Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  mieszkaniowe, przeznaczone na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego zajmowanego na podstawie tytułu prawnego oraz wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  ;4) produkcyjną - polegającą na ustaleniu zdolności produkcyjnej przedsiębiorstwa;  5) kosztową - polegającą na ustaleniu wysokości obrotu na podstawie wysokości kosztów poniesionych (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ;urlopie macierzyńskim, ojcowskim albo wychowawczym, nie tworzą zawodowej rodziny zastępczej, nie korzystają z ulgi na podstawie umowy aktywizacyjnej, czyli na przykład nie (...)

 • Porada prawna na temat ulgi podatkowe 2011 na zone nie pracujaca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulgi podatkowe 2011 na zone nie pracujaca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  ulgi na dzieci wypełnia tylko ten małżonek, który korzysta z ulgi. Podatnik ma prawo wykazać składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne zapłacone przez współmałżonka, (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  prowadzonej w tym celu ewidencji (czyli wyodrębnić koszty brane do skalkulowania wysokości ulgi) Ustawy podatkowe PIT i CIT nakładają na podatników, którzy zamierzają (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  poniesionych na dokończenie budowy).Otrzymanie pozwolenia na użytkowanie tylko części budynku (nie został jeszcze wybudowany cały budynek), nie pozwala na odliczanie odsetek, (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  , jeżeli nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów lub nie zostały odliczone od przychodu na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym lub (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  lub częściowe uniknięcie obciążeń podatkowych. Polskie organy podatkowe obecnie nie dysponują wystarczającymi instrumentami, pozwalającymi w szybki sposób identyfikować schematy podatkowe (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  pobytu dziecka (osoby niepełnosprawnej), zaś wydatek na pobyt opiekuna nie może być uwzględniony w ramach ulgi. W ramach tej ulgi nie można odliczyć np. wydatku poniesionego (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  przekroczenia granicy – czas oczekiwania na kontrolę na poszczególnych przejściach granicznych można sprawdzić na stronie www.granica.gov.pl  Po trzecie: pilnuj swojego (...)

 • Czy można nie płacić podatku? Czyli o jakie ulgi możemy się ubiegać w urzędzie skarbowym, gdy nie mamy pieniędzy na zapłatę podatku?

  sytuacja wnioskującego o ulgę podatnika jest na tyle ciężka, że nie rokuje nadziei na uregulowanie zaległości wobec państwa i dodatkowo istnieje ryzyko pojawienia się ze strony państwa (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  skorzystać z tego prawa musimy mieć faktury VAT od dostawcy usług internetowych, które są wystawione na nazwisko osoby korzystającej z ulgi. Jeżeli z ulgi internetowej będą chcieli (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  tej formie przysługuje wniosek o przekazanie 1% ryczałtu  na rzecz organizacji pożytku publicznego. Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych nie dopuszcza na skorzystanie z tzw. (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  8-12, a także w art. 13b stosuje się z urzędu, a pozostałe zwolnienia i ulgi podatkowe na podstawie decyzji wydanej na wniosek podatnika.2. Do wniosku o przyznanie ulgi, (...)

 • Ulgi w płatności zobowiązań podatkowych

  udzieleniu ulgi następuje w związku z postępowaniem układowym lub na podstawie odrębnych ustaw. Jakie terminy płatności obowiązują? W razie wydania decyzji o udzieleniu ulgi w spłacie (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  podatnik:- nie złożył zeznania podatkowego za rok objęty wnioskiem,- złożył zeznanie podatkowe za rok objęty wnioskiem, ale nie zapłacił podatku należnego,- złożył zeznanie podatkowe (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, jeśli chcesz zwrotu nieodliczonej  ulgi na dzieci (gdy kwota przysługującego odliczenia z tytułu ulgi jest wyższa od kwoty odliczonej i chcesz (...)

 • Jak skorzystać z nowej ulgi sportowej?

  podstawy prawnej dla darowizn na rzecz klubów sportowych.” Aczkolwiek na podstawie redakcji przepisów nie można traktować odliczenia wydatków na działalność klubów sportowych (...)

 • Miażdżące wyniki po kontroli NIK: transport nie korzysta z biopaliw

  ich jakości. W dwóch przypadkach (na 18 przeprowadzonych kontroli) nie spełniały one wymagań jakościowych. Inspekcja nie nałożyła kary, gdyż ustawa o biopaliwach nie (...)

 • PIT 2011. Za ulgi podatkowe mogą cię wezwać

  . - Ordynacja podatkowa (Dz.U. 1997 nr 137 poz. 926). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl PIT 2011, ulgi podatkowe, wezwanie, postepowanie podatkowe, wyjaśnienia, kara porządkowa

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  przez tego podatnika na terytorium kraju, nie dłużej jednak niż przez 24 miesiące, pod warunkiem że import takich towarów z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju z uwagi na (...)

 • PIT 2011. Dopłata lub zwrot podatku

  Odliczając ulgi możemy dostać kilkaset złotych. Do kiedy fiskus wypłaci nam pieniądze? Na złożenie PIT za rok 2011 pozostało kilka dni. Przypominamy, że termin mija w poniedziałek (...)

 • Podatek dochodowy od dochodów spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych

  mieszkaniowymi, bez względu na cel, na jaki zostanie przekazany. Są to zatem dochody z działalności gospodarczej, która nie jest podstawową działalnością prowadzoną przez podatników, (...)

 • Darowizna mieszkania

  - liczone wtedy od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące utratę prawa do ulgi podatkowej - albo 5 lat, jeśli podatnik nie zgłosił urzędowi skarbowemu utraty prawa (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca pobytu stałego na terytorium Rzeczypospolitej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane