Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  pobytu dziecka (osoby niepełnosprawnej), zaś wydatek na pobyt opiekuna nie może być uwzględniony w ramach ulgi. W ramach tej ulgi nie można odliczyć np. wydatku poniesionego przez podatnika (...)

 • PIT 2011: Zmiany w ulgach podatkowych

  roku honorowy dawca skorzysta z ulgi podatkowej w PIT 2011 nawet wtedy, gdy nie będzie posiadał oświadczenia ze stacji krwiodawstwa o przyjęciu darowizny. Zgodnie z nowymi przepisami wystarczy (...)

 • Nie trzeba dokumentować rachunkami części wydatków na cele rehabilitacyjne

  wydatków na cele rehabilitacyjne, ale mają prawo sprawdzenia, czy podatnik ma prawo do skorzystania w ulgi rehabilitacyjnej w ogóle. Postawa prawna: Ustawa z dnia 26 lipca 1991 (...)

 • Porada prawna na temat ulgi rehabilitacyjne 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulgi rehabilitacyjne 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  ? Podatek dochodowy zmniejsza się w zeznaniu rocznym na zasadach identycznych jak dla ulgi remontowej (w ramach tej ulgi) również wtedy, gdy w roku podatkowym podatnik dokonał wpłaty na (...)

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  rodziców i małżonków rodziców,  50% ulgi opłaty za paszport - dla rodziców i małżonków rodziców i 75% ulgi opłaty za paszport - dzieci,  darmowe (...)

 • Jak skorzystać z podatkowej ulgi rehabilitacyjnej?

  podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.) ulga podatkowa, cele rehabilitacyjne, leki, niepełnosprawni, opiekun, PIT

 • PIT 2011. Za ulgi podatkowe mogą cię wezwać

  to m.in. osób, które w rozliczeniu skorzystają z odliczeń na dziecko, internet czy dojazd własnym autem na zabiegi rehabilitacyjne. - Jeżeli ze złożonej deklaracji wynika, że podatnik

 • Ulga z tytułu zabiegów rehabilitacyjnych dziecka

  działalność gospodarczą, nie był płatnikiem VAT). Wydatki nie były przez nikogo refundowane. Czy można na tej podstawie skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej (na zabiegi rehabilitacyjne)? Ewentualnie (...)

 • Kto może odliczyć ulgę rehabilitacyjną?

  przechowywać, by w razie kontroli fiskusa udowodnić, że mieliśmy prawo do odliczeń. Wypełnij PIT z załącznikiem Odliczenia wydatków na cele rehabilitacyjne dokonujemy w zeznaniu podatkowym, (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  uzyskania przychodów (czy korzystasz z podstawowych, czy podwyższonych, czy też o wysokości wydatków faktycznie poniesionych). czy korzystasz z ulgi rehabilitacyjnej, o składkach na

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane