Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Czy chodziło Ci o: umowa darowizny części samochodu

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  początkowej nabytego samochodu.   Jak poprawnie wyliczyć wartość początkową samochodu będącego środkiem trwałym?  Poprawne ustalenie wartości początkowej samochodu (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  dokumentów: dowodu własności samochodu (gdy otrzymałeś go w darowiźnie – umowa darowizny, gdy samochód kupiłeś – umowa kupna), kartę pojazdu, jeżeli (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  umowę z przyszłym spadkodawcą zrzec się dziedziczenia po nim. Umowa taka powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. Niedopełnienie tego wymagania pociąga za sobą nieważność umowy. Umowa (...)

 • Porada prawna na temat umowa darowizny połowy samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa darowizny połowy samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowanie samochodu w trakcie rozwodu

  samochodu? Czy ta umowa musi być spisana przed notariuszem? Ile od 5000 zł będzie trzeba zapłacić podatku? Czy podatek płaci tylko obdarowany, czy darczyńca również? Zgodnie z przepisem (...)

 • Podział ruchomości po rozwodzie - samochód

  jak i zwykłej formie pisemnej. Chociaż forma aktu notarialnego jest podstawową formą przewidzianą dla darowizny, to wiąże się ona z kosztami notarialnymi - stąd korzystniej byłoby zawrzeć umowę (...)

 • Podział akcji pracowniczych przy podziale majątku

  na rzecz pożyczki udzielonej na spłatę samochodu należącego do majątku wspólnego małżonków. Skoro jednak małżonka zaprzeczałaby dokonaniu darowizny na rzecz spłaty pożyczki zaciągniętej (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  których mowa w art. 3 ust. 1 3, rozumie się odpłatne zbycie towarów polskim odbiorcom bez względu na miejsce zawarcia umowy.4. Przepisów ust. 2 i 3 nie stosuje się, jeżeli umowa (...)

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  stan swoistego zawieszenia i niepewności co do tego, czy w rezultacie umowa taka dojdzie do skutku czy nie.  Czynność taka zwie się czynnością kulejącą, a to z tego powodu, iż w umowa (...)

 • Nabycie własności rzeczy w drodze darowizny

  zasady umowa darowizny powinna być zawarta w formie aktu notarialnego, chyba że doszło do jej wykonania (wydano samochód w celu wykonania umowy). Z uwagi na stosunkowo niską wartość samochodu (...)

 • Samochód poleasingowy

  osoby fizycznej. Przekazanie samochodu amortyzowanego do używania samochód, umowa darowizny, rodzina, syn, sprzedaż, podatek, zwolnienie

 • Umowa darowizny a PCC

  grę zwolnienie przewidziane tylko dla niektórych budynków. Zatem, jeżeli w wyniku umowy darowizny nastąpiło przejęcie długów, ciężarów lub zobowiązań darczyńcy, to umowa darowizny (...)

 • Umowa przedwstępna - kiedy i jak ją zawrzeć

  umowy może poprzedzić umowa przedwstępna? Umowa przedwstępna może poprzedzić zawarcie każdej umowy prawa cywilnego. Mogą to być umowy zobowiązaniowe (np. umowy: sprzedaży, zamiany, darowizny, (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu w odpowiednim terminie, tj. nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy na jakie umowa została zawarta. Wypowiedziana tak umowa (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  , synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów. Warto też zwrócić uwagę na cel darowizny, gdyż zwolnione od tego podatku jest nabycie w drodze darowizny pieniędzy lub innych rzeczy przez (...)

 • Samochód otrzymany w darowiźnie

  Prowadzę działalność gospodarczą (PKPiR, VAT). Otrzymałem w darowiźnie samochód osobowy od rodziców. W umowie darowizny była podana aktualna wartość tego samochodu (8.000 zł). Aktualnie (...)

 • Podział majątku wspólnego - przyznanie samochodu

  darowizny spłaciłem zgodnie z wolą darczyńców pozostałą część kredytu. Umowa darowizny zarejestrowana była w Urzędzie Skarbowym. W jaki sposób należy dokonać podziału wspomnianego (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami

  oświadczeń), z zastrzeżeniem ust. 2 i 4. Jeżeli jednak przedmiotem darowizny jest udział w mieszkaniu (nieruchomości), umowa darowizny wymaga formy aktu notarialnego i wówczas, zgodnie (...)

 • Darowizna zamortyzowanego samochodu

  samochodu powinien Pan zawrzeć zwyczajną umowę darowizny. Przed zawarciem jadnak takiej umowy będzie Pan jednak zobowiązany do wykreślenia z ewidencji środków trwałych samochodu (środka (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu

  to skutki prawne i podatkowe? 4. Czy po wycofaniu samochodu z ewidencji środków trwałych mogę podarować go żonie lub synowi - jaki są tego skutki prawne i podatkowe? 5. Czy sprzedaż wykupionego samochodu (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  samochodów osobowych, w dalszym ciągu nie istnieją żadne ograniczenia w odliczaniu podatku VAT. Ustawodawca ograniczył jedynie prawo do odliczania podatku od części nabytych do wytworzenia samochodu (...)

 • Zachowek a darowizna

  darowizny, akt kupna-sprzedaży)? Jeśli w wyniku tej darowizny, po śmierci spadkodawcy brat mieszkający w innym mieście nie otrzyma należnego mu zachowku (w wysokości połowy udziału (...)

 • Postępowanie spadkowe

  umowa np. darowizny. Są w tym przypadku dwie możliwości. Spadkobiercy, czyli ojciec i ciotki, mogą w drodze umowy (sprzedaży, zamiany, darowizny) przekazać Pani spadek. Zgodnie bowiem (...)

 • Rozwiązanie umowy darowizny

  skonsumowania darowizny, ponieważ została zwrócona i czy z tego tytułu będzie się należał jakiś podatek? Samochód nie został jeszcze przerejestrowany? Ubezpieczenie samochodu nie zostało (...)

 • Prawo do zachowku a przekazanie gospodarstwa

  ;żnych dziedzin prawa ma niejednorodny charakter, jednakże ze względu na zakres regulacji oraz cel, jakiemu ma służyć, nie może być ona z punktu widzenia zachowku traktowana tak, jak umowa darowizny (...)

 • Rozwiązanie umowy dożywocia

  własnością, nie ma już znaczenia. Rozwiązanie umowy darowizny naszym zdaniem skutkować będzie obowiązkiem zwrotu odpowiedniej części (tj. połowy) nieruchomości, która po śmierci męża (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pierwszy samochod umowa oplaty darowizna pomocy

  WItam serdecznie, Z góry przepraszam jezeli zalozylam temat w zlym miejscu Opisze swoja sytuacje i proszę o pomoc ponieważ jestem "zielona" w tych sprawach (...)

 • CO ZROBIC? BYŁA ŻONA...

  Co mam zrobic? Jestem trzy lata po rozwodzie; przez ten czas sam spłacałem samochód wzięty na 5lat na raty w trakcie małżeństwa. Podziału majatku (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane