Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym, a jakie na najemcy?

  : w czasie trwania najmu - bez ograniczeń czasowych, po ustaniu najmu - roszczenie o zwrot nadpłaconego czynszu przedawnia się w terminie 1 roku od dnia zwrotu przedmiotu najmu. Obowiązki (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  , które wstąpiły w stosunek najmu lokalu mieszkalnego na podstawie § 1, mogą go wypowiedzieć z zachowaniem terminów ustawowych, chociażby umowa najmu była zawarta na (...)

 • Hipoteka na użytkowaniu wieczystym a nabycie nieruchomości na własność - opinia prawna

  (poprzedni wynajmujący) zostaje zwolniony ze zobowiązania. Prawa najemcy są chronione w ten sposób, że nabywca nieruchomości wstępuje z mocy prawa w stosunek prawny, także umowa najmu (...)

 • Porada prawna na temat umowa najmu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa najmu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najem lokali użytkowych

  zagrażające zdrowiu lub uniemożliwiające korzystanie z lokalu, naruszenie porządku domowego, zbycie lokalu, jeżeli umowa najmu nie była opatrzona datą pewną. Najemca ma prawo wypowiedzieć (...)

 • Jakie konsekwencje rodzi upadłość TBS - opinia prawna

  zawarli z TBS umowy najmu lokali i pobrano od nich kaucje i partycypacje (zapisy w umowie najmu). Zasady zwrotu kaucji i partycypacji określa umowa najmu. Kaucja jest zwracana po rozwiązaniu (...)

 • Kwestionowanie wypowiedzenia umowy najmu

  istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia, czy umowa najmu została skutecznie zawarta. Ponieważ kwestie te nie zostały sprecyzowane, w przedstawionej odpowiedzi zakładamy, że umowa najmu (...)

 • Ochrona najemcy przed wynajmującym

  umowa najmu pomieszczenia baru nie uwzględnia w swoim zapisie pomieszczenia kuchni i magazynu, które są przedmiotem umowy najmu drugiej firmy (restauracja) mieszczącej się pod tym samym (...)

 • Zaleganie z czynszem a wypowiedzenie najmu lokalu

  piśmie. W razie niezachowania tej formy poczytuje się umowę za zawartą na czas nie oznaczony. Jak wynika z w/w przepisu umowa najmu może być zawarta w formie pisemnej bądź ustnej, jednakże (...)

 • Zawarcie umowy najmu ze współmałżonkiem

  wypowiedzenie), umowa najmu w upływem okresu wypowiedzenia wygaśnie. W takiej sytuacji osoba zamierzająca nadal zamieszkiwać w przedmiotowym lokalu winna zawrzeć z wynajmującym nową umowę (...)

 • Rozwiązanie umowy najmu (stan prawny do 10.07.2001)

  W jaki sposób może być rozwiązana umowa najmu? Umowa najmu może być rozwiązana: na mocy zgodnego porozumienia stron, przez jedną ze stron umowy - czyli przez wynajmującego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Czy umowa najmu "na gębę" jest ważna?

  Czy umowa najmu "na gębę" jest ważna? wynajmująca obawia sie że zajme jej mieszkanie i nie będzi emogła mnie wyrzucić z mieszkania. Jestem (...)

 • Mieszkanie policyjne - wykup

  Czy babcia - żona zmarłego policjanta - obecnie najemca na podst. aneksu do umowy najmu (umowa najmu była na dziadka) może starać się o zgodę od (...)

 • umowa najmu

  Jestem głownym najemcą mieszkania tbs. Chcę kupić mieszkanie własnościowe dla siebie. W mieszkaniu jest zameldowany mój pełnoletni syn. Czy mogę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane