Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  wykonywania określonych czynności. Umowa o dzieło różni się od umowy zlecenia tym, że wykonawca umowy o dzieło zobowiązuje się nie do samego działania, lecz do (...)

 • Jak zawrzeć umowę o dzieło?

  ustnie, a nawet w sposób dorozumiany.   ##baner## Jakie elementy musi zawierać umowa o dzieło? Aby można było mówić o umowie o dzieło, musi (...)

 • Co zrobić, jeśli umowa o dzieło jest niewłaściwie wykonywana?

  o dzieło wywiera w tym przypadku skutek od chwili dokonania. Zapłata wynagrodzenia nie musi nastąpić jednocześnie z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Tym, co przyjmujący zamówienie

 • Porada prawna na temat umowa o dzieło

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa o dzieło, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o dzieło a składki ZUS

  osoby, które są właścicielami firmy X. Firma Y czasami świadczy usługi na rzecz firmy X. Czy umowa o dzieło zawarta w takim przypadku będzie podlegała ozusowaniu? Zgodnie z art. 8 (...)

 • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne - opinia prawna

  pracę, umowa zlecenia i umowa o dzieło? Opinia prawnaNa czym polega umowa o pracę?Umowa o pracę jest szczególnego rodzaju umową, gdyż jej (...)

 • Czas pracy a umowa o dzieło

  umowa o dzieło przewiduje, że po wykonaniu dekoracji ma Pan obowiązek doglądać swojego dzieła podczas realizacji zdjęć, wówczas zgodnie z umową musi Pan dochować tego obowiązku. (...)

 • Przedmiot umowy o dzieło

  , przedmiotem są prace komputerowe związane z korespondencją. Czy umowa ta może być zakwalifikowana jako umowa o dzieło? Umowa jest powtarzalna co miesiąc. Przygotowywanie (...)

 • Podatek VAT od umów o dzieło

  działalność gospodarczą, a co za tym idzie, podatnika VAT wówczas, gdy ta umowa o dzieło: nie jest zawarta przez wykonującego dzieło z jego pracodawcą, nie jest wykonywana (...)

 • Umowa transportu

  potraktowany jako umowa o dzieło. Jednakże należy pamiętać o odrębnej regulacji w postaci umowy przewozu. Polega ona na zobowiązaniu przewoźnika, działającego w zakresie działalności (...)

 • Zasady zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w Niemczech

  Niemiec wykonywali umowy o dzieło na podstawie uzyskanych zezwoleń, jeżeli zmiana nazwy, przekształcenie formy prawnej, połączenie lub podział pracodawcy następuje w czasie wykonywania umów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane