Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie umorzenia długu

  co do zasady umorzenie długu nie jest uznawane za darowiznę. Oczywiście umorzenie długu można by rozważać w kontekście uznania za darowiznę, jeśli z okoliczności sprawy wynikałoby, (...)

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu

  cywilistycznego punktu widzenia umorzenie wierzytelności jest dla dłużnika korzystne, gdyż prowadzi do zwolnienia dłużnika z długu. Niestety skutki podatkowe umorzenia nie są korzystne, gdyż (...)

 • Umorzenie długu

  sytuacji obie strony stosunku zobowiązaniowego zgadzają się na zwolnienie z długu, nie ma przeszkód, by wierzyciel (udziałowiec spółki z o.o.) zwolnił dłużnika (spółkę z o.o) z długu. (...)

 • Porada prawna na temat umorzenie długu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umorzenie długu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenie długu

  Firma nie ściągnęła należności od klienta. Minęło 2,5 roku. Sprawa dotyczy usług budowlanych. Jakie są konsekwencje podatkowe w przypadku umorzenia długu? Odnośnie umorzenia długu należy (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  odpowiedzialny jak współdłużnik solidarny. Art. 882. Jeżeli termin płatności długu nie jest oznaczony albo jeżeli płatność długu zależy od wypowiedzenia, poręczyciel może po (...)

 • Porozumienie z dłużnikiem w trakcie egzekucji

  skontaktował się z wierzycielem i zaproponował porozumienie zakładająca częściową spłatę zadłużenia oraz częściowe umorzenie długu. Czy wierzyciel może w takiej sytuacji podpisać (...)

 • Umorzenie zwrotu kosztów studiów podyplomowych

  , pracodawca, umorzenie długu, przychód, świadczenie nieodpłatne

 • Umorzenie długu wobec Funduszu Alimentacyjnego

  świadczenia z tego funduszu. ZUS, FA, fundusz alimentacyjny, umorzenie należności

 • Bankowy tytuł egzekucyjny a ugoda z bankiem

  nieco dłużej, lecz w konsekwencji również grozi egzekucja komorniczą. W sytuacji, gdy zasugerowano możliwość ubiegania się o umorzenie długu lub rozłożenie należności na raty, na pewno (...)

 • Umorzenie długu przez spółkę matkę

  udziałów, umorzenie, spółka matka, córka

 • Bankowy tytuł egzekucyjny

  banku, można spróbować ubiegać się o umorzenie długu lub wnosić o rozłożenie należności na raty. W podanej sytuacji nie podano jednak, na jakim etapie znajduje się sprawa. Odnośnie (...)

 • Konsekwencje podatkowe zwolnienia z długu

  o przyjęciu zwolnienia z długu. Zatem wierzyciel i dłużnik powinni podpisać np. ugodę obejmującą umorzenie całości lub części wierzytelności. Należy zauważyć, że umorzenie (...)

 • Umorzenie zaległości wobec ZUS

  Prowadzę działalność gospodarczą od ponad roku, od kilku miesięcy zalegam ze składkami ZUS. Chcę złożyć wniosek o umorzenie mojego długu. Czy istnieje jakakolwiek ustawa, na którą mogę (...)

 • Odpowiedzialność wspólników za długi spółki cywilnej - opinia prawna

  tytułem darmym, gdy strony odraczają skutek tego zwolnienia (np. umowę zawierają w lipcu i postanawiają, że skutek zwolnienia z długu nastąpi w sierpniu), umowa zwolnienia z długu powinna (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  wynikająca z długu celnego została zaksięgowana na podstawie nieprawidłowych lub niekompletnych danych, podanych przez zgłaszającego w zgłoszeniu celnym, chyba że dłużnik udowodni, że podanie (...)

 • Anulowanie długu w funduszu alimentacyjnym.

  rodzinną. 3.Umorzenie należności następuje w drodze decyzji administracyjnej. Istnieją więc zasadniczo dwie drogi umorzenia należności. W pierwszej sytuacji umorzenie jest możliwe, jeśli (...)

 • Likwidacja spółki z o.o.

  prawnym nie doszło. Zgodnie bowiem z przepisami Kodeksu cywilnego (art. 498-508), umorzenie zobowiązania może mieć miejsce przez potrącenie, odnowienie oraz zwolnienie z długu. Zwolnienie z (...)

 • Częściowa spłata a wstrzymanie egzekucji

  egzekucji, spłata długu, umorzenie egzekucji

 • Umorzenie odsetek

  dłużnika – musi się on na to zgodzić. W zasadzie zwolnienie z długu może nastąpić ustnie. Jednak jeśli umowa, z której wynika wierzytelność główna i odsetki, była pisemna, również (...)

 • Przychód z tytułu umorzenia pożyczki

  wierzyciela o zwolnieniu z długu nie jest wystarczające do umorzenia zobowiązania. Niezbędne jest także wyrażenie zgody przez dłużnika na umorzenie zobowiązania. Z tym momentem następuje (...)

 • Podstawa umorzenia zaległych składek ZUS

  ;Świadomość długu” nie jest dla Pani żadną okolicznością łagodzącą (raczej może to działać na Pani niekorzyść). Nie ma tu też potrzeby dokonywania „uznania” długu (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  sprzecznej z treścią tego tytułu, a żądanie w tym przedmiocie zostanie zgłoszone przed upływem sześciu miesięcy od ukończenia egzekucji.DZIAŁ IV. ZAWIESZENIE I UMORZENIE POSTĘPOWANIAArt. (...)

 • Odstąpienie od wykonania wyroku

  składając wniosek o jego umorzenie. Każde z tych rozwiązań jest jednak zależne od woli wierzyciela. postępowanie egzekucyjne, wierzyciel, wniosek egzekucyjny, umorzenie egzekucji, zwolnienie (...)

 • Umorzenie egzekucji na wniosek wierzyciela

  solidarnych nie ma skutku względem współdłużników. umorzenie egzekucji, wniosek wierzyciela, zrzeczenie się roszczenia, ugoda, solidarna odpowiedzialność, dłużnik

 • Czas na prowadzwenie postępowania egzekucyjnego

  skutku konstytutywnego, a jedynie deklaratoryjny, potwierdzający fakt umorzenia egzekucji z mocy samego prawa. egzekucja, postępowanie, komornik, przewlekłość, komornik, dłużnik, wierzyciel, umorzenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dług

  witam mam pytanie mój znajomy narobił powaznych długów na jakies 4,400 i co tewraz odezwali sie pansto intrum czyli co teraz jak wiem on nie ma zamiaru (...)

 • umorzenie długu alimentacyjnego

  Czy potrzebna jest zgoda byłej żony,żeby spróbować starać się o umorzenie długu alimentacyjnego?? Nie wiem czy w funduszu czy w ZUS to trzeba załatwiać? (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zamiana mieszkań - dług, eksmisja.

  Witam. Staram się o zamianę mieszkania - zgoda będzie na pewno, bo już raz dostaliśmy zgodę, ale akurat tak się złożyło, że nie mogliśmy (...)

 • Zrzeczenie się zaległych alimentów wraz z odsetkami

  prosił bym o jakiś wzór pisma o zrzeczenie się zaległych alimentów i odsetek od nich. mam 25 lat od 5 lat się nie uczę więc nie przysługują (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane