Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa przedwstępna z przyszłym spadkobiercą

  nieruchomość a Pani ją kupić). Umowa przedwstępna w omawianej sytuacji będzie jak najbardziej ważna.  Należy się jednak zastanowić, w jakiej formie zawrzeć umowę przedwstępną. Umowa (...)

 • Wpisanie roszczeń z umowy przedwstępnej do KW

  umowy przedwstępnej zależą od formy w jakiej została zawarta umowa przedwstępna. Kwestie te omawia artykuł Umowa przedwstępna - kiedy i jak ją zawrzeć? W przypadku nieruchomości, (...)

 • Zabezpieczenie roszczeń z umowy przedwstępnej

  formy, w jakiej zostanie ona zawarta. Kwestie te zostały szczegółowo omówione w artykule Umowa przedwstępna - kiedy i jak ją zawrzeć? Jak wynika z powyższego artykułu, umowa przedwstępna (...)

 • Opinia prawna na temat umowa przedwstępna a spadkobiercy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa przedwstępna a spadkobiercy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  ; 1. Umowa sprzedaży, zamiany, darowizny lub inna umowa zobowiązująca do zbycia spadku przenosi spadek na nabywcę, chyba że strony inaczej postanowiły.§ 2. Jeżeli zawarcie umowy przenoszącej (...)

 • Rodzaje umów deweloperskich spotykanych w obrocie

  umowy przyrzeczonej. Umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego Jakkolwiek przedwstępna umowa deweloperska nie wymaga dla swej ważności formy aktu notarialnego, z czystym sumieniem (...)

 • Umowa przedwstępna zakupu mieszkania zawarta z uprawnionymi z prawem pierwokupu – opinia prawna

  termin, w którym powinna być zawarta umowa przyrzeczona (definitywna). Nie jest to jednak warunek niezbędny ważności umowy przedwstępnej, gdyż w braku określenia terminu, umowa przyrzeczona (...)

 • Umowa kupna działki a umowa przedwstępna

  dopiero wydzielona. Należy zatem przyjąć, że nieruchomość ta nie istnieje w chwili zawarcia umowy przedwstępnej. Taka umowa przedwstępna, która nie określa przedmiotu umowy jest nieważna. (...)

 • Forma umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości

  zostanie zawarta, ale zawarcie tej umowy w zwykłej formie pisemnej nie pozbawia jej ważności. Umowa przedwstępna może więc zostać zawarta w zwykłej formie pisemnej, ale zawarcie jej w formie (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  , może wypowiedzieć umowę spółki na sześć miesięcy przed końcem roku obrotowego, nawet gdy umowa spółki była zawarta na czas oznaczony. Jeżeli umowa spółki przewiduje krótszy termin (...)

 • Deweloper uchyla się od zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży mieszkania

  umowy przyrzeczonej. Jak wskazano wyżej, Kodeks cywilny nie przewiduje, że umowa przedwstępna musi być zawarta pod rygorem nieważności w określonej formie. Niemniej jednak zachowanie formy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • umowa przedwstępna vs. spadkobiercy

  Szanowni Forumowicze – proszę o poradę. W 2005 roku podpisałem notarialnie umowę przedwstępną na kupno mieszkania. Ponieważ sprzedająca (...)

 • zadatek - umowa przedstpna

  Witam serdecznie, Chciałbym prosić o radę. Zapłaciłem zadatek w wysokości 5tyś na kupno mieszkania. Umowa przedwstępna była sporządzana bez notariusza. (...)

 • Problemy z aktem własności mieszkania.

  Witam, mam kilka pytań do Was, mam nadzieje, że znajdę tu odpowiedzi. 22 grudnia 2009 podpisałem przedwstępna umowę sprzedaży w postaci aktu notarialnego. (...)

 • Sprzedaż mieszkania a rachunki

  Kto powinien zapłacić czynsz za mieszkanie, które stoi puste, a umowa przedwstępna została podpisana na początku miesiąca? Kupujący starał się (...)

 • umowa przedwstępna

  witam Mam takie pytanie podpisałam umowę przedwstępną i wpłaciłam zaliczkę czy jeśli zdecyduję się na zerwanie takiej umowy to czy pieniądze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane