Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o zachowaniu poufności - najważniejsze informacje

  broker.  Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, a umowa o zachowaniu poufności W świetle obowiązującej ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z dnia 16 kwietnia (...)

 • Umowa poufności z pracodawcą

  Czy umowa o poufności zawarta z pracodawcą - odrębna od umowy o pracę - podlega kodeksowi o pracę czy kodeksowi cywilnemu? Kodeks pracy stanowi, że w zakresie określonym (...)

 • Kodeks cywilny

  niej kuratora. § 2. Kurator powinien postarać się niezwłocznie o powołanie organów osoby prawnej, a w razie potrzeby o jej likwidację.  Art. 43. Przepisy o ochronie dóbr osobistych (...)

 • Porada prawna na temat umowa o poufności

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa o poufności, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  swego udziału w patencie.  3. W zakresie nieuregulowanym w ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio, o ile umowa o wspólności patentu nie stanowi inaczej, przepisy Kodeksu cywilnego (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  , oraz do naprawienia szkody, którą druga strona poniosła przez to, że zawarła umowę nie wiedząc o braku umocowania lub o przekroczeniu jego zakresu. Art. 104. Jednostronna czynność (...)

 • Zapewnienie poufności danych zawartych w umowie

  tajemnicą przedsiębiorstwa, stwarza obowiązek zachowania tajemnicy nawet, jeśli umowa jest zawarta ustnie. Zasadne jest jednak w takiej sytuacji zawarcie osobnej umowy o zachowanie poufności (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona \"know how\" pracodawcy - opinia prawna

  zawężającego. Umowa o zakazie konkurencji, zgodnie z art. 101[1] § 1 k.p., stanowi odrębną od umowy o pracę zawieraną pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Zgodnie z nią, pracownik (...)

 • Jak chronić pracodawcę przed byłym pracownikiem, gdy nie podpisano umowy o zakazie konkurencji-opinia prawna

  zachowanie ich poufności. Są to takie wiadomości jak np. wykorzystanie informacji o kontrahentach, o cenach, o dostawcach, ale takiego rodzaju, co do których można stwierdzić, (...)

 • Gdy były pracownik prowadzi działalność konkurencyjną - opinia prawna

  zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Te ostatnie, jako przepisy szczególne, eliminują kwalifikację z art. 266 § 1 lub 2 k.k. (zob. np. O. Górniok, w: O. Górniok, S. Hoc, S. Przyjemski: Kodeks (...)

 • Konsekwencje niezachowania tajemnicy handlowej przez pracownika - opinia prawna

  pracownikom do podpisu o świadczenie o zakazie podejmowania działalności konkurencyjnej i ujawniania tajemnicy przedsiębiorstwa należy określić jakie informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  odnoszą się do sytuacji konkretnej osoby, w szczególności czy podstawą świadczenia pracy była umowa o pracę czy raczej umowa o świadczenie usług (np. umowa zlecenia). Zmiany (...)

 • Tajemnica przedsiębiorstwa

  zachowania ich w poufności. W art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zostały podane wyczerpujące sytuacje, w których konkretne informacje mogą stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  sposób wykorzystania systemów teleinformatycznych;  5) tryb wydawania zaświadczeń o treści wpisów i udzielania pisemnych informacji o wpisie przez oddziały, (...)

 • Kodeks pracy

  , uwzględnić wniosek pracownika dotyczący zmiany wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.  Oddział 2Przepisy ogólne o rozwiązaniu umowy o pracę Art. 30. § (...)

 • Odejście pracownika do konkurencji

  pracownikowi prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy. Umowa o zakazie konkurencji może występować w dwóch rodzajach – jako umowa o zakazie konkurencji w (...)

 • Większa ochrona dla abonentów

  internetu o wysokiej jakości (łącza o przepływnościach min. 30 Mbit/s). Zapewni to użytkownikom końcowym możliwość efektywnego korzystania z internetu w miejscach publicznych, w szczególności

 • Skorzystaj z e-faktury!

  otrzymał powiadomienie od odbiorcy o wycofaniu akceptacji. Przykład: Jeśli Jan Kowalski wysłał informację o cofnięciu akceptacji 4 sierpnia 2005 r., to wystawca Jan Nowak nie może przesyłać (...)

 • Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?

  źródła nam znana), które pozwolą uniknąć zarzutu zawarcia umowy poza wiedzą pośrednika.  Jak powinna wyglądać umowa z pośrednikiem? ##baner## Poniżej przykładowa umowa (...)

 • Uprawnienia rady nadzorczej

  zobowiązanie zarządu o udostępnienie do wglądu dokumentów spółki). rada nadzorcza, prawo kontroli wspólnika, rn, kompetencje, uprawnienia, odpowiedzialność członków rady nadzorczej

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  wieczystego lub udziału w nieruchomości, jeżeli umowa spółki nie stanowi inaczej, 5) zwrot dopłat, 6) zawarcie umowy, o której mowa w art. 7. Art. 229. Umowa o nabycie (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  niedbalstwa spedytora. Art. 802. § 1. Dla zabezpieczenia roszczeń o przewoźne oraz roszczeń o prowizję, o zwrot wydatków i innych należności wynikłych ze zleceń spedycyjnych, (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  rejestrowy orzeka o rozwiązaniu spółki. § 4. Z powodu braków, o których mowa w § 1, spółka nie może być rozwiązana, jeżeli od jej wpisu do rejestru upłynęło pięć lat. § 5. O (...)

 • Zakaz ujawniania wynagrodzenia przez pracownika

  umowie. Taka klauzula nie jest jednak oparta na ustawie o ochronie danych osobowych, ale wynika po prostu z uzgodnień pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.   ochrona danych osobowych, umowa (...)

 • Dalsze gromadzenie danych oosobowych osób ubiegających się o zatrudnienie

  byłyby w oparciu o art. 6 ust. 1 lit. b RODO, czyli o przepis wskazujący, że przetwarzanie jest niezbędne do realizacji umowy zawartej między pracownikiem a pracodawcą o ile wymóg (...)

 • Ochrona przed konkurencją po ustaniu zatrudnienia

  nierzadko staje się bezpośrednią dla nich konkurencją. O ile w warunkach wolnorynkowych w dłuższej perspektywie czasowej nie da się zapobiec ryzyku utraty współ/pracownika, o tyle prawo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane