Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pożyczka z zagranicy

  Od 1996r zamieszkuje w Wielkiej Brytanii, gdzie od momentu zamieszkania rozliczam sie z otrzymanych dochodow. W 2003 roku zawarlam umowe pozyczki w roli pozyczkodawcy z moja siostra (zameldowana (...)

 • Zwrot pomocy pieniężnej matce

  zobowiązania. Wówczas matka będzie mogła dochodzić swych pieniędzy na podstawie przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. pożyczka, pomoc pieniężna, pomoc rodziców

 • Kodeks pracy

  .  Odszkodowanie, o którym mowa w art. 45, przysługuje w wysokości wynagrodzenia za okres od 2 tygodni do 3 miesięcy, nie niższej jednak od wynagrodzenia za okres wypowiedzenia.Art. (...)

 • Opinia prawna na temat umowa pozyczki od rodziców

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa pozyczki od rodziców, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  pieniędzy, którą mam mu wręczyć, jest uzupełnieniem do otrzymanych już wcześniej od rodziców dóbr materialnych. Co i z jakiego tytułu będzie należało się bratu po śmierci naszych rodziców, (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  pochodzi ono od męża matki. Domniemania tego nie stosuje się, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji. § 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem (...)

 • Co się bardziej opłaca darowizna czy pożyczka? - opinia prawna

  1983 r. od spadków i darowizn (Dz.U. nr 45, poz. 207), dalej u.p.s.d., zgodnie z którą podatek od darowizny od wartości powyżej 20 556 zł ponad kwotę wolną od podatku wynosi (...)

 • Zwolnienie od podatku od czynności cywilnoprawnych

  poszczególne typy zwolnień od podatku od czynności cywilnoprawnych.   Zwolnienia o charakterze podmiotowym. Zgodnie z ustawą o podatku od czynności cywilnoprawnych, zwalnia (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  zobowiązania pieniężne i z tym dniem stają się płatne, chociażby termin ich wykonania jeszcze nie nastąpił. Art. 92. 1. Z masy upadłości mogą być zaspokojone odsetki od wierzytelności, (...)

 • Umowa alimentacyjna - opinia prawna

  utrzymanie i wychowanie. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od potrzeb uprawnionego (dziecka) oraz od majątkowych możliwości zobowiązanego (czyli rodziców lub jednego z nich). (...)

 • Termin przedawnienia roszczeń z umowy pożyczki

  Jaki jest termin przedawnienia roszczenia o zwrot pożyczki? Przedawnienie roszczeń o zwrot pozyczki następuje zgodnie z ogólnymi terminami przedawnienia roszczeń. Jeżeli umowa pozyczki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane