Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ;Umowę najmu lokalu socjalnego zawiera się na czas oznaczony. 2. Umowa najmu lokalu socjalnego, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 1, może być zawarta z osobą, która nie (...)

 • Zawarcie umowy przedwstępnej w formie zwykłej

  Jakie skutki niesie umowa przedwstępna najmu lokalu zawarta w zwykłej formie pisemnej. Czy mogę dochodzić zawarcia umowy właściwej? Co z zadatkiem jeżeli był dany Umową przedwstępną (...)

 • Ustna umowa przedwstępna najmu

  bez lokalu i zgodzę się na wyższa cenę. Jak dochodzić tu swych praw? Na wstępie warto zaznaczyć, że z przedstawionej konstrukcji umowy wynika, iż została zawarta przedwstępna umowa (...)

 • Porada prawna na temat umowa przedwstępna najmu lokalu handlowego wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa przedwstępna najmu lokalu handlowego wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opróżnienie mieszkania przez "byłego" najemcę

  najmu więc nie wygasł i najemcy mają na tej podstawie prawo do używania lokalu zgodnie z umową. Jeśli jednak był to okres dłuższy niż rok - stosunek najmu wygasł. Jeśli założymy, (...)

 • Moc wiążąca dokumentu nazwanego "porozumienie"

  wszystkie powyższe rozważania okażą się w Pana przypadku nieprzydatne. umowa, przeniesienie własności nieruchomości, umowa przedwstępna, nieruchomość, budowa, deweloper, forma, akt (...)

 • Zabezpieczenie umowy przedwstępnej

  prawo (nawet sądownie) doprowadzić do opuszczenia lokalu przez przebywające tam bez Pana/i zgody osoby. Jeżeli umowa przedwstępna zostanie rozwiązana, to Pana/i kontrahent utraci (ewentualne) (...)

 • Wady wynajętego lokalu handlowego

  Wygrałem przetarg na wynajem lokalu handlowego od Miejskiego Zakładu Gospodarki Lokalami. Po podpisaniu umowy, w której jeden z punktów mówi o zaadaptowaniu w/w lokalu dla własnych potrzeb (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  mieszkalnego na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a także ustanowienie na rzecz członka spółdzielni mieszkaniowej odrębnej własności lokalu mieszkalnego lub lokalu o innym (...)

 • Obiecanie zawarcia umowy a umowa przedwstępna

  lokalu a ten myślał, że po jego odremontowaniu będzie mógł go nabyć. Zatem właściciel nie jest za takie obiecanie zobowiązany do sprzedaży lokalu. Gdyby przyjąć, że doszło do skutecznego (...)

 • Uprawnienia spadkobiercy do spadku

  by móc zawrzeć umowę najmu lokalu. Czy może spisać aneks do umowy którą poprzednio zawarł jej ojciec z firmą o wynajem lokalu handlowego? A konkretnie spisać aneks podwyższający (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu

  Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli (...)

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu (...)

 • wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

  Jestem najemcą lokalu mieszkalnego. W stosunek najmu wstąpiłem 1 października 2004r. spisując umowę najmu na okres 3 lat tj. do dnia 30 września (...)

 • Wzór nie przedłużania umowy najmu mieszkania

  Witam, bardzo proszę o szybką pomoc. Potrzebuję wzoru na: nie przedłużanie umowy najmu mieszkania na czas określony. Pani z biura nieruchomości, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane