Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ;Umowę najmu lokalu socjalnego zawiera się na czas oznaczony. 2. Umowa najmu lokalu socjalnego, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 1, może być zawarta z osobą, która nie (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  powierzchni użytkowej nabywanego lokalu mieszkalnego czy domu jednorodzinnego. Ustawa MdM określa definicję lokalu mieszkalnego, domu jednorodzinnego oraz powierzchni użytkowej mieszkania (lokalu (...)

 • Zawarcie umowy przedwstępnej w formie zwykłej

  Jakie skutki niesie umowa przedwstępna najmu lokalu zawarta w zwykłej formie pisemnej. Czy mogę dochodzić zawarcia umowy właściwej? Co z zadatkiem jeżeli był dany Umową przedwstępną (...)

 • Porada prawna na temat umowa przedwstępna najmu lokalu handlowego wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa przedwstępna najmu lokalu handlowego wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustna umowa przedwstępna najmu

  bez lokalu i zgodzę się na wyższa cenę. Jak dochodzić tu swych praw? Na wstępie warto zaznaczyć, że z przedstawionej konstrukcji umowy wynika, iż została zawarta przedwstępna umowa (...)

 • Opróżnienie mieszkania przez "byłego" najemcę

  najmu więc nie wygasł i najemcy mają na tej podstawie prawo do używania lokalu zgodnie z umową. Jeśli jednak był to okres dłuższy niż rok - stosunek najmu wygasł. Jeśli założymy, (...)

 • Moc wiążąca dokumentu nazwanego "porozumienie"

  wszystkie powyższe rozważania okażą się w Pana przypadku nieprzydatne. umowa, przeniesienie własności nieruchomości, umowa przedwstępna, nieruchomość, budowa, deweloper, forma, akt (...)

 • Zabezpieczenie umowy przedwstępnej

  prawo (nawet sądownie) doprowadzić do opuszczenia lokalu przez przebywające tam bez Pana/i zgody osoby. Jeżeli umowa przedwstępna zostanie rozwiązana, to Pana/i kontrahent utraci (ewentualne) (...)

 • Wady wynajętego lokalu handlowego

  Wygrałem przetarg na wynajem lokalu handlowego od Miejskiego Zakładu Gospodarki Lokalami. Po podpisaniu umowy, w której jeden z punktów mówi o zaadaptowaniu w/w lokalu dla własnych potrzeb (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  mieszkalnego na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a także ustanowienie na rzecz członka spółdzielni mieszkaniowej odrębnej własności lokalu mieszkalnego lub lokalu o innym (...)

 • Obiecanie zawarcia umowy a umowa przedwstępna

  lokalu a ten myślał, że po jego odremontowaniu będzie mógł go nabyć. Zatem właściciel nie jest za takie obiecanie zobowiązany do sprzedaży lokalu. Gdyby przyjąć, że doszło do skutecznego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu (...)

 • wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

  Jestem najemcą lokalu mieszkalnego. W stosunek najmu wstąpiłem 1 października 2004r. spisując umowę najmu na okres 3 lat tj. do dnia 30 września (...)

 • Wzór nie przedłużania umowy najmu mieszkania

  Witam, bardzo proszę o szybką pomoc. Potrzebuję wzoru na: nie przedłużanie umowy najmu mieszkania na czas określony. Pani z biura nieruchomości, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane