Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  ? Podatek dochodowy zmniejsza się w zeznaniu rocznym na zasadach identycznych jak dla ulgi remontowej (w ramach tej ulgi) również wtedy, gdy w roku podatkowym podatnik dokonał wpłaty na (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, o które zmniejsza się podatek dochodowy - Dz.U. Nr 156, poz. 788). budynek letniskowy, dom, ulga remontowa, modernizacja, remont, ulgi, własne (...)

 • Zasady korzystania z ulgi remontowej

  Czy, aby skorzystać z "ulgi remontowej" za 2004 rok, koniecznym było jej rozpoczęcie w 2003 roku? Czy nie korzystając z tej ulgi w latach 2003 i 2004 mogę cały jej limit wykorzystać w 2005 roku? (...)

 • Porada prawna na temat ulgi remontowe 2011-2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulgi remontowe 2011-2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do dużej ulgi budowlanej

  Pana w 2004 r. wydatki rozliczone mogą być w ramach ulgi budowlanej, a w jakiej części są to już wydatki remontowe rozliczane w ramach ulgi remontowej. ulga budowlana, ulga remontowa, (...)

 • Darowizna nieruchomości a ulga remontowa

  umowę najmu lub dzierżawy. Polecamy również lekturę artykułu: Ostatnia szansa na skorzystanie z ulgi remontowej oraz odpowiedzi: Prawo do ulgi remontowej ulga remontowa, darowizna nieruchomości

 • Wydatki objęte ulgą remontową w 2005 r.

  / Rok ten jest ostatnim rokiem, w którym możliwe jest rozliczanie ulgi? 1/ Rozliczenia ulgi remontowej dokonuje się w urzędzie skarbowym właściwym dla podatku dochodowego od osób fizycznych (...)

 • Faktura zaliczkowa a dokumentacja ulgi remontowej

  zatem wątpliwości, że otrzymana faktura zaliczkowa stanowi podstawę do skorzystania z ulgi remontowej. Proszę przy tym zauważyć, iż przyjęcie innego stanowiska uniemożliwiłoby skorzystanie z ulgi

 • Wykorzystanie środków z funduszu remontowego

  skorzystać z ulgi remontowej, w literaturze podatkowej pisano nawet, iż w zasadzie możliwe było opłacenie funduszu w 2005 r. w większej kwocie – na poczet opłat przyszłorocznych i skorzystanie (...)

 • Kontynuacja ulgi remontowej

  , pozarolnicza działalność gospodarcza, ulga remontowa, wydatki remontowe

 • Wspólne rozliczenia podatkowe małżonków

  zsumowane wydatki remontowe odliczone przez obojga małżonków. Jak już wspomniano, zależy to od Państwa decyzji czy wydatki remontowe będą odliczane od podatku u obojga Państwa, czy też od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane