Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Forma zawarcia umowy sprzedaży samochodu

  koniecznie na piśmie? Ustna jest nieważna? Umowa sprzedaży samochodu zawarta w innej formie niż pisemna, w tym w formie ustnej jest umową ważną. Przepisy nie przewidują ani formy pisemnej, (...)

 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie kupić mieszkanie?

  etapu (bank wysyła swoich ekspertów na plac budowy, jeśli tak przewiduje umowa przedwstępna i umowa tzw. rachunku powierniczego) i wstrzymać przelew.Jest  korzystniejsza – decyzję (...)

 • Zbycie przedmiotów nabytych w drodze spadkobrania

  prawem. Oczywiście można dokonać takiej operacji, ale umowa będzie nieistniejąca, albowiem zostanie zawarta przez podmiot, który już nie istnieje. Dodatkowo dojdzie do podrobienia podpisów. Ponadto (...)

 • Porada prawna na temat umowa kupna sprzedaży samochodu współwłaściciel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa kupna sprzedaży samochodu współwłaściciel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kupno i sprzedaż samochodu przez małżonków

  ;ze względu na trudności z rejestracją samochodu przez nabywcę. Pamiętać też należy, że jeden z małżonków może się sprzeciwić sprzedaży samochodu przez drugiego. Czynność (...)

 • PCC od kupna samochodu osobowego

  zasady obowiązek podatkowy przy umowie sprzedaży ciąży na kupującym. Podstawę opodatkowania przy umowie sprzedaży stanowić będzie wartość rynkowa rzeczy, stawka podatku od umowy sprzedaży (...)

 • Niewykonanie warunków umowy sprzedaży

  Moja firma zawarła z drugą firmą umowę kupna samochodu. Umowa została zawarta w trybie zapytania o cenę w wyniku zamówienia publicznego. W umowie został określony termin dostawy samochodu. (...)

 • Przechowywanie oryginału aktu notarialnego

  wszelkie inne dokumenty związane z pojazem (np. gwarancja, dowód ubezpieczenia samochodu). akt, notarialny, umowa, wypis, oryginał, akt notarialny

 • Przewłaszczenie samochodu na zabezpieczenie

  zespołów jest w szczególności jeden z następujących dokumentów:   1) umowa sprzedaży;  2) umowa zamiany;  3) umowa darowizny;  4) umowa (...)

 • Współwłasność łączna małżeńska

  , sprzedaży?), w wyniku której własność samochodu przejdzie z rzekomego majątku odrębnego męża na wspólność małżonków. W tym drugim przypadku, taka fikcyjna w istocie umowa, będzie (...)

 • Sprzedaż samochodu zarejestrowanego na żonę

  Czy mąż bez zgody i wiedzy żony może podpisać umowę kupna-sprzedaży samochodu, którego dowód rejestracyjny jest wystawiony tylko na żonę? Dodatkowo na samochodzie jest zastaw rejestrowy (...)

 • Sprzedaż komisowa prywatnego samochodu

  umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek (...)

 • Zakup samochodu od osoby prywatnej

  sprzedaży samochodu mogłaby nie podlegać PCC jeśli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności byłaby opodatkowana podatkiem od towarów i usług albo zwolniona z podatku (...)

 • Wezwanie do wykonania umowy z zagrożeniem odstąpienia

  bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniona do odstąpienia od umowy. W niniejszym przykładzie wierzyciel (nabywca samochodu) wzywa dłużnika (sprzedawcę) do wydania przedmiotu kupna-sprzedaży

 • Sprzedaż auta z działalności osobie prywatnej

  dokumentem mam to zrobić (umowa kupna-sprzedaży, czy faktura VAT) i jaka stawka VAT powinna być na fakturze? Minęło ponad 6 miesięcy od daty zakończenia leasingu i, tak jak wspomniałem, (...)

 • Umowa przedwstępna

  Zawarłem umowę przedwstępną kupna nowego samochodu i wpłaciłem zaliczkę. Określona została cena pojazdu i data, do której należy zawrzeć umowę stanowczą. W przypadku jej niezawarcia zadatek (...)

 • Sąd właściwy dla unieważnienia umowy sprzedaży

  komornikowi. Chcę unieważnić umowę kupna - sprzedaży i stać się prawnym posiadaczem pojazdu. Do jakiego sądu mogę złożyć pozew w tej sprawie? Sądem właściwym do wniesienia pozwu jest (...)

 • Zakup samochodu od osoby prywatnej a VAT

  , rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel w tym umowa sprzedaży. Odliczeniu podlega VAT, jeśli sprzedający był podatnikiem VAT i naliczyłby VAT. Osoba prywatna (...)

 • Koszt wniesienia pozwu dotyczącego unieważnienia umowy sprzedaży

  komornikowi. Chcę unieważnić umowę kupna - sprzedaży i stać się prawnym posiadaczem pojazdu. Jaki będzie koszt wniesienia takiego pozwu? Opłata sądowa wynosi 5 % wartości przedmiotu sporu. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • umowa kupna sprzedaży samochodu współwłaściciel

  Witam gdzie znajde w zór umowy kupna samochodu, a dokładnie chodzi mi o taki wzór gdzie kupno auta wykonane przed dwie osoby.Z góry dziękuję za pomoc

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Sprzedaż na raty a VAT

  Na podstawie umowy sprzedaży dokonano zbycia samochodu (środka trwałego). Zgodnie z umową płatność będzie odbywała się w 12 ratach ( co miesiąc). (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Umowa kupna i sprzedaży problem

  Witam serdecznie. Mam problem odnośnie umowy kupna i sprzedaży. Kupiłem we wrześniu auto. Z braku wiedzy nt ubezpieczeń wpisałem jako kupującego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane