Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odmowa umorzenia zaległości podatkowej

  pisemnym wnioskiem do Wójta Gminy o umorzenie i raty podatku - załączyła wszystkie posiadane dokumenty (zaświadczenia o dochodach, kserokopie rachunków i wydatków na leki i leczenie). Otrzymała (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  gospodarstwa rolnego w rozumieniu ustawy o podatku rolnym lub prowadzącej dział specjalny produkcji rolnej, o którym mowa w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Nie stać Cię na zapłatę podatku? Oto co możesz zrobić.

  przypadku odroczenia terminu płatności podatnik powinien więc wskazać dogodny dla niego termin zapłaty tegoż podatku, natomiast w razie składania wniosku o rozłożenie podatku na raty podać (...)

 • Porada prawna na temat umorzenie podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umorzenie podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy umorzony czynsz podlega opodatkowaniu PIT?

  umorzenie w całości lub części podatku z odsetkami za zwłokę. Aby zaś organ podatkowy mógł zastosować taką ulgę, musi co do zasady za tym przemawiać choć jedna z poniższych (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  podatku uważa się: przy zapłacie gotówką — dzień wpłacenia kwoty podatku w kasie organu podatkowego lub w kasie podmiotu obsługującego organ podatkowy lub na rachunek tego organu (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ) zastosowano warunkowe umorzenie postępowania karnego; 4) zachodzi okoliczność wyłączająca ukaranie sprawcy czynu zabronionego; 5) zastosowano art. 5 § 2. § 2. Przepisy o przepadku przedmiotów

 • Opodatkowanie dochodów z działalności gospodarczej

  dokonano tych odpisów, w przypadku obniżenia lub zwrotu podatku od towarów i usług zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym - naliczony (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  opłacanego podatku dochodowego, e) wysokości dochodu po odliczeniu należnych składek i podatku; 4) inne zaświadczenia lub oświadczenia oraz dowody niezbędne do ustalenia prawa do świadczeń (...)

 • Czy istnienie ważnego interesu podatnika zawsze jest przesłanką umorzenia zaległości podatkowej?

  - umorzenia zaległości podatkowej w całości. Sąd podzielił stanowisko organów podatkowych, że umorzenie zaległości z tytułu podatku od nieruchomości w sytuacji, gdy podatnik posiada również (...)

 • Umorzenie pożyczki z ZFŚS

  pracodawca wybrał umorzenie, to można twierdzić, z powołaniem na powyższą interpretację, iż nie doszło w ogóle do przejęcia długu przez spadkobiercę, a zatem umorzenie nie powoduje (...)

 • Zaliczenie nieściągalnej należności w koszty

  ust. 2-7. Korekta podatku dotyczy również kwoty podatku przypadającej na część kwoty wierzytelności odpisanej jako nieściągalna. Przepis ten stosuje się w przypadku gdy spełnione (...)

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu

  cywilistycznego punktu widzenia umorzenie wierzytelności jest dla dłużnika korzystne, gdyż prowadzi do zwolnienia dłużnika z długu. Niestety skutki podatkowe umorzenia nie są korzystne, gdyż umorzenie

 • Umorzenie zaległości podatkowej od nieruchomości

  nieruchomości i decyzję tą doręcza dwóm współwłaścicielom. Jeden właściciel tejże nieruchomości wystąpił z wnioskiem do Prezydenta Miasta z wnioskiem o umorzenie w części zaległości podatkowej (...)

 • Likwidacja spółki z o.o.

  na zapłatę podatku od niespłaconej wierzytelności. likwidacja, wierzytelność, wspólnik, spółka, przychód, umorzenie

 • Zaksięgowanie umorzenia pożyczki

  możemy ww. umorzenie pożyczki uznać za koszt działalności statutowej, a jeśli nie, to czy w tym przypadku nie powinniśmy odprowadzić podatku, tak jak w przypadku składek PFRON, które też (...)

 • Przychód z tytułu umorzenia pożyczki

  wierzyciela o zwolnieniu z długu nie jest wystarczające do umorzenia zobowiązania. Niezbędne jest także wyrażenie zgody przez dłużnika na umorzenie zobowiązania. Z tym momentem następuje umorzenie

 • Co z podatkami od zagranicznych dochodów za lata 2002-2007?

  zapłacili podatek. Jak będzie można uzyskać umorzenie zaległości lub zwrot podatku?Umorzenie zaległości lub zwrot zostaną przyznane na wniosek podatnika. Kwotę umorzenia lub zwrotu (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  naliczonego albo podatnikowi nie przysługuje obniżenie kwoty należnego podatku o podatek naliczony albo zwrot różnicy podatku w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług. (...)

 • Za umorzony czynsz nie zapłacimy podatku

  to zwolniona jest od podatku dochodowego. Zmienione przepisy miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl czynsz, odsetki, gmina, umorzenie, umorzenie czynszu, (...)

 • Zawiadomienie o wszczęciu postępowania

  , umorzenie

 • Wstrzymanie wykonania zobowiązania podatkowego

  podatkowe albo rozłożyć je na raty. Umorzenie zaległości podatkowej powoduje również umorzenie odsetek za zwłokę w całości lub w takiej części, w jakiej została umorzona zaległość (...)

 • Umorzenie zwrotu kosztów studiów podyplomowych

  , pracodawca, umorzenie długu, przychód, świadczenie nieodpłatne

 • Rezygnacja zarządu z wynagrodzenia

  28 marca 2003 r. (I SA/Ka 2342/2001): „Ten bowiem przepis przesądza o tym, że na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych do przychodów zalicza się wartość umorzonych zobowiązań. Umorzenie

 • Co się dzieje, gdy podatnik nie zapłaci podatku?

  następujących podstawach: wykonanie lub umorzenie w całości albo części, przedawnienie, wygaśnięcie albo nieistnienie obowiązku podatkowego, odroczenie terminu wykonania albo brak wymagalności (...)

 • Wierzytelność umorzona lub przedawniona a przychód

  -Grunwald sygn. akt AD I B/415/3/2004). wierzytelność umorzona lub przedawniona, przychód, umorzenie, przedawnienie wierzytelności

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • urząd skarbowy podatek

  Witam Państwa! Czy w prawie Polskim powodzianie, ciężko dotknięci przez żywioł mogą ubiegać się o umorzenie podatku? Moja koleżanka Utraciła (...)

 • umorzenie spłaty podatku

  witam, jestem w ciężkiej sytuacji materialnej od nowego roku. niestety obawiam sie ze podatek ktory przyjdzie mi zaplacic bedzie poza moi możliwościami (...)

 • zakup mieszkania

  maz zakupil mieszkanie w trakcie zwiazku malzenskiego ale zostalo zapisanego jedynie na niego. Czy istnieje mozliwosc podzialu majatkowego tego lokum ? (...)

 • BARDZO WAZNE podatek od spadku

  Moja córka miała dom piętrowy, lecz niestety zmarła.dom w spadku przeszedł na jej dziecko, a ja jako babcia dziecka wzięłam go pod opiekę-prawnie(ojciec (...)

 • Podatek Drogowy

  Prośba o umożenie podatku drogowego -Jak ją napisać (Scorpio) Jeżeli ktoś pisał już takie pismo proszę o pomoc na scorpio.vip@interia.pl Scorpio (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane