Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wykonanie zastępcze rozbiórki garażu

  charakterze zobowiązaniowym. Były właściciel nie może się też domagać zwrotu wartości garażu albowiem uzyskał za niego „rekompensatę” w cenie kupna. cywilne prawo, własność, umowa (...)

 • Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

  Chcemy nabyć nieruchomość w postaci działki rolnej. Aby zabezpieczyć się przed rezygnacją drugiej strony, chcemy zawrzeć umowę przedwstępną kupna-sprzedaży nieruchomości. Umowa (...)

 • Jak bezpiecznie kupić lub sprzedać nieruchomość?

  których kupujący nie mógł się z łatwością dowiedzieć.Podstawa prawna:Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami). własność, umowa (...)

 • Porada prawna na temat umowa kupna sprzedaży działki rod

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa kupna sprzedaży działki rod, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgłoszenie kupna działki do urzędu skarbowego

  Zawarta została przedwstępna umowa kupna działki u notariusza i później umowa przyrzeczona. Sprzedawcą była firma, w cenie działki zawarty był VAT. Czy urząd skarbowy (...)

 • Informacja o kupnie działki do urzędu skarbowego

  Zawarta została przedwstępna umowa kupna działki u notariusza i później umowa przyrzeczona. Sprzedawcą była firma, w cenie działki zawarty był VAT. Czy notariusz zgłasza (...)

 • Wykup gruntu pod drogę a umowa przedwstępna

  takiej sytuacji, skoro umowa została zawarta przed zmianą przeznaczenia gruntu, nie powinno się Państwa obciążać konsekwencjami w postaci różnicy pomiędzy wyceną Zarządu a wartością, (...)

 • Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

  czasie elektroniczny proces udzielania zamówień publicznych, których przedmiotem są dostawy powszechnie dostępne nabywane na podstawie umowy sprzedaży lub usługi powszechnie dostępne.   Umowa

 • Wykup gruntu dzierżawionego pod lokalem handlowym

  budynku. Przeprowadziłem remont lokalu. Planuje prowadzić w tym lokalu działalność handlową , zgodnie z planem zagospodarowania przewidzianym dla tej części działki. Umowa dzierżawy jest (...)

 • Obciążenie nieruchomości prawem dożywocia

  nieruchomości obciążonej. Niemożliwa jest umowa sprzedaży nieruchomości pod warunkiem - w tym przypadku, że nabędzie się nieruchomość bez obciążeń - więc nie da się tego uniknąć, (...)

 • Jak kupić nieruchomość z hipoteką

  kredytu trafia do sprzedającego - opowiada Górka. Część banków dopuszcza możliwość sprzedaży kredytów w obcej walucie, gdy zadłużenie nie przekracza wartości nieruchomości. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kupno działki

  Zawarłem ze sprzedawcą umowę kupna działki o powierzchni 1,13ha. Cena została ustalona za całą powierzchnię działki to znaczy :działka 1,13ha (...)

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)

 • Zerwanie umowy kupna sprzedaży nieruchomości Pomocy!!!

  Witam wszystkich, Chciałem zakupić nieruchomość konkretnie dom z rozpoczęta budową domu jednorodzinnego. Sporządziłem umowę przedwstępna kupna (...)

 • Księgi wieczyste a likwidacji wpisu służebności

  Kiedyś ojciec otrzymał działkę od dziadka w formie darowizny. Na działce była nałożona służebność dożywotnie w księgach wieczystych na rzecz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane