Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pola eksploatacji licencji, ustanawianej przez dysponenta autorskich praw majątkowych

  stanowi dalej art. 41 ust. 2 prawa autorskiego, umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych lub umowa licencyjna, obejmuje pola eksploatacji wyraźnie w niej wymienione. Umowa (...)

 • Opodatkowanie praw autorskich - opinia prawna

  prawnego złoża swoje podpisy. Nie może mieć tu miejsca zatem jednostronność. Poza tym, zgodnie z postanowieniami prawa autorskiego, umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych lub umowa (...)

 • Uprawnienie dzierżawcy do pierwokupu

  ? Jakie akty prawne to regulują? Umowa dzierżawy jest ogólnie uregulowana w Kodeksie cywilnym. Natomiast odnośnie dzierżawy nieruchomości rolnej istotna jest jeszcze ustawa z dnia 11 (...)

 • Opinia prawna na temat umowa dzierżawy pola

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa dzierżawy pola, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas oznaczony

  ;Dualistyczna konstrukcja umowy dzierżawy pozwala wnosić, że ustawodawca, różnicując umowy dzierżawy ze względu na czas ich trwania, wiązał z umowami zawartymi na czas oznaczony potrzebę (...)

 • Jakie konsekwencje rodzi upadłość TBS - opinia prawna

  obowiązku odszkodowania. Jeżeli przedmiot najmu lub dzierżawy w dniu ogłoszenia upadłości był już wydany upadłemu, syndyk może wypowiedzieć umowę najmu lub dzierżawy, także wtedy, (...)

 • Skutki ogłoszenia upadłości co do zobowiązań upadłego - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  przed ogłoszeniem upadłości, to zobowiązanie upadłego przejdzie na masę upadłości. A co się dzieje, gdy zawarta umowa była wzajemna?Umowa wzajemna to taka umowa, w której świadczeniu (...)

 • Roszczenie windykacyjne

  kto nią faktycznie włada bez podstawy prawnej – tak jest w tym przypadku, ponieważ umowa dzierżawy wygasła. Musi jednocześnie wykazać, iż prawo własności mu przysługuje. Co do zasady, (...)

 • Czy rozumiesz treść autorskiej umowy licencyjnej?

  majątkowych to umowa taka nie wywrze skutku przeniesienia majątkowych praw autorskich. Jak wyraźnie wynika z uregulowania umowa licencyjna może dotyczyć tylko pól eksploatacji znanych (...)

 • Data pewna przy umowie dzierżawy

  jakakolwiek wzmianka organu samorządu terytorialnego zawierająca datę, należy uznać, że umowa ta ma datę pewną. W przypadku gdy umowa została zawarta na okres od 1.01.97 r. do 31.12.99 r., (...)

 • Wypowiedzenie umowy dzierżawy

  stopnia, że zostaje on narażona na utratę lub uszkodzenie. Dodatkowo, jeżeli przedmiotem dzierżawy jest nieruchomość rolna Skarbu Państwa to można wypowiedzieć umowę dzierżawy, także (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dzierżawa

  witam, czy jeśli istniała tylko ustna umowa dzierżawy pola na około 3 lata, a właścicielka po 3 miesiącach zażądała zwrotu pola. Czy ja mam jakieś (...)

 • Umowa dzierżawy, kiedy traci ważność?

  Witam, podpisałem umowę dzierżawy na okres 5 lat (było to rok temu) z datą wypowiedzenia 1 roku. Niedawno dowiedziałem się, że właściciel tego (...)

 • umowa dzierżawy

  Witam, podpisałem umowę dzierżawy na okres 5 lat (było to rok temu) z datą wypowiedzenia 1 roku. Niedawno dowiedziałem się, że właściciel tego (...)

 • Umowa dzierżawy a podwyższenie czynszu

  Witam Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie: Podpisana jest umowa dzierżawy ze spółką państwową na dzierżawę gruntu na której umiejscowiona (...)

 • prawo do wizerunku

  W ubiegłym roku miałam podpisaną umowę o dzieło z agencją reklamową X na wykorzystanie moich zdjęc z sesji zdjęciowej dla dużej Firmy Y.1-wsza (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane