Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa notarialna przedwstępna

  rozwód bez orzekania o winie. Następnie po uprawomocnieniu sie wyroku rozwodowego akt notarialny. Czy umowa notarialna przedwstępna zabezpiecza żonę przed ewentualnymi dalszymi moimi roszczeniami? (...)

 • Umowa notarialna o alimenty

  wydanego przez sąd. umowa, prawo cywilne, alimenty, wyrok, zasądzone alimenty

 • Niedochowanie terminu z umowy przedwstępnej

  odstąpienia od umowy. Z opisu przedstawionego w pytaniu wynika, że umowa nie reguluje wyraźnie tej kwestii, stanowi tylko o tym kto ponosi koszty zawarcia umowy. W związku z powyższym mogą powstać (...)

 • Porada prawna na temat umowa notarialna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa notarialna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie i aport nieruchomości

  spółki albo wartość, o którą podwyższono kapitał zakładowy. Stawka pobieranego podatku od czynności cywilnoprawnych określona jest w art. 7 ust.1 pkt 9 ustawy w wysokości 0,5%. Umowa notarialna, (...)

 • Umowa alimentacyjna - opinia prawna

  poinformujecie Państwo notariusza o rodzaju umowy i warunkach, jakie mają być w niej zawarte, notariusz sporządzi odpowiednie pismo. Umowa notarialna podpisana przez rodziców, ma charakter (...)

 • Rozwód bez orzekania o winie i podział majątku

  Zamierzamy z żoną rozwieść się bez orzekania winy. Umówiliśmy się co do podziału majątku wspólnego (m.in. mieszkania i samochodów) - nie jest to jednak umowa notarialna, lecz po prostu (...)

 • Wynajęcie mieszkania zajętego przez komornika

  , że umowa ta nie zostanie   uznana za nieważną np. z powodu jej pozorności) w protokole opisu i oszacowania powinna być uwzględniona zawarta umowa najmu. Z opisu przedstawionego w (...)

 • VAT i PCC od sprzedaży udziałów w spółce z o.o.

  Będę kupował od osoby fizycznej udziały w sp. z o.o. zarządzającej centrum handlowym. Ma zostać sporządzona umowa notarialna z potwierdzeniem podpisów przez notariusza. 1) Czy zapłacę PTU (...)

 • Darowizna mieszkania a prawo zamieszkania

  W 1993 roku została sporządzona umowa notarialna darowizny spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego. Czy fakt, że darczyńca do chwili obecnej mieszka i jest zameldowany w (...)

 • Darowizna

  Ojciec chce przekazać darowiznę pieniężną córce. Czy taka darowizna wymaga umowy notarialnej (lub od jakiej kwoty) i czy wchodzi ona w skład schedy spadkowej? Jeśli nie jest wymagana umowa notarialna

 • Zmiana alimentów zasądzonych wyrokiem

  alimentów zawiera odpowiedź Umowa notarialna o alimenty alimenty, zmiana, wyrok, rozwód, egzekucja, umowa, akt notarialny

 • Forma umowy ustanawiającej służebność mediów

  jednak musi to być umowa notarialna? Zgodnie z art. 245 kc, dla ważności umowy ustanawiającej służebność, konieczne jest złożenie oświadczenia woli osoby ustanawiającej służebność (...)

 • Konieczność założenia księgi wieczystej

  Wykupiłem (umowa notarialna sprzedaży) w maju mieszkanie od miasta (PGM) na warunkach preferencyjnych, za gotówkę (5 % wartości mieszkania). Mieszkanie to nie posiada księgi wieczystej. Czy jako (...)

 • Zwrot nakładów przy podziale majątku małżonków

  pieniądze i czy wpłynęły na obecną wartość majątku wspólnego? W obecnej sytuacji nie należy i nie można dokumentować darowizn dokonanych wcześniej. Taka umowa notarialna darowizny nie (...)

 • Wydatki na wykończenie nowego mieszkania

  . Umowa notarialna została spisana w październiku i z ta chwila właścicielami została córka płatnika z mężem. Czy płatnik ma prawo do skorzystania z ulgi remontowej lub budowlanej na zakupione (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania a zakup nowego

  , ponieważ jest to kredyt hipoteczny. Jednocześnie spłacam zaciągnięty kredyt. Budynek nadal jest wykańczany i jeszcze nie oddany do użytku, choć mieszkanie praktycznie ukończyłem. Umowa notarialna (...)

 • Spółka z o.o. w organizacji jako komplementariusz

  Zarejestrowalismy spółkę z o.o. (została sporządzona umowa notarialna; wymagane dokumenty i opłaty zostały złożone w KRS), czyli powstała spółka z o.o. w organizacji. Czy taki podmiot może (...)

 • Zakup działki rolnej

  , właściciel czy ja powinien się zwrócić i do kogo czy Agencja Rynku Rolnego, zrzeka się prawa pierwokupu działki i czy w związku z tym potrzebna jest przedwstępna umowa notarialna kupna działki (...)

 • Przyjęcie do spółdzielni po zakupie mieszkania

  Niedawno kupiłem mieszkanie. Aby umowa notarialna nabrała mocy, muszę zostać członkiem spółdzielni. SM zażądała, abym wpłacił opłatę wpisową oraz mam wnieść wkład. Poprzedni właściciel (...)

 • Umowa spółki w formie aktu notarialnego

  jej treści przed sądem w drodze przesłuchania świadków lub stron. umowa, forma notarialna, spółka, spółka partnerska, powinna

 • Zwrot nakładów poniesionych na nieruchomość

  zawarta umowa właściwa notarialna .Na tej działce zostały wzniesione piwnica i parter budynku do 1997 r ,gdzie mój mąż prowadził od tego okresu działalność gospodarczą .W świetle prawa (...)

 • Taksa notarialna przy umowie z deweloperem - opinia prawna

  praktyka notarialna w tym zakresie będzie odmienna, a powyższa interpretacja nie znajduje mocnych podstaw, co powinno spotkać się z odpowiednim działaniem ustawodawcy. taksa notarialna, umowa (...)

 • Rodzaje umów deweloperskich spotykanych w obrocie

  jeszcze większe straty finansowe. Umowa przedwstępna w formie pisemnej Zawarcie umowy przedwstępnej w zwykłej formie pisemnej również umożliwia obronę przed kontrahentem uchylającym się od (...)

 • Darowizna od babci a taksa notarialna

  ustawa pomniejszająca taksy notarialne o 50 % dotyczy również darowizny czy tylko zakupu mieszkania i co się z tym wiąże, jaka jest maksymalna stawka notarialna za w/w usługę? Taksa notarialna (...)

 • Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? - Sekwencja czynności

  gospodarczej (Dz. U. 2007 r., Nr 155, poz. 1095, ze zm.). spółka, handlowe, działalność gospodarcza, przedsiębiorstwo, obowiązek, rozpoczęcie, założyć, założenie, umowa, odpowiedzialność ograniczona, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek od sprzedaży domu

  Sprzedaje dom i pytanie: Czy istnieje jakaś możliwość uniknięcia zapłacenia podatku? Tak, ale jeżeli posiadasz dom dłużej niż 5 lat lub otrzymałeś (...)

 • POMOCY:podział majątku-jak najtaniej?

  WItam. Tak jak w temacie. Jak można najtaniej i możliwie najszybciej dokonac podziału majątku? Rozwodzimy się. Jesteśmy zgodni co do sposobu jego (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Data przekazania mieszkania, prawo wlasnosci a oplaty

  Witam, Podpisalam niedawno umowe przedwstepna sprzedazy mieszkania - na sprzedaz zdecydowalam sie poniewaz odpowial mi odlegly (ok 2 m-ce) termin oddania. (...)

 • Obowiązek alimentacyjny syna względem ojca.

  Witam. Niedługo odbywa się sprawa mająca na celu ustalenie czy ojciec jest w stanie spłacić zaległości alimentacyjne. Słyszałem, że w przyszłości (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane