Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Za umorzony czynsz nie zapłacimy podatku

  rozliczenia tej kwoty w zeznaniu rocznym – według fiskusa jest to przychód z innych źródeł. Autorzy projektu przyznali, że umorzenie przez gminę zaległego czynszu i odsetek (...)

 • Czy umorzony czynsz podlega opodatkowaniu PIT?

  . 176, ze zm.)      przychody z innych źródeł, podatek dochodowy od osób fizycznych, umorzenie czynszu, najem

 • Wady mieszkania a obowiązek płacenia czynszu

  stosowne poprawki. Czy w zaistniałej sytuacji moja rodzina ma prawo ubiegać się o umorzenie czynszu, czy też odmowa gminy była zasadna? Czy w przypadku zaistniałego brakoróbstwa można pociągnąć (...)

 • Porada prawna na temat umorzenie czynszu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umorzenie czynszu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zadłużenie czynszowe

  nawiązanie stosunku najmu powstaje na podstawie umowy cywilnoprawnej, a nie na podstawie decyzji administracyjnej. Ewentualna zgoda na umorzenie płatności czynszu może zależeć wyłącznie od (...)

 • Umowa dzierżawy

  należących do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa moż­liwe jest umorzenie częściowe bądź nawet całkowite czynszu dzierżawnego na podstawie rozpo­rządzenia Ministra Skarbu (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  - spłacenie wartości mieszkania wynajmowanego w czynszu, nie może nie wpływać na sytuację lokatora pozostawiając go najemcą. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 października 1995 r. o niektórych (...)

 • Umorzone odsetki przychodem

  ; umorzony przychód, umorzenie odsetek naliczonych od zaległości czynszowych, spółdzielnia, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego

 • Częściowa spłata a wstrzymanie egzekucji

  egzekucji, spłata długu, umorzenie egzekucji

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  są usługi zakupione - według cen zakupu, 3) jeżeli przedmiotem świadczeń jest udostępnienie lokalu lub budynku - według równowartości czynszu, jaki przysługiwałby w razie zawarcia (...)

 • Problematyka odpowiedzialności członka zarządu za zobowiązania spółki na postawie 299 ksh a wygaśnięcie jego mandatu.

  ograniczoną odpowiedzialnością tej funkcji, to podstawa zobowiązania do zapłaty czynszu powstaje w tym czasie. Istnieje ona zatem także w czasie, gdy członek zarządu sprawował tę funkcję.”   

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Praca bez wynagrodzenia, za umożenie czynszu.

  Mam pytanie, czy mogę pracować nie za pieniądze ale np. za to że wykonam szereg rzeczy w miesiącu, na umowę o dzieło to, za umorzenie czynszu? I (...)

 • Umorzenie zaleglej skladki zdrowotnej?

  Od 1999 r. prowadziłem jednoosobowo działalność gospodarczą, zryczałtowaną, na karcie podatkowej. Ponieważ pracowałem jednocześnie na pełnym (...)

 • Kara za przejazd bez biletu

  Witam! Chcialabym poprosic kogos o rade. Jestem osoba pelnoletnia uczacze sie i nie pracuje. 12.07.2004 r. dostalam wezwanie do przedsadowej zaplaty za (...)

 • absolwent I stopnia a mieszkanie w akademiku oraz kara za rezygnacje

  Witam, jestem, a raczej byłem studentem informatyki na politechnice warszawskiej. Obroniłem się jakiś czas temu lecz dalej mieszkam w akademiku w te (...)

 • podzial majatku

  Witam, Sprawa dotyczy bliskiej mi osoby. Minely 4 lata jak moj tata jest po rozwodzie (z orzeczeniem winy po stronie bylej zony). Nie bylo sprawy o podzial (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane