Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zobowiązał się do systematycznego powiększania grupy adresatów programu uprawnionych do pomocy w zakupie samochodu - poprzez modyfikację zasad

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  zamawiałem w firmie usługi przywiezienia samochodu, tylko zakupu samochodu, a umowa przedwstępna mówi o przyrzeczeniu przez sprzedającego sprzedaży samochodu. Biorąc więc wszystkie (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  dokumentów: dowodu własności samochodu (gdy otrzymałeś go w darowiźnie – umowa darowizny, gdy samochód kupiłeś – umowa kupna), kartę pojazdu, jeżeli (...)

 • Porada prawna na temat umowa kupna sprzeda��y samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa kupna sprzeda��y samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sfałszowanie dokumentu, a bezumowne korzystanie z przedmiotu spadkowego – opinia prawna

  powinien zostać poinformowany o istnieniu takich dokumentów. Kwestię dochodzenia rekompensaty za bezumowne korzystanie przez 6 lat z samochodu będzie niestety musiała Pani dochodzić w odrębnym

 • Leasing podatkowy

  samochodu osobowego w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej równowartość 20.000 EURO przeliczonej na złote według kursu średniego EURO ogłaszanego przez Narodowy (...)

 • Jak bezpiecznie kupić używany samochód?

  . Nr 43 poz.296 ) samochód, kupno, sprzedaż, komis, umowa, rękojmia, sprzedawca, producent, odszkodowanie, odstąpienie, konsument, ochrona

 • Bezpieczny zakup samochodu

  samochodu potwierdzona umową kupna-sprzedaży i przekazaniem dowodu rejestracyjnego oraz samego samochodu jest ostateczna i staje się Pan właścicielem pojazdu. Ale mimo to osoba trzecia (...)

 • Bezpieczne kupno samochodu

  Jak bezpiecznie przeprowadzić transakcję kupna samochodu? Kiedy powinienem przekazać właścicielowi gotówkę, jakie dokumenty powinienem podpisać, czy prawo przewiduje możliwość unieważnienia (...)

 • Nabycie auta obciążonego zastawem rejestrowym

  zakupu samochodu (przyjmując za zasadne twierdzenia banku, iż nie jesteśmy właścicielami pojazdu, ponieważ umowa kupna sprzedaży jest bezwzględnie nieważna)? Jeżeli możemy się skutecznie (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  rynkową z dnia nabycia, chyba że umowa darowizny albo umowa o nieodpłatnym przekazaniu określa tę wartość w niższej wysokości, 4) w razie nabycia w postaci wkładu niepieniężnego (aportu) (...)

 • Przewłaszczenie samochodu

  piśmie z banku) wskazano dokładnie model auta, nr dowodu rejestracyjnego itp. bank stał się więc właścicielem pojazdu. Umowa przewłaszczenia może mieć dwa warianty. Umowa przewłaszczenia (...)

 • Komisant sprzedał samochód powypadkowy a rękojmia

  się domagać odszkodowania na podstawie art. 471 k.c., jeśli w skutek ujawnienia się wadliwości samochodu poniósł szkodę majątkową. rękojmia, umowa komisu, sprzedaż samochodu, (...)

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.

  mieszkania), znajduje się w stanie pewnego zawieszenia, ponieważ nie wie czy umowa (kupno mieszkania) dojdzie do skutku czy nie. Aby tę niepewność ograniczyć do minimum, osoba ta może wyznaczyć małżonkowi

 • Zgubiona umowa kupna-sprzedaży samochodu

  nieistnienia prawa własności samochodu mógłby wystąpić także zbywca samochodu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uznał, że jednym z dowodów własności pojazdu, (...)

 • Współposiadanie samochodu

  uregulować sprawę wspólnego korzystania z samochodu, jeśli mąż nie reaguje na moje prośby i złośliwie pozbawia mnie prawa do korzystania z samochodu, twierdząc że należy do niego, ponieważ (...)

 • Sprzedaż samochodu a rachunek

  działalność gospodarczą. Osoby fizyczne lub jedności nieprowadzące działalność gospodarczą nie wystawiają rachunków, a jedynym dowodem zakupu od nich rzeczy jest umowa kupna oraz (...)

 • Sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu

  Prowadzę działalność gospodarczą (księgi rachunkowe + VAT). Używam na podstawie leasingu operacyjnego samochodu z kratką. Umowa leasingowa była zgłoszona do Urzędu Skarbowego celem odliczania (...)

 • Sprzedaż samochodu przez komis

  podlega każda sprzedaż samochodu osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju. Jednakże w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania tego samego towaru (np. samochodu osobowego) (...)

 • Umowa kupna sprzedaży samochodu

  wzór: Umowa kupna/sprzedaży samochodu - współwłasność. sprzedaż, umowa, samochód

 • Faktura VAT marża - zasady ewidencjonowania

  niej 22 % podatek VAT. Z drugiej zaś strony nabycie samochodu od osoby fizycznej nie będzie wykazane w deklaracji w części dotyczącej nabycia towarów i podatku naliczonego. Zgodnie bowiem z objaśnieniami

 • Kupno i sprzedaż samochodu przez małżonków

  określonych przypadkach, ale sprzedaż samochodu do nich nie należy). Ze względów praktycznych, ułatwiających, przykładowo,  wykazanie że samochód wszedł do majątku wspólnego

 • Sprzedaż używanego samochodu cudzoziemcowi

  Rzeczypospolitej Polskiej – jest naczelnik urzędu skarbowego właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) zbywcy. umowa sprzedaży, sprzedaż samochodu, cudzoziemiec, podatek (...)

 • Nabycie własności rzeczy od nieuprawnionego do jej rozporządzania (od niewłaściciela)

  nazwiska leasingobiorcy na dowodzie rejestracyjnym, poprzednia umowa kupna – sprzedaży itp.). W takim przypadku miarodajnym do oceny dobrej czy złej wiary nabywcy jest moment wydania rzeczy (...)

 • Podatek od spadku a zarejestrowanie pojazdu

  orzeczenia sądu sprzedałyśmy wspólnie za 8000 PLN samochód po tacie. Niestety nabywca samochodu ma problem z zarejestrowaniem auta, ponieważ oprócz umowy kupna-sprzedaży oraz prawomocnego (...)

 • Niewykonanie warunków umowy sprzedaży

  Moja firma zawarła z drugą firmą umowę kupna samochodu. Umowa została zawarta w trybie zapytania o cenę w wyniku zamówienia publicznego. W umowie został określony termin dostawy samochodu. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Sprzedaż na raty a VAT

  Na podstawie umowy sprzedaży dokonano zbycia samochodu (środka trwałego). Zgodnie z umową płatność będzie odbywała się w 12 ratach ( co miesiąc). (...)

 • Zwolnienie z egzekucji

  Prosze o wyrażenie zdania w następującej sytuacji: ktoś kupuje auto, zostaje zawarta umowa, po niedlugim czasie prokurator celem zabezpieczenia grożacej (...)

 • Umowa kupna samochodu- pomocy.

  Witam ! Ppotzebuje sprzedac auto ale nie mam pojecia jak ma wugladac taka umowa, pozatym jedna osoba ktora chce je kupic nie moze przyjechac sama po auto (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane