Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szybko rozlicz PIT

  Trwa akcja "Szybki PIT" "Szybki PIT" to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników w rozliczeniu rocznej deklaracji PIT. Osoby składające (...)

 • PIT 2012. Chcesz ulg w podatkach? Wybierz załącznik.

  będzie mógł natomiast uwzględnić w rozliczeniu stratę z działalności. Najczęściej wypełnianym załącznikiem do PIT będzie zapewne formularz PIT/O, który dodajemy do deklaracji (...)

 • PIT 2013. Chcesz ulg w podatkach? Wybierz załącznik.

  będzie w przypadku ulgi na dziecko czy rehabilitacyjnej. Takie ulgi odliczysz przez załącznik PIT/O Numery pól w załączniku, dotyczące danej ulgi Rodzaj odliczenia 11, (...)

 • Porada prawna na temat ulgi remontowe- pit

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulgi remontowe- pit, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczanie ulgi remontowej

  ryczałtem (8,5%). Sporządzę więc dwie deklaracje: PIT-36 oraz PIT-28. Z działalności gospodarczej mam stratę, więc chciałabym odliczyć wydatki remontowe od najmu, czyli w PIT-28. (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  skorzystać z ulgi prorodzinnej niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Wysokość ulgi prorodzinnej Wysokość odliczenia ulgi prorodzinnej kształtuje się następująco: za pierwsze (...)

 • Przygotuj się na rozliczenie podatkowe PIT za 2017 rok

  zarobki z zagranicy - PIT-ZG.  ##baner## Natomiast z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcy dołączają do swoich zeznań rocznych: PIT-36, PIT-36L lub PIT-28 (...)

 • Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

  musieli składać zeznanie podatkowe, teraz – jeżeli złożą PIT-OP – to urząd przekaże wybranej organizacji 1% podatku. PIT-OP będzie można złożyć elektronicznie, przy użyciu (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

  uniemożliwia wspólne „opracowanie” PIT-D. W tej sytuacji PIT-D za rok 2005 wypełniam ja wskazuje ze 100 % pozostałej „sumy do odliczenia”, odliczam ja, a małżonka 0 %. (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  pobytu dziecka (osoby niepełnosprawnej), zaś wydatek na pobyt opiekuna nie może być uwzględniony w ramach ulgi. W ramach tej ulgi nie można odliczyć np. wydatku poniesionego przez podatnika (...)

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  znaleźliśmy nieuwzględnione w rocznym zeznaniu PIT informację o dochodzie lub rachunki za 2012 r. (uprawniające np. do ulgi internetowej czy rehabilitacyjnej), możemy ponownie złożyć roczną (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - wszystko o odliczeniu PIT !

  Rozlicz swój pit 37 druk i skorzystaj z ulgi rehabilitacyjnej. Ulga rehabilitacyjna jest ulgą, która przysługuje osobom niepełnosprawnym, a także (...)

 • Zmiany w prawie podatkowym 2014

  Witam, Jakie nadchodzą zmiany w nowym roku? ktoś wie może? Biuro rachunkowe - warto zajrzeć, tak swoją drogą... zmian jest bardzo dużo i już (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - PIT 2011 !

  Rozlicz swój pit 37 druk i skorzystaj z ulgi rehabilitacyjnej. Ulga rehabilitacyjna jest ulgą, która przysługuje osobom niepełnosprawnym, a także (...)

 • Ulga podatkowa za internet w roku 2012.

  W roku 2012 po raz ostatni można skorzystać z tzw. ulgi internetowej na takich samych zasadach jak w roku poprzednim. Niewykorzystanego limitu z roku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane