Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszt uzyskania przychodu wynajmującego

  katalogu ograniczeń wydatków na ogrzewanie nieruchomości. My od samego początku ewentualne koszty poniesione z tytułu posiadanych nieruchomości, tj. opłaty z olej opałowy, kilka opłat za (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  własności rzeczy lub innych praw, a także na dokonaniu innych świadczeń na rzecz spółki. § 3. Prawa, które wspólnik zobowiązuje się wnieść do spółki, uważa się za przeniesione (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Porada prawna na temat umowa na ogrzewanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa na ogrzewanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy

  nawiązanych na innej podstawie niż umowa o pracę. Art. 291.  § 1. Umowa o pracę z pracownikiem skierowanym do pracy na obszarze państwa niebędącego członkiem Unii (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  [1]. § 1. Umowa zawarta na czas nieoznaczony może być wypowiedziana na miesiąc naprzód w pierwszym roku, na dwa miesiące naprzód w drugim roku oraz na trzy (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemcowi na podstawie zezwolenia na pracę sezonową co najmniej raz; możliwość powierzenia innej pracy niż sezonowa na okres do 30 dni w trakcie ważności posiadanego zezwolenia (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  na liczbę reprezentowanych na nim udziałów. Art. 242. § 1. Na każdy udział o równej wartości nominalnej przypada jeden głos, chyba że umowa spółki stanowi inaczej.§ (...)

 • Opłata za ciepło poza sezonem grzewczym

  wynika to z umowy zawartej przez spółdzielnię mieszkaniową z zakładem energetycznym. Warunki na jakich będą pobierane opłaty za centralne ogrzewanie zostają bowiem ustalone w powyższej umowie. (...)

 • Umowa najmu a opłata za media

  ceny i stawki podatku VAT, jaka widnieje na fakturze pierwotnej (od dostawcy mediów). Refakturujący, który spełnia te warunki, jest traktowany tak, jakby sam świadczył daną usługę na (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  . podmiotów, to umowa leasingu będzie rozliczana na zasadach omawianych w niniejszym rozdziale - jako umowa leasingu finansowego - chociażby strony nazwały ją leasingiem operacyjnym (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  że umowa stanowi inaczej.  2. Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych lub umowa o korzystanie z utworu, zwana dalej „licencją”, obejmuje pola eksploatacji (...)

 • Umowa dożywocia

  zobowiązał się obciążyć ją na rzecz zbywcy użytkowaniem, którego wykonywanie jest ograniczone do części nieruchomości, służebnością mieszkania lub inną służebnością osobistą albo spełniać (...)

 • Kodeks cywilny

  działająca w porozumieniu z nimi wpłynęła na wynik aukcji albo przetargu w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Jeżeli umowa została zawarta na cudzy rachunek, jej unieważnienia (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  przysługuje odwołanie na podstawie art. 127 § 1 K.p.a. Zezwolenie na pracę (w tym zezwolenie na pracę sezonową) jest decyzją (art. 2 ust. 1 pkt 43a ustawy). Odmowa wydania zezwolenia (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  polegał na podziale do użytkowania. Kto może zawrzeć umowę quoad usum? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Skoro umowa podziału do korzystania dotyczy rzeczy wspólnej, (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  ubezpieczającym, jak i na ubezpieczonym, chyba że ubezpieczony nie wiedział o zawarciu umowy na jego rachunek. Poszerzono zatem grono osób, na których ciąży obowiązek udzielenia (...)

 • Wady wynajętego lokalu handlowego

  sporu kwestię interpretacji oświadczeń woli oraz wiedzy najemcy o stanie (o wadach) lokalu, może rozstrzygnąć sąd. wady, najem, umowa najmu, wynajęcie, lokal handlowy, obniżenie czynszu, czynsz

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  wkłady mieszkaniowe i budowlane. 3. Spółdzielnia tworzy fundusz na remonty zasobów mieszkaniowych. Odpisy na ten fundusz obciążają koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Obowiązek świadczenia (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  lekarz orzecznik także wtedy, gdy osoba ubiegająca się o to świadczenie mieszka na stałe w innym państwie członkowskim. W takich przypadkach lekarz orzecznik ZUS dokonuje oceny niezdolności do pracy (...)

 • Jak obronić się przed licytacja nieruchomości?

  a mężem umowa użytkowania nieruchomości i na tej podstawie wystąpic z powództwem przeciwegzekucyjnym. Trudno jednak rozstrzygnać, jakie będzie postanowienie sądu w tej sprawie. podział (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  gospodarczy użytkowania wieczystego nie wymaga oddania gruntu na dziewięćdziesiąt dziewięć lat, dopuszczalne jest oddanie gruntu na okres krótszy, co najmniej jednak na lat czterdzieści. (...)

 • Uchwała wspólnoty o przekazaniu nadpłaty za media na fundusz remontowy - opinia prawna

  czynszu. W jego skład wchodzi zaliczka na utrzymanie nieruchomości wspólnej (jest stała) oraz zaliczki na media (woda, ogrzewanie). Zaliczki na media były rozliczane co trzy miesiące (...)

 • Obowiązki właściciela lokali i zarządcy nieruchomością wspólną - opinia prawna

  zawiera przykładowe wyliczenie tego co składa się na koszty zarządu nieruchomością wspólną i są to: wydatki na remonty i bieżącą konserwację, opłaty na dostawę energii elektrycznej (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  najmniej raz na 5 lat - dla kotłów o nominalnej mocy cieplnej od 20 kW do 100 kW, co najmniej raz na 2 lata - dla kotłów opalanych paliwem ciekłym lub stałym o nominalnej mocy cieplnej (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 151-200)

  przed pozostałymi udziałami, chyba że umowa spółki stanowi inaczej. Art. 197. Jeżeli umowa spółki przyznaje prawo do dywidendy uprzywilejowanej niewypłaconej w latach poprzednich, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane