Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umorzenie udziałów w spółce z o.o.

  z nich charakteryzuje się innym trybem postępowania oraz odmiennością przesłanek, które muszą nastąpić, aby umorzenie było możliwe. ##baner## Dobrowolne umorzenie udziałów. Umorzenie

 • Umorzenie akcji

  trzy sposoby umorzenia akcji.Dobrowolne.Dobrowolne umorzenie akcji odbywa się za zgodą akcjonariusza. Umorzenie dobrowolne może nastąpić za wynagrodzeniem lub bez wynagrodzenia. Umorzenie (...)

 • Co może być przyczyną umorzenia postępowania egzekucyjnego?

  nastąpić na podstawie prawomocnego orzeczenia uzasadniającego umorzenie bądź gdy umorzenie ma nastąpić z mocy samego prawa lub z woli wierzyciela.   Postanowienie o umorzeniu postępowania (...)

 • Porada prawna na temat umorzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umorzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  raty lub odroczył zapłatę zaległości podatkowej, umorzenie zaległości spowoduje również umorzenie opłaty prolongacyjnej (opłata prolongacyjna - opłata uiszczana przez podatników, (...)

 • Umorzenie zaległych składek ZUS.

  , która zatrudniała pracowników i nie odprowadzała składek na ubezpieczenia społeczne zarówno od siebie jak i od pracowników może zwracać się do ZUS jedynie o umorzenie (...)

 • Umorzenie podatków i opłat w Urzędzie Miasta

  ).Jeśli chodzi o umorzenie innych należności – za wodę, ścieki – konieczne będzie także złożenie odpowiedniego wniosku, jednak umorzenie tych zaległości regulują przepisy lokalne (...)

 • Wycofanie aportu ze spółki z o.o. i jej likwidacja - opinia prawna

  umowy dopuszcza umorzenie, ale wobec braku szczególnych postanowień możliwe jest tylko umorzenie dobrowolne), zgodnie z art. 199 § 1 k.s.h. Sekwencja czynności przy dobrowolnym umorzeniu udziałów (...)

 • Zasady umarzania kredytów studenckich

  ;w prawnych dochodzenia roszczeń. Do pobrania:   Wniosek o umorzenie spłaty kredytu studenckiego - docx Wniosek o umorzenie spłaty kredytu studenckiego - pdf Oświadczenie kredytobiorcy

 • Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym.

  rodzinną. 3.Umorzenie należności następuje w drodze decyzji administracyjnej. Istnieją więc zasadniczo dwie drogi umorzenia należności. W pierwszej sytuacji umorzenie jest możliwe, jeśli (...)

 • Umorzenie postępowania upadłościowego

  majątku upadłego na jego koszt poprzez przekazanie tego majątku na cele dobroczynne. Umorzenie procesów Umorzenie postępowania upadłościowego powoduje jednocześnie umorzenie wszczętych (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  ), albo bez zgody akcjonariusza (umorzenie przymusowe). Umorzenie dobrowolne nie może być dokonane częściej niż raz w roku obrotowym. Przesłanki i tryb przymusowego umorzenia określa statut. (...)

 • Umorzenie postępowania a warunkowe umorzenie

  postępowania a warunkowe umorzenie postępowania są to dwie różne instytucje. Zgodnie z art. 66. kodeksu karnego, sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość (...)

 • Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego

  postępowania. W postępowaniu przygotowawczym umorzenie w trybie art. 11 kpk jest możliwe dopiero po wszczęciu ścigania co do oznaczonej osoby. Niniejszy przepis dopuszcza umorzenie wszczętego (...)

 • Kredyt studencki w roku akademickim 2018/2019

  najbliższej rodziny, Do wniosku o umorzenie spłaty kredytu studenckiego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego należy dołączyć oświadczenia (kredytobiorcy i członków rodziny) w sprawie (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego

  , iż umorzenie postępowania z wniosku  wierzyciela będzie kwalifikowało się do wykreślenia stosownego wpisu. Należy jednak pamiętać o prezentowanym powyżej poglądzie, wedle którego (...)

 • Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania

  przesłanki uzasadniające warunkowe umorzenie postępowania, prokurator może zamiast aktu oskarżenia sporządzić i skierować do sądu wniosek o takie umorzenie. Brak wniosku prokuratora o warunkowe (...)

 • Szkodliwość społeczna czynu

  nie przekraczającą 5 lat pozbawienia wolności. Wiosek o umorzenie postępowania nie wyklucza wniosku o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy, czy też złożenia wniosku o dobrowolne

 • Posiadanie narkotyków przez 17-latkę

  będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa. Jeżeli w grę wchodzi warunkowe umorzenie postępowania, w celu ustalenia przesłanek do takiego umorzenia, (...)

 • Posiadasz narkotyki? Prokurator nie zawsze cię ukarze.

  : Art.336.§1.Jeżeli spełnione są przesłanki uzasadniające warunkowe umorzenie postępowania, prokurator może zamiast aktu oskarżenia sporządzić i skierować do sądu wniosek o takie umorzenie. §2.Do

 • Opłata za sprawę rozwodową

  . Dlatego umarzając postępowanie zawieszone w I instancji, sąd stwierdzi wzajemne umorzenie kosztów stron i nie będzie mógł zasądzić ich zwrotu na rzecz żadnej strony. Natomiast (...)

 • Umorzenie egzekucji komorniczej

  umorzeniu postępowania zakończyć czynności egzekucyjne.   komornik, umorzenie postępowania egzekucyjnego, dłuznik, wierzyciel

 • Procedura składania wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego

  Przeciwko mnie toczy się postępowanie karne. Jak wygląda procedura składania wniosku o warunkowe umorzenie tego postępowania? O warunkowe umorzenie postępowania można się starać już na (...)

 • Opodatkowanie umorzenia długu

  co do zasady umorzenie długu nie jest uznawane za darowiznę. Oczywiście umorzenie długu można by rozważać w kontekście uznania za darowiznę, jeśli z okoliczności sprawy wynikałoby, że (...)

 • Konsekwencje podatkowe zwolnienia z długu

  o przyjęciu zwolnienia z długu. Zatem wierzyciel i dłużnik powinni podpisać np. ugodę obejmującą umorzenie całości lub części wierzytelności. Należy zauważyć, że umorzenie (...)

 • Ukończenie postępowania upadłościowego

  może nakazać likwidację majątku upadłego na jego koszt poprzez przekazanie tego majątku na cele dobroczynne. Umorzenie procesów Ukończenie postępowania upadłościowego powoduje jednocześnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

  Mam pytanie w związku z ustawą abolicyjną. Prowadziłem własną firmę od 2004 do 2008 roku, ale jednocześnie byłem zatrudniony w innej firmie, która (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze za posiadanie.

  Cześć tu mariano. Znaleziono za gumą od majtek 1,10g marihuany. Co więcej było to ważone w kawałku srebra bez wyjmowania co moim zdaniem jest absurdem,. (...)

 • Jak sporządzić wniosek o umorzenie odsetek.

  Mam dług w Pzu z tytułu odszkodowania tzn regres.Dług jest dość spory i mam komornika.Chciałbym napisać do Pzu wniosek o umorzenie odsetek, umorzenie (...)

 • umorzenie składek na Fundusz pracy

  Mam takie pytanie, współpracowałam przy prowadzniu działalności gospodarczej i przebywałam na urlopie wychowawczym, czy mam możliwość na umorzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane