Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umorzenie udziałów w spółce z o.o.

  z nich charakteryzuje się innym trybem postępowania oraz odmiennością przesłanek, które muszą nastąpić, aby umorzenie było możliwe. ##baner## Dobrowolne umorzenie udziałów. Umorzenie

 • Umorzenie akcji

  trzy sposoby umorzenia akcji.Dobrowolne.Dobrowolne umorzenie akcji odbywa się za zgodą akcjonariusza. Umorzenie dobrowolne może nastąpić za wynagrodzeniem lub bez wynagrodzenia. Umorzenie (...)

 • Co może być przyczyną umorzenia postępowania egzekucyjnego?

  prawomocnego orzeczenia uzasadniającego umorzenie bądź gdy umorzenie ma nastąpić z mocy samego prawa lub z woli wierzyciela. Postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego wydaje organ (...)

 • Porada prawna na temat umorzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umorzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  raty lub odroczył zapłatę zaległości podatkowej, umorzenie zaległości spowoduje również umorzenie opłaty prolongacyjnej (opłata prolongacyjna - opłata uiszczana przez podatników, (...)

 • Umorzenie zaległych składek ZUS.

  , która zatrudniała pracowników i nie odprowadzała składek na ubezpieczenia społeczne zarówno od siebie jak i od pracowników może zwracać się do ZUS jedynie o umorzenie (...)

 • Umorzenie podatków i opłat w Urzędzie Miasta

  ).Jeśli chodzi o umorzenie innych należności – za wodę, ścieki – konieczne będzie także złożenie odpowiedniego wniosku, jednak umorzenie tych zaległości regulują przepisy lokalne (...)

 • Wycofanie aportu ze spółki z o.o. i jej likwidacja - opinia prawna

  umowy dopuszcza umorzenie, ale wobec braku szczególnych postanowień możliwe jest tylko umorzenie dobrowolne), zgodnie z art. 199 § 1 k.s.h. Sekwencja czynności przy dobrowolnym umorzeniu udziałów (...)

 • Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym.

  rodzinną. 3.Umorzenie należności następuje w drodze decyzji administracyjnej. Istnieją więc zasadniczo dwie drogi umorzenia należności. W pierwszej sytuacji umorzenie jest możliwe, jeśli (...)

 • Umorzenie postępowania upadłościowego

  majątku upadłego na jego koszt poprzez przekazanie tego majątku na cele dobroczynne. Umorzenie procesów Umorzenie postępowania upadłościowego powoduje jednocześnie umorzenie wszczętych (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  ), albo bez zgody akcjonariusza (umorzenie przymusowe). Umorzenie dobrowolne nie może być dokonane częściej niż raz w roku obrotowym. Przesłanki i tryb przymusowego umorzenia określa statut. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

  Mam pytanie w związku z ustawą abolicyjną. Prowadziłem własną firmę od 2004 do 2008 roku, ale jednocześnie byłem zatrudniony w innej firmie, która (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze za posiadanie.

  Cześć tu mariano. Znaleziono za gumą od majtek 1,10g marihuany. Co więcej było to ważone w kawałku srebra bez wyjmowania co moim zdaniem jest absurdem,. (...)

 • Jak sporządzić wniosek o umorzenie odsetek.

  Mam dług w Pzu z tytułu odszkodowania tzn regres.Dług jest dość spory i mam komornika.Chciałbym napisać do Pzu wniosek o umorzenie odsetek, umorzenie (...)

 • umorzenie składek na Fundusz pracy

  Mam takie pytanie, współpracowałam przy prowadzniu działalności gospodarczej i przebywałam na urlopie wychowawczym, czy mam możliwość na umorzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane