodze umowy, czy też w drodze orzeczenia sądowego - skutki są takie same. Jak już wyżej wspomniano, umowa podziału quoad usum nie wywołuje skutków rzeczowych, nie narusza (...)

 • Jak sprzedać działkę rolną, czyli prawo pierwokupu Agencji Nieruchomości Rolnych? - opinia prawna

  zawarciu przez zobowiązanego bezwarunkowej umowy sprzedaży. Tak też F. Zoll w aprobującej glosie, opubl. w OSP 2003/11 str. 599: „Skoro dokonanie bezwarunkowej czynności spowodowało jej nieważność

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup działki

  Jestem na etapie poszukiwania działki pod budowę domu. Oglądnąłem już wiele działek i teraz przykuła mi uwagę cena jednej, tylko okazało się (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane