Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa dzierżawy

  - przykładowo można wskazać, że w przypadku dzierżawy gruntu rolnego, zwyczajowo czynsz opłacany jest po zbiorach).   W umowie można szczegółowo opisać sposób wykonywania (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  jakim powinien się znajdować stosownie do przepisów o wykonywaniu dzierżawy. Art. 706. Jeżeli przy zakończeniu dzierżawy dzierżawca gruntu rolnego pozostawia zgodnie ze (...)

 • Kodeks cywilny

  umowa została zawarta, odpowiedni termin do potwierdzenia umowy; staje się wolna po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu.§ 3. W braku potwierdzenia ten, kto zawarł umowę w cudzym imieniu, obowiązany

 • Porada prawna na temat umowa dzierżawy gruntu rolnego wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa dzierżawy gruntu rolnego wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienie dzierżawcy do pierwokupu

  innych regulacji dotyczących dzierżawy gruntu rolnego, to na przykład: - jeżeli nie umówiono się inaczej, to umowę dzierżawy gruntu rolnego można wypowiedzieć (...)

 • Umowa dzierżawy a podatki

  Czy w umowie dzierżawy gruntu rolnego można zawrzeć zapisy, że: - w przypadku niezapłacenia czynszu rozwiązuje się umowę po miesiącu od upłynięcia terminu? Czy konieczne jest wcześniejsze (...)

 • Data pewna przy umowie dzierżawy

  Czy w świetle art. 3 ustawy z 11.04.03 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz.U. Nr 64 poz. 592) data zawarcia umowy dzierżawy gruntu pomiędzy Panem X a Gminą Z jest datą pewną, czy też (...)

 • Sprzedaż gruntu rolnego a dzierżawa

  dzierżawy gruntu rolnego jest jeden rok na przód na koniec roku dzierżawnego. Powyższe uprawnienie nie przysługuje nabywcy jeśli umowa dzierżawy była zawarta na czas (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  użytkowania doszło w drodze umowy, czy też w drodze orzeczenia sądowego - skutki są takie same. Jak już wyżej wspomniano, umowa podziału quoad usum nie wywołuje skutków rzeczowych, nie narusza (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas oznaczony

  ;Dualistyczna konstrukcja umowy dzierżawy pozwala wnosić, że ustawodawca, różnicując umowy dzierżawy ze względu na czas ich trwania, wiązał z umowami zawartymi na czas oznaczony potrzebę (...)

 • Wypowiedzenie umowy dzierżawy

  , to zgodnie z kodeksem cywilnym, dzierżawę gruntu rolnego można wypowiedzieć na jeden rok naprzód na koniec roku dzierżawnego. Istnieje także możliwość wypowiedzenia umowy dzierżawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa dzierżawy jak zerwać

  Jako właściciel podpisałem na 7 lat umowę dzierżawy, jednak teraz chciałbym ją zerwać. Czy mogę zrobić to bez żadnych konsekwencji, czy może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane