Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Czy chodziło Ci o: umowa darowizny części samochodu

 • Darowizna pojazdu

  przypadku, aby zmienić dowód rejestracyjny wymagana jest notarialna umowa darowizny? Jaka jest opłata notarialna od umowy darowizny? Czy umowę darowizny spisujemy sami, a notariusz (...)

 • Taksa notarialna przy umowie darowizny

  cywilny stanowi, iż w przypadku umowy darowizny oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w formie aktu notarialnego. Jednakże umowa darowizny zawarta bez zachowania tej formy staje (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  rynkową z dnia nabycia, chyba że umowa darowizny albo umowa o nieodpłatnym przekazaniu określa tę wartość w niższej wysokości, 4) w razie nabycia w postaci wkładu niepieniężnego (...)

 • Porada prawna na temat umowa darowizny połowy samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa darowizny połowy samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odrzucenie spadku

  . A zatem każdy spadkobierca jest właścicielem np. połowy telewizora, połowy każdej łyżki, połowy każdej książki, połowy stołu, połowy szpuli nici itd. Ażeby zapobiec (...)

 • Darowizna auta wykorzystywanego w działalności

  podatku od darowizny uzależniona jest od wartości przedmiotu darowizny. Należy przy tym zaznaczyć, że podstawę opodatkowania, w myśl przepisu art. 7 ust. 1 ustawy, stanowi wartość nabytych (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  przekraczać 4, a w kolumnie wojskowej - 6, pod warunkiem że kolumna nie zajmuje więcej niż połowy szerokości jezdni.   4. Piesi w wieku do 10 lat mogą iść w kolumnie tylko dwójkami pod nadzorem (...)

 • Jak zawrzeć dobrą umowę?

  najmu, umowa zlecenia. Gdy zawieramy umowę pisemną, typ zawieranej umowy powinniśmy umieścić w jej tytule. Następnie określamy: czas zawarcia umowy (np. umowa zawarta w dniu 23.9.2015 roku), (...)

 • Ustny podział majątku

  ;w (umowa majątkowa). Umowa majątkowa małżeńska powinna być więc zawarta w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności – zawarta w innej formie jest nieważna. Jak więc wynika (...)

 • Koszty uzyskania przychodu przy sprzedaży samochodu.

  zakupie - umowa darowizny). Sprzedając ten samochód 10% dochodu będzie rozliczone u mnie, a 95% dochodu u mojej żony. W dacie sprzedaży chcielibyśmy zarachować w koszty wartość niezamortyzowaną (...)

 • Umowa darowizny samochodu

  , która dla swej skuteczności nie wymaga formy notarialnej. Obszerne, praktyczne wyjaśnienia wskażą jak należy dokonać czynności, jakie opłaty wnieść i jak wypełnić dokument. umowa darowizny, (...)

 • Darowizna udziału we własności

  Jeżeli mój ojciec chce mi darować połowę samochodu - czy wystarczy do tego zwykła umowa darowizny, czy musimy sporządzić akt notarialny? Jest to pierwsza darowizna mojego ojca dla mnie. (...)

 • Rozwiązanie umowy ubezpieczenia OC

  ubezpieczyciela 21.01.2010r., załączając umowę darowizny. W odpowiedzi Towarzystwo Ubezpieczeniowe napisało, że umowa nie została rozwiązana bowiem w sytuacji, gdy do końca okresu ochrony (...)

 • Zbycie przedmiotów nabytych w drodze spadkobrania

  prawem. Oczywiście można dokonać takiej operacji, ale umowa będzie nieistniejąca, albowiem zostanie zawarta przez podmiot, który już nie istnieje. Dodatkowo dojdzie do podrobienia podpisów. Ponadto (...)

 • Darowizny na rzecz Policji

  . Z kolei darowizny pieniężne od innych podmiotów może być, z zastrzeżeniem pkt 3, dokonywane wyłącznie przez Komendanta Głównego Policji. Jeżeli wysokość darowizny nie przekracza połowy (...)

 • Pożyczka dla spółki z o.o.

  lata w wysokości połowy kapitału zakładowego na zakup samochodu osobowego. W związku z tym proszę o odpowiedź:. Czy wystarczy pisemna forma umowy pożyczki? Jakie elementy musi mieć taka umowa (...)

 • Samochód dla fundacji

  samochód fundacji używał go co najmniej pół roku i nie odliczył VAT przy jego nabyciu, to może go sprzedać fundacji bez VAT.Niezależnie od tego, czy umowa sprzedaży samochodu (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  przewidywała je umowa. Przykład: W skład spadku wchodzi także uprawnienie darczyńcy do odwołania darowizny. Prawo to wchodzi w skład spadku, o ile zdarzenia powodujące powstanie takiego (...)

 • Współwłasność łączna małżeńska

  fiskalnymi (podatek od darowizny, podatek od czynności cywilno-prawnej). Z kolei ta pierwsza umowa może być nie do strawienia przez urzędników gminnych. Pomocne w tym względzie byłoby skorzystanie (...)

 • Podział majątku spadkowego a prawa małżonki zmarłego - opinia prawna

  to 1/4 z całego majątku czy z połowy, po potraceniu połowy majątku dla żony zmarłego? Czy małżonek może używać przedmiotów wchodzących do masy spadkowej np. samochodu? (...)

 • Nabycie własności rzeczy od nieuprawnionego do jej rozporządzania (od niewłaściciela)

  jak i nie. Istnieją jednak przepisy umożliwiające pokrzywdzonemu właścicielowi domaganie się o unieważnienie względem niego takiej umowy darowizny. Czy w każdym wypadku własność rzeczy, która (...)

 • Podważenie umowy darowizny

  , czynność, umowa, ważność, zgoda, nieważność, ustalenie, odwołanie, błąd

 • Darowizna ruchomości gminnej

  Gmina Miejska X posiada do zbycia samochód osobowy. W drodze darowizny chce przekazać przedmiotowy samochód dla powiatowej jednostki straży pożarnej, na podstawie umowy darowizny. Czy Prezydent

 • Opodatkowanie zniesienia współwłasności samochodu

  przypadku odpłatnego zniesienia współwłasności – zawsze, z wyjątkiem sytuacji, gdy przy nabyciu samochodu spółce nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku, a samochód był używany przez (...)

 • Odpowiedzialność małżonków za zobowiązania - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  podpisania stanowią majątek wspólny, egzekucja z nich nie zostanie przeprowadzona; jeżeli nie udowodni - umowa małżeńska w tym wypadku nie odniesie pożądanego skutku. Kiedy jeszcze rozszerzenie

 • Rejestracja samochodu w Polsce

  szczególności jeden z następujących dokumentów:   1) umowa sprzedaży,   2) umowa zamiany,   3) umowa darowizny,   4) umowa o dożywocie, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pierwszy samochod umowa oplaty darowizna pomocy

  WItam serdecznie, Z góry przepraszam jezeli zalozylam temat w zlym miejscu Opisze swoja sytuacje i proszę o pomoc ponieważ jestem "zielona" w tych sprawach (...)

 • CO ZROBIC? BYŁA ŻONA...

  Co mam zrobic? Jestem trzy lata po rozwodzie; przez ten czas sam spłacałem samochód wzięty na 5lat na raty w trakcie małżeństwa. Podziału majatku (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane