Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  każdy ze współwłaścicieli otrzymał do wyłącznego użytku część działki o powierzchni 250 m² z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej, natomiast pozostała część (...)

 • Zabezpieczenie pierwszeństwa zakupu nieruchomości

  oznaczone w ewidencji. Tym nie mniej w umowie sprzedaży nieruchomości wystarczy oznaczenie księgi wieczystej i numeru działki ewidencyjnej. W sytuacji gdy dwie strony umowy sprzedaży nieruchomości (...)

 • Umowa kupna działki a umowa przedwstępna

  stronach http://www.e-prawnik.pl/: Elementy umowy sprzedaży nieruchomości Umowa przedwstępna - kiedy i jak ją zawrzeć Warunek w umowie sprzedaży nieruchomości Polskie prawo nie zna takiej (...)

 • Opinia prawna na temat umowa kupna sprzedaży działki rod

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa kupna sprzedaży działki rod, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakup mieszkania - zawartość aktu notarialnego

  zostanie zachowana, nie nastąpi przejście prawa własności na nabywcę. Umowa sprzedaży jest umową zobowiązującą. Zgodnie jednak z przepisami kodeksu cywilnego dotyczącymi prawa własności (...)

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  nie znam). Gmina stała się właścicielem działki nr 229 w wyniku (1999 r.) komunalizacji. Ze względu na wygórowaną wycenę działki przez Gminę nie doszło do jej ponownego kupna. Stąd (...)

 • Umowa przedwstępna sprzedaży części działki

  może przybyć osobiście) sporządzić i podpisać ze mną umowę przedwstępną kupna tejże działki i czy umowa będzie w tej sytuacji ważna? Domyślamy się, iż zamierza Pan zbyć tylko (...)

 • Kupno nieruchomości obciążonej hipoteką

  zaświadczenie z banku, że zaciągnięty dług został spłacony. Notariusz, w trakcie jednego posiedzenia sporządzi akt wymazania długów i akt kupna działki. Kupujący (tzn. ja) przekazuje sprzedającemu (...)

 • Czy mogę żądać sprzedania mi sąsiedniej nieruchomości – opinia prawna

  wartości przenoszącej znacznie wartość zajętej na ten cel działki, może żądać, aby właściciel przeniósł na niego własność zajętej działki za odpowiednim wynagrodzeniem. Jeżeli (...)

 • Niedochowanie terminu z umowy przedwstępnej

  ). Z reguły umowa przedwstępna jest umową dwustronnie zobowiązującą, a więc obie strony zobowiązują się względem siebie – odpowiednio do sprzedaży i do kupna nieruchomości. (...)

 • Zakup działki rolnej

  , właściciel czy ja powinien się zwrócić i do kogo czy Agencja Rynku Rolnego, zrzeka się prawa pierwokupu działki i czy w związku z tym potrzebna jest przedwstępna umowa notarialna kupna (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kupno działki

  Zawarłem ze sprzedawcą umowę kupna działki o powierzchni 1,13ha. Cena została ustalona za całą powierzchnię działki to znaczy :działka 1,13ha (...)

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)

 • Zerwanie umowy kupna sprzedaży nieruchomości Pomocy!!!

  Witam wszystkich, Chciałem zakupić nieruchomość konkretnie dom z rozpoczęta budową domu jednorodzinnego. Sporządziłem umowę przedwstępna kupna (...)

 • Księgi wieczyste a likwidacji wpisu służebności

  Kiedyś ojciec otrzymał działkę od dziadka w formie darowizny. Na działce była nałożona służebność dożywotnie w księgach wieczystych na rzecz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane