Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Taksa notarialna przy umowie z deweloperem - opinia prawna

  (należącymi do I grupy podatkowej)  Umowa sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność lub jednorodzinnego budynku mieszkalnego Umowa sprzedaży działki budowlanej Ustanowienie (...)

 • Forma umowy darowizny

  Chcę darować synowi 40 000 zł, na zakup działki budowlanej. Czy musi to być przeprowadzone notarialnie i jakie będą koszty i podatek od darowizny? Oświadczenie darczyńcy obejmujące (...)

 • Umowa przedwstępna na zakup działki budowlanej

  ;, o pow. ……………………….. . Przedmiot umowy nie stanowi jeszcze odrębnej działki ewidencyjnej. Do czasu wydzielenia działki przez geodetę (...)

 • Opinia prawna na temat umowa darowizny działki budowlanej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa darowizny działki budowlanej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  każdy ze współwłaścicieli otrzymał do wyłącznego użytku część działki o powierzchni 250 m² z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej, natomiast pozostała część (...)

 • Zachowek od obdarowanego - opinia prawna

  darowizny. Podstawą dochodzenia roszczeń przez wierzyciela wekslowego jest sam weksel nie zaś jakaś osobna umowa. Oznacza to, że nie może Pan traktować par. 5 umowy darowizny jako podstawy (...)

 • Intercyza a podział majątku dorobkowego

  trwania małżeństwa). Dokonaliśmy tego niezwłocznie w postaci aktu notarialnego (umowa darowizny nieruchomości).W piśmie o dobrowolnym podziale majątku wspólnego znajdują się również inne (...)

 • Majątek wspólny małżonków a duża ulga budowlana

  Moja żona otrzymała w listopadzie 2000 roku darowiznę od swoich rodziców w postaci działki budowlanej wraz fundamentami budynku mieszkalnego. W dniu przekazania darowizny nie byliśmy jeszcze

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  których mowa w art. 3 ust. 1 3, rozumie się odpłatne zbycie towarów polskim odbiorcom bez względu na miejsce zawarcia umowy.4. Przepisów ust. 2 i 3 nie stosuje się, jeżeli umowa (...)

 • Odwołanie darowizny

  jeszcze nie wykonanej darowizny ze względu na zły stan majątkowy darczyńcyodwołanie darowizny z względu na rażącą niewdzięczność obdarowanegoW pierwszym przypadku, darczyńca może odwołać (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym) lub jednorodzinnego budynku mieszkalnego; umowę sprzedaży działki budowlanej; ustanowienie odrębnej własności lokalu w wykonaniu umowy zobowiązującej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane