Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontynuacja ulgi remontowej

  liniowy, a na ten rok zgłosiłem zasady ogólne opodatkowania (zrezygnowałem z PIT-5L). W 2003 r. miałem pewne odliczenia remontowe, które odliczałem od podatku. W 2004 r. sprzedaliśmy mieszkanie (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  Jeśli zostałeś rodzicem w 2012 roku – pamiętaj – po raz ostatni możesz skorzystać z ulgi na wychowanie dziecka w jej obecnym kształcie.  Wypełniając PIT za 2012 rok po raz (...)

 • PIT 2012. Sprawdź, jak rozliczyć PIT-37

  podatkowych? Wypełnij załącznik Osoby rozliczające się z fiskusem na formularzu PIT-37 mają również prawo do ulg. Mogą np. odliczyć od dochodu wydatki za korzystanie z Internetu, a od podatku (...)

 • Opinia prawna na temat ulgi remontowe- pit

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulgi remontowe- pit, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ci podatnicy muszą złożyć więcej niż jeden PIT

  zeznania PIT-36, 36L lub PIT-38. PIT-39 dotyczy wyłącznie nieruchomości i praw, które nie są sprzedawane w ramach działalności gospodarczej. Jeśli bowiem stanowią one składniki (...)

 • PIT 2012. Ulga na krew. Sprawdź, ile możesz zyskać.

  tego tytułu może sięgnąć nawet 3.250 zł (25 litrów x 130 zł).  Honorowy dawca krwi, w zależności od płci, może zatem w PIT za rok 2012 – z tytułu ulgi na krew –odliczyć

 • PIT 2013. Sprawdź, jak rozliczyć PIT-37

  zaciągniętych na cele mieszkaniowe – tzw. ulga odsetkowa). W 2013 roku nie ma żadnej nowej ulgi, która mogłaby zostać wpisana do załącznika. PIT 2012, PIT-37, podatki, rozliczenie, (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  pracy) nie będzie odliczał ulgi prorodzinnej od podatku przy rocznym obliczaniu podatku w zeznaniu PIT-40 (art. 37 ust. 1a pkt 4 ustay o PIT).Opodatkowanie dochodów z innych źródełZryczałtowany (...)

 • PIT 2013. Ulga na krew. Sprawdź, ile możesz zyskać

  3.250 zł (25 litrów x 130 zł).  Honorowy dawca krwi, w zależności od płci, może zatem w PIT za rok 2013 – z tytułu ulgi na krew –odliczyć maksymalnie kwotę 3.601 zł (...)

 • Korektę "papierowego" zeznania PIT można złożyć online

  papierowy PIT. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie mamy podpisu elektronicznego, przez internet można skorygować tylko deklaracje, które w danym roku można było złożyć online. Jakie zeznania (...)

 • Czy można nie płacić podatku? Czyli o jakie ulgi możemy się ubiegać w urzędzie skarbowym, gdy nie mamy pieniędzy na zapłatę podatku?

  prawdopodobne jest otrzymanie ulgi. I nie jest oczywiście konieczne, żeby wszystkie wyżej wymienione nieszczęścia na nas spadły. Jaka jest procedura stosowania ulgi? Organ podatkowy po otrzymaniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - wszystko o odliczeniu PIT !

  Rozlicz swój pit 37 druk i skorzystaj z ulgi rehabilitacyjnej. Ulga rehabilitacyjna jest ulgą, która przysługuje osobom niepełnosprawnym, a także (...)

 • Zmiany w prawie podatkowym 2014

  Witam, Jakie nadchodzą zmiany w nowym roku? ktoś wie może? Biuro rachunkowe - warto zajrzeć, tak swoją drogą... zmian jest bardzo dużo i już (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - PIT 2011 !

  Rozlicz swój pit 37 druk i skorzystaj z ulgi rehabilitacyjnej. Ulga rehabilitacyjna jest ulgą, która przysługuje osobom niepełnosprawnym, a także (...)

 • Ulga podatkowa za internet w roku 2012.

  W roku 2012 po raz ostatni można skorzystać z tzw. ulgi internetowej na takich samych zasadach jak w roku poprzednim. Niewykorzystanego limitu z roku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane