Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowy śmieciowe – przekleństwo czy dobrodziejstwo

  to brak płatnych urlopów oraz ograniczeń co do czasu pracy. Umowa o prace na czas określony, nie niesie za sobą tylu negatywów dla pracownika co umowy cywilnoprawne. Osoba (...)

 • Zmiany w Kodeksie pracy po wejściu do UE

  , zmiany, umowa o prace na czas określony, aneksy do umowy o pracę, zatrudnienie dziecka, zatrudnienie pracowników skierowanych z UE na terytorium Polski

 • Kodeks pracy

  , uwzględnić wniosek pracownika dotyczący zmiany wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.  Oddział 2Przepisy ogólne o rozwiązaniu umowy o pracę Art. 30. § (...)

 • Porada prawna na temat umowa o prace

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa o prace, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odprawa a wypowiedzenie umowy o pracę

  kwiecień. Wynagrodzenie przysługuje tylko za okres wypowiedzenia. Odprawa natomiast przysługuje pracownikom, z którymi rozwiązywana byłaby umowa o prace w szczególnych okolicznościach (...)

 • Rezygnacja członka zarządu z pełnionej funkcji

  najmniej 6 miesięcy, 3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Umowa o prace na czas okreslony, trwający co najmniej 6 miesięcy również może zawierac klauzulę (...)

 • Umowa o prace projektowe a prawo autorskie

  ;wzorem użytkowym jest nowe i użyteczne rozwiązanie o charakterze technicznym, dotyczące kształtu, budowy lub zestawienia przedmiotu o trwałej postaci. Wzór użytkowy uważa się za rozwiązanie (...)

 • Życie publiczne ma być jawne

  poniesionych na ochronę prawną w związku ze zgłoszeniem informacji o przestępstwie, ochrony umowy o pracę – bez zgody prokuratora sygnaliście nie może być wypowiedziana umowa (...)

 • Umowa na czas zastępstwa pracownika

  jaki przysługuje (w trakcie całego czasu trwania umowy) okres wypowiedzenia? Umowa o pracę na zastępstwo jest typem umowy na czas określony, obejmujący czas nieobecności osoby zastępowanej. (...)

 • Egzekucja alimentów z umowy o dzieło

  Zamieniłem prace na etacie/umowa o prace/ na umowę o dzieło. Czy komornik ma prawo egzekwować alimenty na dziecko z wynagrodzenia umowa o dzieło i do jakiej (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę prezesowi zarządu

  organizacyjną czynności w sprawach z zakresu prawa pracy dokonuje osoba lub organ zarządzający tą jednostką albo inna wyznaczona do tego osoba. W związku z powyższym przepisem, wypowiedzenie umowy o (...)

 • Podleganie ubezpieczeniu chorobowemu

  ;rych z pracodawca łączy stosunek pracy na podstawie umowy o pracę, niezależnie od tego czy jest to umowa o prace na czas określony, nieokreślony, na okres próbny, na zastępstwo (...)

 • Osoby uprawnione do zawierania i wypowiadania umów

  , ze każdy z dyrektorów działa niezależnie. Zatem każdy z nich jest uprawniony do wypowiadania, rozwiązywania i zawierania umów o pracę. Wypowiedzenie, rozwiązanie czy umowa o (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę

  W jakich normalnych sytuacjach zostaje rozwiązana umowa o prace? Kwestę tę reguluje Kodeks Pracy w art. 30, który stanowi:Art. 30. § 1. Umowa o pracę rozwiązuje (...)

 • Umowa o projekty budowlane

  potrzebom inwestora. Dlatego umowa o prace projektowe powinna szczegółowo określać wzajemne uprawnienia i obowiązki stron. umowa, projekt, autorskie, pola eksploatacji,

 • Zatrudnienie wspólników spółki jawnej w spółce

  to stosunek pracy w rozumieniu kodeksu pracy, zwłaszcza dlatego, że brak tu podporządkowania właściwego prawnopracowniczym stosunkom zatrudnienia. spółka jawan, umowa o prace, wynagrodzenie, (...)

 • Nie udokumentowane rzekome nadgodziny

  Z pracownikiem, który pracował 4 lata w zakładzie została rozwiązana umowa o prace za porozumieniem stron. W trakcie swojego okresu pracy nigdy nie zgłaszał pracodawcy, że wykonywał (...)

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?

  Prace przy ręcznym formowaniu, odlewaniu, czyszczeniu lub szkliwieniu wyrobów ceramicznych. 20. Prace nurka lub kesoniarza, prace w komorach hiperbarycznych. 21. Prace (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  prace fizyczne, w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, ciężkie prace fizyczne związane z bardzo dużym obciążeniem statycznym, np.: prace rybaków morskich, prace (...)

 • Dla kogo emerytury pomostowe?

  wykonujących takie prace lub pracujących w szczególnych warunkach.    [źródło: www.kprm.gov.pl] Jakie prace będą uznawane za prace w szczególnych warunkach (...)

 • Wykaz prac wzbronionych młodocianym

  środki. 3) Prace obejmujące wytwarzanie, stosowanie i przechowywanie sprężonych, płynnych i rozpuszczonych gazów. 4) Prace zagrażające porażeniem prądem elektrycznym, w tym w szczególności: (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  gospodarstwa rolnego w rozumieniu ustawy o podatku rolnym lub prowadzącej dział specjalny produkcji rolnej, o którym mowa w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  związku z okolicznością, o której mowa w art. 181 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, lub na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 61 ustawy z dnia (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  zakończeniu pracy przez cudzoziemca (np. od pracodawcy) należy wszcząć postępowanie z urzędu, zawiadamiając o tym pracodawcę (art. 61 § 4 K.p.a.) i ew. wydać decyzję o uchyleniu zezwolenia. (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  prawo zweryfikować tę umowę. Jeżeli ktoś wykonuje umowę nazwaną umową o dzieło, a ZUS stwierdzi, że jest to faktycznie umowa zlecenia albo umowa o świadczenie usług, to może (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  wykonane przez podwykonawcę. § 6. Odmienne postanowienia umów, o których mowa w niniejszym artykule, są nieważne. Art. 648. § 1. Umowa o roboty budowlane powinna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • umowa na okres probny a ciaza?

  witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane