Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Czy chodziło Ci o: umowa darowizny części samochodu

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  początkowej nabytego samochodu.   Jak poprawnie wyliczyć wartość początkową samochodu będącego środkiem trwałym?  Poprawne ustalenie wartości początkowej samochodu (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  otrzymałeś go w darowiźnie – umowa darowizny, gdy samochód kupiłeś – umowa kupna), kartę pojazdu, jeżeli pojazd ją posiadał, zaświadczenia o pozytywnym wyniku (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  wypadku wspomniane już wcześniej darowizny drobne, zwyczajowo w danych stosunkach przyjęte. Zaliczeniu podlegają wszystkie darowizny, których dokonał spadkodawca nawet, jeżeli przedmiot darowizny (...)

 • Porada prawna na temat umowa darowizny połowy samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa darowizny połowy samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Darowanie samochodu w trakcie rozwodu

  przyjęciu darowizny może być złożone w dowolnej formie. Jednak brak formy aktu notarialnego nie powoduje nieważności darowizny, jeśli przedmiot darowizny został obdarowanemu wydany. (...)

 • Podział ruchomości po rozwodzie - samochód

  jak i zwykłej formie pisemnej. Chociaż forma aktu notarialnego jest podstawową formą przewidzianą dla darowizny, to wiąże się ona z kosztami notarialnymi - stąd korzystniej byłoby zawrzeć umowę (...)

 • Podział akcji pracowniczych przy podziale majątku

  na rzecz pożyczki udzielonej na spłatę samochodu należącego do majątku wspólnego małżonków. Skoro jednak małżonka zaprzeczałaby dokonaniu darowizny na rzecz spłaty pożyczki zaciągniętej (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  których mowa w art. 3 ust. 1 3, rozumie się odpłatne zbycie towarów polskim odbiorcom bez względu na miejsce zawarcia umowy.4. Przepisów ust. 2 i 3 nie stosuje się, jeżeli umowa (...)

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  niepewności co do tego, czy w rezultacie umowa taka dojdzie do skutku czy nie.  Czynność taka zwie się czynnością kulejącą, a to z tego powodu, iż w umowa nie skutkuje, np. nie następuje (...)

 • Nabycie własności rzeczy w drodze darowizny

  zasady umowa darowizny powinna być zawarta w formie aktu notarialnego, chyba że doszło do jej wykonania (wydano samochód w celu wykonania umowy). Z uwagi na stosunkowo niską wartość samochodu (...)

 • Samochód poleasingowy

  osoby fizycznej. Przekazanie samochodu amortyzowanego do używania samochód, umowa darowizny, rodzina, syn, sprzedaż, podatek, zwolnienie

 • Umowa darowizny a PCC

  grę zwolnienie przewidziane tylko dla niektórych budynków. Zatem, jeżeli w wyniku umowy darowizny nastąpiło przejęcie długów, ciężarów lub zobowiązań darczyńcy, to umowa darowizny (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu w odpowiednim terminie, tj. nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy na jakie umowa została zawarta. Wypowiedziana tak umowa (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  , synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów. Warto też zwrócić uwagę na cel darowizny, gdyż zwolnione od tego podatku jest nabycie w drodze darowizny pieniędzy lub innych rzeczy przez (...)

 • Samochód otrzymany w darowiźnie

  Prowadzę działalność gospodarczą (PKPiR, VAT). Otrzymałem w darowiźnie samochód osobowy od rodziców. W umowie darowizny była podana aktualna wartość tego samochodu (8.000 zł). Aktualnie (...)

 • Podział majątku wspólnego - przyznanie samochodu

  darowizny spłaciłem zgodnie z wolą darczyńców pozostałą część kredytu. Umowa darowizny zarejestrowana była w Urzędzie Skarbowym. W jaki sposób należy dokonać podziału wspomnianego (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami

  oświadczeń), z zastrzeżeniem ust. 2 i 4. Jeżeli jednak przedmiotem darowizny jest udział w mieszkaniu (nieruchomości), umowa darowizny wymaga formy aktu notarialnego i wówczas, zgodnie (...)

 • Darowizna zamortyzowanego samochodu

  samochodu powinien Pan zawrzeć zwyczajną umowę darowizny. Przed zawarciem jadnak takiej umowy będzie Pan jednak zobowiązany do wykreślenia z ewidencji środków trwałych samochodu (środka (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu

  to skutki prawne i podatkowe? 4. Czy po wycofaniu samochodu z ewidencji środków trwałych mogę podarować go żonie lub synowi - jaki są tego skutki prawne i podatkowe? 5. Czy sprzedaż wykupionego samochodu (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  samochodów osobowych, w dalszym ciągu nie istnieją żadne ograniczenia w odliczaniu podatku VAT. Ustawodawca ograniczył jedynie prawo do odliczania podatku od części nabytych do wytworzenia samochodu (...)

 • Postępowanie spadkowe

  umowa np. darowizny. Są w tym przypadku dwie możliwości. Spadkobiercy, czyli ojciec i ciotki, mogą w drodze umowy (sprzedaży, zamiany, darowizny) przekazać Pani spadek. Zgodnie bowiem (...)

 • Zachowek a darowizna

  darowizny, akt kupna-sprzedaży)? Jeśli w wyniku tej darowizny, po śmierci spadkodawcy brat mieszkający w innym mieście nie otrzyma należnego mu zachowku (w wysokości połowy udziału (...)

 • Rozwiązanie umowy darowizny

  skonsumowania darowizny, ponieważ została zwrócona i czy z tego tytułu będzie się należał jakiś podatek? Samochód nie został jeszcze przerejestrowany? Ubezpieczenie samochodu nie zostało (...)

 • Prawo do zachowku a przekazanie gospodarstwa

  ;żnych dziedzin prawa ma niejednorodny charakter, jednakże ze względu na zakres regulacji oraz cel, jakiemu ma służyć, nie może być ona z punktu widzenia zachowku traktowana tak, jak umowa darowizny (...)

 • Rozwiązanie umowy dożywocia

  własnością, nie ma już znaczenia. Rozwiązanie umowy darowizny naszym zdaniem skutkować będzie obowiązkiem zwrotu odpowiedniej części (tj. połowy) nieruchomości, która po śmierci męża (...)

 • Darowizna pojazdu

  przypadku, aby zmienić dowód rejestracyjny wymagana jest notarialna umowa darowizny? Jaka jest opłata notarialna od umowy darowizny? Czy umowę darowizny spisujemy sami, a notariusz (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pierwszy samochod umowa oplaty darowizna pomocy

  WItam serdecznie, Z góry przepraszam jezeli zalozylam temat w zlym miejscu Opisze swoja sytuacje i proszę o pomoc ponieważ jestem "zielona" w tych sprawach (...)

 • CO ZROBIC? BYŁA ŻONA...

  Co mam zrobic? Jestem trzy lata po rozwodzie; przez ten czas sam spłacałem samochód wzięty na 5lat na raty w trakcie małżeństwa. Podziału majatku (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane