Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 170 oraz z 2014 r. poz. 598), 8) osoby, które otrzymują zasiłek dla opiekuna określony w ustawie z dnia 4 (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  dobytku w wyniku powodzi lub huraganu. Wnioski w tej sprawie należy kierować do Departamentu Ekonomicznego w Biurze KRRiT. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl abonament RTV, abonament (...)

 • Abonament RTV 2012. Będzie drożej

  opłatach. Abonament za radio i telewizję trzeba płacić do 25 – go dnia każdego miesiąca. Opłaty na poczet 2012 r. można wnieść już w bieżącym roku, według stawek (...)

 • Porada prawna na temat ulgi za abonament rtv w 2011r.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulgi za abonament rtv w 2011r., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  ;Ile wyniesie abonament w 2015 roku?   Opłaty RTV w 2014 roku wynoszą:    Abonament RTV 2014  (z uwzględnieniem rabatów)         

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  . abonament, opłata abonamentowa, emeryci, renciści, bezrobotni, abonament RTV

 • Zgłoś się do „małego ZUS”

  ), składanej za styczeń danego roku albo za miesiąc rozpoczęcia lub wznowienia działalności w ciągu roku. Przykład: Jacek Nowak przez cały 2019 r. korzystał z „małego (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  ;w pracowniczych w ramach ulgi B+R, w wysokości nieprzekraczającej 50% wydatków pracowniczych, ujętych już wcześniej przez podatnika w kosztach podatkowych. W (...)

 • Kto nie zapłaci abonamentu RTV

  : dowód osobisty, formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV (do pobrania na poczcie), oświadcznie o zwolnieniu z abonamentu RTV oraz dokumenty potwierdzające (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  jednocześnie - za jeden miesiąc - 17,15 zł- za dwa miesiące - 33,45 zł- za trzy miesiące - 49,65 zł- za sześć miesięcy - 98,25 zł- za rok - 188,30 zł Abonament (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  miesiącem, w którym dziecko ukończyło 25. rok życia. Stosowanie ulgi w rodzinach wielodzietnych Ulga na dzieci rozliczana jest w systemie miesięcznym. Kwota odliczenia w (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  podatkowym składanym za 2005 r. Natomiast z dniem 1 stycznia 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która poszyrzyła katalog (...)

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  należy go zarejestrować (więcej na ten temat w artykule: Jak zarejestrować odbiornik RTV) w ciągu 14 dni przez internet lub w placówce Poczty Polskiej. Już od pierwszego (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  cztery lata temu pojawiła się propozycja, aby doliczać go do opłaty za prąd. Rok później ministerstwo cyfryzacji zaproponowało kilka opcji reformy abonamentu RTV. W 2012 roku (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  poniesione w latach, w których nie nastąpiło jeszcze przekroczenie „limitu dolnego”, w ogóle nie podlegają odliczeniu. Żeby móc w zeznaniu za (...)

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2011 r. (Dz. U. 2010 r., Nr 86, poz. 558); Rozporządzenie (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  wyrażenia zgody, o której mowa w § 2 pkt 1, następuje w drodze postanowienia.§ 4. W przypadkach wymienionych w § 1 za termin wygaśnięcia zobowiązania podatkowego uważa (...)

 • Nie unikniesz abonamentu RTV!

  abonentów RTV: w 1993 r. było ich 10,9 mln, w tym niespełna 1,2 mln zwolnionych z wnoszenia opłat, natomiast w 2015 r. zarejestrowanych abonentów (...)

 • Ulga na start, preferencyjna podstawa, działalność nieewidencjonowana

  będzie korzystał z ulgi na start przez 2 miesiące - od 1 czerwca 2018 r. do 31 lipca 2018 r. Następnie od 1 sierpnia 2018 r. zgłosi się do ubezpieczeń społecznych. Jeśli np. (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  . lub 27. dnia jednostki Poczty Polskiej nie mogą naliczać odsetek za zwłokę w jej uiszczeniu.  Zob. też planowane zmiany:  Nie unikniesz abonamentu RTV! Szykuje się skuteczniejszy (...)

 • „Konstytucja biznesu” wprowadza zmiany w ubezpieczeniach

  jednak skorzystać z „ulgi na start” ani od 1.08.2018 r., ani na bieżąco od 1.10.2018 r. Czy „ulga na start” dotyczy też ubezpieczenia zdrowotnego? W okresie, (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  raty zaległości w płatności opłat abonamentowych, odsetki za zwłokę w ich uiszczaniu, opłatę, o której mowa w art. 5 ust. 3, oraz odsetki za zwłokę w (...)

 • Ulgi w płatności zobowiązań podatkowych

  prolongacyjną (nie dotyczy to zaległości płatników lub inkasentów). Umorzenie zaległości podatkowej powoduje także umorzenie odsetek za zwłokę w całości lub (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok

  zakończył inwestycję w 2009 r. Wysokość zaciągniętego kredytu na cele mieszkaniowe wyniosła 500.000 zł. W okresie 2009-2016 podatnik spłacał odsetki i odliczał je w ramach (...)

 • Ulga na internet w rozliczeniu PIT za 2018 r.

  skorzystania z odliczenia w zeznaniu rocznym składanym za 2018 r.?  Z ulgi internetowej mogą skorzystać podatnicy, którzy:  1.  ponieśli w roku podatkowym (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  prywatnej kwatery w związku z pobytem w miejscowości uzdrowiskowej w celu poddania się zabiegom leczniczym i rehabilitacyjno-usprawniającym. W przypadku odpłatności za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Abonament RTV 2012 - można zaskarżyć?

  Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby zaskarżyć zaległy opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • abonament za TV i radio

  Aż nie moge uwierzyć w to co wymyśliło SLD odnośnie ściągania abonamentu!!! Zastanawiam się czy z prawnego punktu widzenia listonosz ma prawo przeszukiwać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane