Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna a podatek

  powodu niezłożenia w terminie formularza SD-Z1 pisaliśmy niedawno: Podatek od spadku a zwolnienie zwolnienie, brat, zgłoszenie darowizny, formularz SD-Z1,

 • USTAWA z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

  dotacji.2. Umowa, o której mowa w ust. 1, wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.3. Umowa o powierzenie zadania publicznego może być zawarta na czas realizacji zadania lub na czas określony, (...)

 • Darowizna i sprzedaż udziałów w spółce z o.o.

  podpisami notarialnie poświadczonymi. Dla umowy darowizny przewidziana jest jednak umowa w formie aktu notarialnego. Zbycie udziału, jego części lub ułamkowej części udziału oraz zastawienie (...)

 • Porada prawna na temat umowa darowizny ciągnika wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umowa darowizny ciągnika wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przeniesienie z majątku wspólnego do osobistego

  nieruchomości (jak np. umowa darowizny)? Czy procedura taka zapewni, że przy podziale majątku związanym z rozwodem będę wyłącznym właścicielem tego domu, że nie zostanie on objęty podziałem (...)

 • Pełnomocnictwo a darowizna

  darowizny, w której jest obdarowanym i zarazem pełnomocnikiem darczyńcy, konieczne jest wyraźne zaznaczenie tego w treści pełnomocnictwa. Na naszych stronach znajduje się odpowiedni wzór: (...)

 • Sprzedaż mieszkania dziecka i zakup domu

  , mieszkaniem dom, sprzedaż, zakup, darowizna, umowa, kurator, zezwolenie, sądu, sąd opiekuńczy

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  ; 2) wszelkie inne przekazanie towarów bez wynagrodzenia, w szczególności darowizny- jeżeli podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • umowa o podział majątku bez notariusza

  jest wyrok w sprawie rozwodu bez orzekania o winie, bez podziału majątku, bez dzieci. jest zgoda między małżonkami co do podziału majątku. do podziału (...)

 • Umowa spłaty między rodzeństwem

  Witam, Mam pytanie o wzór umowy między rodzeństwem. Sprawa wygląda nastąpująco. Wraz z mężem mieszkamy na pierwszym piętrze domku jednorodzinnego. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane