Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Reprezentacja spółki komandytowej przez komandytariusza

  , pełnomocnictwo, reprezentacja spółki, spółka komandytowa, komandytariusz, umowne umocowanie komandytariusza

 • Kodeks cywilny

  przez przedsiębiorcę podlegającego obowiązkowi wpisu do rejestru przedsiębiorców, które obejmuje umocowanie do czynności sądowych i pozasądowych, jakie są związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa.§ (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  wtedy, gdy umocowanie takie wynika z treści pełnomocnictwa, z ustawy lub ze stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa. Art. 107. Jeżeli mocodawca ustanowił kilku pełnomocników z (...)

 • Porada prawna na temat umocowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat umocowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Radca musi dołączyć odpis z KRS

  jest do przedłożenia przy pierwszej dokonywanej czynności nie tylko swojego pełnomocnictwa, lecz także dokumentu wykazującego umocowanie organu osoby prawnej udzielającego tego pełnomocnictwa

 • Kodeks postępowania cywilnego

  kosztów procesu od strony przeciwnej.  Art. 92. Zakres, czas trwania i skutki umocowania szerszego niż pełnomocnictwo procesowe, jak również umocowanie do poszczególnych (...)

 • Jakie są skutki działania rzekomego pełnomocnika?

  r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami).   pełnomocnictwo, mocodawca, rzekomy pełnomocnik, umowa, czynność jednostronna, umocowanie, zakres, przekroczenie umocowania, brak umocowania, upoważnienie

 • Kim jest prokurent? - Prokura w Kodeksie cywilnym

  pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Jakie czynności może dokonywać prokurent? Prokura jest pełnomocnictwem, które obejmuje umocowanie do czynności sądowych i pozasądowych, jakie są (...)

 • Pełnomocnicy procesowi w postępowaniu cywilnym

  postulacyjną, a także odpowiednie umocowanie, czynności dokonane przez prawidłowo umocowanego pełnomocnika odnoszą w zasadzie bezpośredni skutek dla strony.     Podstawa prawna: Ustawa (...)

 • Odpowiedzialność pełnomocnika przedsiębiorstwa państwowego - opinia prawna

  dwóch przypadków określonych w art. 98 k.c., a mianowicie: jeżeli pełnomocnictwo zawiera umocowanie do dokonania czynności prawnej, dla której pod rygorem nieważności przewidziana jest forma

 • Postanowienia w dokumencie pełnomocnictwa

  jakichkolwiek zobowiązań finansowych w imieniu mocodawcy. pełnomocnik, zlecenie, zakres, umocowanie

 • Skutki działania bez umocowania

  , czy osoba podpisująca umowę posiadała do tego umocowanie. Warto zaznaczyć, że umocowanie do pewnych czynności jest instytucją odrębna i niezależną od stosunku pracy. Fakt że osoba podpisująca (...)

 • Pełnomocnictwo po przekształceniu mocodawcy

  kancelarii prawnej przez podmiot powstały na skutek połączenia. prawo cywilne, pełnomocnictwo, mocodawca, zmiana podmiotowa, wygaśnięcie, umocowanie

 • Pełnomocnictwo a darowizna

  pełnomocnictwo, darowizna, umowa z samym sobą, umocowanie, mocodawca

 • Pełnomocnictwo a prokura?

  treścią stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa. Umocowanie wygasa ze śmiercią mocodawcy lub pełnomocnika, chyba że w pełnomocnictwie inaczej zastrzeżono z przyczyn uzasadnionych treścią (...)

 • Rodzaje pełnomocnictwa

  prawniczą należy stwierdzić: „Pełnomocnictwo ogólne jest pełnomocnictwem o najszerszym zakresie umocowania, gdyż obejmuje umocowanie do dokonywania czynności zwykłego zarządu. Oznacza (...)

 • Zebranie wspólnoty

  ;lne, które obejmuje umocowanie do dokonania określonej czynności. Przykładem jest tu art. 109³ kc stanowiący, że pełnomocnictwa do poszczególnej czynności wymaga zbycie

 • Do czego jest uprawniony pracownik w Twojej firmie?

  pełnomocnictwa ogólnego jest umocowanie do czynności określanych mianem zwykłego zarządu, Niezgodność działania pełnomocnika z udzielonymi mu przez mocodawcę instrukcjami i wskazówkami (...)

 • Skutek niedołączenia odpisu KRS

  ;Uchwała Sądu Najwyższego z 17 stycznia 2008 roku, sygn. akt III CZP 126/07 postępowanie gospodarcze, braki formalne, profesjonalny pełnomocnik, umocowanie organu osoby prawnej, odpis KRS, sprzeciw (...)

 • Właściwość dokumentu

  zasądzonej sumy. Rozstrzygający winien tutaj być art. 92 k.p.c., w zgodzie z którym zakres, czas trwania i skutki umocowania szerszego niż pełnomocnictwo procesowe, jak również umocowanie (...)

 • Uważaj na to, kto Cię reprezentuje przed sądem

  sądem przez pełnomocnika nie jest równoznaczne z uprawnieniem do skutecznego ustanowienia pełnomocnikiem każdej osoby. Należyte umocowanie pełnomocnika to umocowanie zgodne z przepisami (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  procesowe, jak również umocowanie do poszczególnych czynności procesowych, ocenia się według treści pełnomocnictwa oraz przepisów prawa cywilnego. Art. 93. Mocodawca (...)

 • Umocowanie do zakupu mieszkania

  sporządzić notariusz przy podpisywaniu umowy sprzedaży mieszkania. Warto, by Pana matka zwróciła na to uwagę.  umocowanie, pełnomocnictwo, zakup mieszkania, nieruchomość, notariusz, odpis księgi

 • Umocowanie zastępcy wójta

  wójta ma umocowanie do działania w imieniu wójta i czy akty przez niego sygnowane są ważne, a jeżeli nie to w jakim trybie należałoby je podważać? Przepis art. 29 ust. 2 u.s.g. nie ma, w naszej (...)

 • Składanie wniosków do KRS drogą elektroniczną

  się później podpisem elektronicznym. KRS, podpis elektroniczny, prokura, umocowanie prokurenta

 • Przedstawicielstwo ustawowe a prokura

  Kodeksie cywilnym, gdzie znajdują się niezbędne informacje na temat tego rodzaju pełnomocnictwa. przedstawicielstwo ustawowe, prokura, umocowanie, ustawa, reprezentacja

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kara pieniężna w klubie ?

  Witam. Chciałem dowiedzieć się czy nakładanie kar pieniężnych w klubie jest legalne. Dokładniej mówiąc: Na fanpage'u wydarzenia w klubie muzycznym (...)

 • postępowanie w sprawie eksmisji

  Sprawa dotyczy stowarzyszenia które zawarło z właścicielem mieszkania umowę o zarząd i admnistrowanie nieruchomością (w tym umocowanie do reprezentacji (...)

 • Za co obowiązują stawki maksymalne w taksie notarialnej?!

  No już chyba bardziej dokładnie sie ine da, coprawda troche ogólnie, ale potrzeubje wszelkie wiadomosci i informacje co do taksy maxymalnej. porsze (...)

 • Poręczenie parentowskie

  Witam! Mam problem może ktoś mi pomoże. Spotkałam się z sytuacją, że zagraniczna firma udzielniła gwarnacji dla podmiotu polskiego (w którym ma (...)

 • Przeliczenie emerytury, problem z ZUS

  Witam! Mam następujący problem. Wygrałem sprawę w Sądzie Apelacyjnym dotyczącą niewłaściwego naliczenia emerytury. Sąd uznał moją rację i (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane