Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

  Chcemy nabyć nieruchomość w postaci działki rolnej. Aby zabezpieczyć się przed rezygnacją drugiej strony, chcemy zawrzeć umowę przedwstępną kupna-sprzedaży nieruchomości. Umowa (...)

 • Deweloper uchyla się od zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży mieszkania

  przyrzeczonej sprzedaży to przede wszystkim określenie przedmiotu sprzedaży oraz ceny. Tym samym umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości powinna dla swojej skuteczności (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  przypadku umowy związanej z wydaniem rzeczy – od dnia wydania rzeczy. W tym miejscu pojawia się problem interpretacyjny. Zawarta przez Pana umowa jest umową przedwstępną sprzedaży. A zatem (...)

 • Porada prawna na temat umowa przedwstępna kupna sprzedaży ziemi rolnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa przedwstępna kupna sprzedaży ziemi rolnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa kupna działki a umowa przedwstępna

  stronach http://www.e-prawnik.pl/: Elementy umowy sprzedaży nieruchomości Umowa przedwstępna - kiedy i jak ją zawrzeć Warunek w umowie sprzedaży nieruchomości Polskie prawo nie (...)

 • Umowa zobowiązująca do przeniesienia własności

  widzenia ustawodawcy, czym innym jest umowa zobowiązująca do przeniesienia własności nieruchomości, a czym innym jest umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości. Jest to o tyle (...)

 • Zabezpieczenie pierwszeństwa zakupu nieruchomości

  ;Komentarz do kodeksu cywilnego. Księga trzecia. Zobowiązania. Tom I; Warszawa 2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IX) ss. 851). W sytuacji, gdyby została zawarta umowa przedwstępna (...)

 • Treść umowy przedwstępnej

  , to umowa przedwstępna, aby z punktu widzenia prawa nią była, musi spełniać warunki istotne z punktu widzenia umowy sprzedaży (w tym wypadku sprzedaży nieruchomości). Treścią (...)

 • Bonifikata na wykup lokalu a umowa przedwstępna

  . Gdyby w jednak umowa przedwstępna nie była zawarta w formie przewidzianej dla umowy przyrzeczonej (np. zawarcie w formie pisemnej umowy zobowiązującej do zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości) (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wątpliwości, że taka umowa powinna być zawarta przez współwłaścicieli. Szczególnie ważne jest, żeby umowa została zawarta przez wszystkich współwłaścicieli, gdyż (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  chciał sprzedać kawałek ziemi. Rolnik wystąpi o warunki zabudowy dla tej powierzchni i gdy otrzyma warunki zabudowy będzie możliwe podpisanie z nim umowy przedwstępnej kupna ziemi rolnej. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wykonanie umowy warunkowej sprzedaży

  W styczniu 2005 r. zawarłam umowę kupna sprzedaży gruntu ornego (62 ary).Ponieważ jako kupująca nie mam wykształcenia rolniczego i nie mam ziemi (...)

 • umowa warunkowa sprzedaży

  W styczniu 2005 r. zawarłam umowę kupna sprzedaży gruntu ornego (62 ary).Ponieważ jako kupująca nie mam wykształcenia rolniczego i nie mam ziemi (...)

 • Oszukano mnie przy kupnie nieruchomości

  Kupiłam małą kawalerkę w dużym mieście za pośrednictwem agencji nieruchomości (spółdzielcze prawo własności). Cena kupna była o 20000zł niższa (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Zerwanie umowy kupna sprzedaży nieruchomości Pomocy!!!

  Witam wszystkich, Chciałem zakupić nieruchomość konkretnie dom z rozpoczęta budową domu jednorodzinnego. Sporządziłem umowę przedwstępna kupna (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane