Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  nowych elementów w lokalu mieszkalnym: ścianek działowych, sufitów, tynków i okładzin wewnętrznych, podłóg i posadzek, okien, świetlików i drzwi, (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  podgrzewacze płytowe, z żeliwa, stali lub miedzi, nieelektryczny - wyłącznie: - urządzenia do gotowania i podgrzewacze płytowe, na gaz, z piekarnikiem na gaz lub na gaz i (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  , C i D będą więc też musieli zastosować ten mechanizm do odpowiedniego rozliczenia i udokumentowania świadczenia swoich usług na rzecz podatnika A. Natomiast podatnik A rozliczy usługę (...)

 • Porada prawna na temat umowa na wykonanie i montaż okien

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa na wykonanie i montaż okien, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga termomodernizacyjna

  regulującą oraz układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin; zbiornik na gaz lub zbiornik na olej; kocioł na paliwo stałe spełniający co najmniej wymagania określone (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny w krótszych (...)

 • Odpowiedzialność wykonawcy dzieła

  otrzymałem towar. Nie zgodziłem się jednak podpisać protokółu odbioru, który był na drugiej stronie. Wykonawca zignorował telefoniczne i faksowe zgłoszenia reklamacyjne i zlecił (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  użytkowych, produkcję zwierzęcą typu przemysłowego lub fermowego oraz chów i hodowlę ryb i innych organizmów żyjących w wodzie, a także uprawy w szklarniach i ogrzewanych tunelach (...)

 • Kodeks wykroczeń

  sposób jego działania zasługuje na szczególne potępienie.Art. 36. § 1. Naganę można orzec wtedy, gdy ze względu na charakter i okoliczności czynu lub właściwości (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  szklarniach i ogrzewanych tunelach foliowych, uprawy grzybów i ich grzybni, uprawy roślin „in vitro”, fermowa hodowla i chów drobiu rzeźnego i nieśnego, (...)

 • Niedotrzymanie terminu zlecenia

  Podpisałem umowę - zlecenie na montaż okien w której termin wykonania został dokładnie określony. Termin ten nie zostanie jednak dotrzymany, ze względu na niedostarczenie zleceniobiorcy (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  porządku prawnego w Rzeczypospolitej Polskiej.  Art. 588. § 1. Sądy i prokuratorzy udzielają pomocy prawnej na wniosek sądów i prokuratorów państw obcych. § (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  na czas nieoznaczony. Okres, na jaki umowa na czas oznaczony była zawarta, uwzględnia się przy ustalaniu terminu wypowiedzenia. Art. 764[2]. § 1. Umowa agencyjna, chociażby (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  ) nakładają na konsumenta, który nie wykonał zobowiązania lub odstąpił od umowy, obowiązek zapłaty rażąco wygórowanej kary umownej lub odstępnego,  18) stanowią, że umowa (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  oceny oferty i tryb zawierania umów na realizację powierzonych zadań, 4) szczegółowe zadania, na które przeznaczane są środki Funduszu, 5) sposób wykorzystywania (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  składkom na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne niania zyska zabezpieczenie teraz i na przyszłość. Na czym polega dofinansowanie i dlaczego warto z niego skorzystać? Dofinansowanie (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  . 3 pkt 1, art. 106i ust. 6 ustawy o VAT.  Okoliczność, że płatność z tytułu wykonanej usługi projektowej i usługi budowlanej (budowlano-montażowej) została rozłożona na raty (...)

 • Kodeks pracy

  dyskryminacyjnego. Art. 181.  § 1. Pracownicy i pracodawcy, w celu reprezentacji i obrony swoich praw i interesów, mają prawo tworzyć organizacje i przystępować do tych organizacji. (...)

 • Kodeks karny

  motywację i sposób zachowania się sprawcy, popełnienie przestępstwa wspólnie z nieletnim, rodzaj i stopień naruszenia ciążących na sprawcy obowiązków, rodzaj i (...)

 • Dotacje na utrzymanie zabytkowej willi

  ; zakup materiałów konserwatorskich i budowlanych, niezbędnych do wykonania prac i robót przy zabytku wpisanym do rejestru, o których mowa w pkt 7-15;   zakup i montaż instalacji (...)

 • Odliczenie bramofonu w zeznaniu rocznym

  , spalinowych i dymowych, wykonanie nowych instalacji gazowych, remont części wspólnej budynku (ciągów komunikacyjnych, piwnic, strychów, zsypów, magazynów, pralni, suszarni). O ile wspomniany (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , przeznaczone na przejazd do miejsca zamieszkania i na utrzymanie, do wysokości jednego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników; ze środków tych nie prowadzi się egzekucji (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  importerów urządzeń i czystych nośników wymienionych w ust. 1, określa, w drodze rozporządzenia: kategorie urządzeń i nośników oraz wysokość opłat, o których mowa w ust. 1, kierując (...)

 • Prawo bankowe

  , polegającego na: a) zawieraniu i zmianie umów rachunków bankowych, o których mowa w Art. 49 ust. 1 pkt 3, według wzoru zatwierdzonego przez bank, b) zawieraniu i zmianie umów kredytu (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 za przestępstwo popełnione w wyniku motywacji zasługującej na szczególne (...)

 • Montaż drzwi i okien a obniżona stawka podatku

  wspólników spółki cywilnej lub mąż jest producentem okien? Kwestia opodatkowania montażu okien, drzwi i podobnych elementów wyposażenia mieszkań wzbudza od dłuższego czasu duże (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Reklamacja na montaż okien

  30 grudnia 2004r podpisałam umowę o montaż okien. Usługę wykonano 15 stycznia 2005r która nie spełniła naszych oczekiwań - okna były za małe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane