Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  że umowa stanowi inaczej.  2. Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych lub umowa o korzystanie z utworu, zwana dalej „licencją”, obejmuje pola eksploatacji (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  wątpliwości, że taka umowa powinna być zawarta przez współwłaścicieli. Szczególnie ważne jest, żeby umowa została zawarta przez wszystkich współwłaścicieli, gdyż (...)

 • Rolnicy dostaną dopłaty do ubezpieczeń

  , polegające na uszkodzeniu zbiornika lub aparatu próżniowego ciśnieniem zewnętrznym. Szkody spowodowane przez obsunięcie się ziemi oznaczają szkody spowodowane przez zapadanie się ziemi oraz (...)

 • Porada prawna na temat umowa dzierzawy ziemi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa dzierzawy ziemi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego

  sądu o stwierdzeniu nabycia spadku oraz obecna umowa darowizny. Ponadto potrzebny będzie aktualny wyrys z mapy ewidencyjnej gruntów oraz wypis z rejestru gruntów, zaopatrzone w klauzulę, iż przeznaczone

 • Warunkowa umowa sprzedaży ziemii rolnej

  Jestem właścicielem ziemi rolnej. W dniu dzisiejszym podpisałem u notariusza warunkową umowę sprzedaży tej ziemi. Teraz Agencja Nieruchomości Rolnej musi wypowiedzieć się czy korzysta z prawa

 • Darowizna - problem z nieuregulowaną własnością

  , że odziedziczyć gospodarstwo rolne mogły po nim tylko określone osoby. darowizna, własność, akt własności ziemi, dziedziczenie, gospodarstwo rolne, zasiedzenie, rękojmia wiary publicznej, ksiąg

 • Ubezpieczenie firmy – Twoja niezbędna ochrona

  inżynierów budownictwa, detektywów, ratowników medycznych, agentów i brokerów ubezpieczeniowych. Czym jest umowa ubezpieczenia? Umowa to nic innego jak kontrakt (...)

 • Kontrola NIK. Grunty skarbu państwa użytkowane bezprawnie

  pomagają też tym instytucjom publicznym, które decydują się na podjęcie działań prawnych w celu odzyskania ziemi lub windykacji należności. Kontrola pokazała, że sporadyczne próby kierowania (...)

 • Kable energetyczne - ustanowienie służebności

  Posiadam działkę niezabudowana w granicach której przebiegają sieci energetyczne w ziemi. Na innej działce przebiegają w ziemi rury sieci odprowadzającej ścieki o dużo większej średnicy (...)

 • Zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego - opinia prawna

  kawałka ziemi. Połowa pieniędzy trafiła do mnie i siostry. Obecnie wujek uważa się za jedynego właściciela ziemi (posunął się nawet do samowoli budowlanej: wybudował w sadzie domki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Wykonanie umowy warunkowej sprzedaży

  W styczniu 2005 r. zawarłam umowę kupna sprzedaży gruntu ornego (62 ary).Ponieważ jako kupująca nie mam wykształcenia rolniczego i nie mam ziemi (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • sprzedaż ziemi

  Taka sprawa, osoba dzierżawiąca ziemię sprzedała ją innej osobie, czy umowa dzierżawy się zmienia? Czy w ogóle ta osoba mogła sprzedać tą ziemie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane