Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  kontynuującego naukę w szkole - ulga przysługuje za wszystkie miesiące roku podatkowego; maturzysty, który nie kontynuuje nauki - ulga przysługuje łącznie z miesiącami wakacyjnymi; maturzysty, (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  dołączać do niego żadnych dokumentów, które potwierdzą, że ulga nam przysługuje. Trzeba jednak zachować je na wypadek kontroli fiskusa. Urzędnicy skarbówki mogą bowiem zażądać, (...)

 • Ulga na dziecko 2013: ile zyskasz?

  pełnoletnie. Ulga się należy? Ulga na dziecko przysługuje rodzicom do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat (poza wskazanymi wyjątkami). Preferencja nie przepadnie jednak, gdy pełnoletnie dziecko (...)

 • Porada prawna na temat ulga

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulga, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2012. Ulga na wychowanie dziecka

  dołączać do niego żadnych dokumentów, które potwierdzą, że ulga nam przysługuje. Należy jednak pamiętać, że na żądanie organów podatkowych lub organów kontroli skarbowej, (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  dochodowy, PIT, działalność badawczo-rozwojową, B+R, ulga podatkowa, koszty kwalifikowane, odliczenie, koszty pracownicze, pracownik, wynagrodzenia, składki na ubezpieczenia społeczne

 • Ulgi podatkowe i zwolnienia

  ; Ulga internetowa Podatnik ma prawo pomniejszyć swój dochód o wydatki z tytułu użytkowania sieci Internet, w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł. Niestety, ulga (...)

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  wysokość dochodu nie ma znaczenia – ulga przysługuje w takim samym zakresie, jak dotychczas. Na trzecie i następne dziecko w rodzinie odpis wzrósł o 50 proc. Bez względu na dochody rodzicó

 • Ulga prorodzinna - sprawdź ile zyskasz

  nieodpłatnie pełne utrzymanie. Ulga na dziecko pełnoletnie Z zasady ulga przysługuje (oprócz wskazanych wyżej wyjątków) do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat. Wyjątkiem będzie (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  . Odświeżone regulacje wprowadziły spore ułatwienia – zlikwidowały m.in. konieczność dokumentowania wydatków za przeglądanie stron www fakturami VAT. Zobacz także najnowszy artykuł: Ulga (...)

 • Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT

  pełnienie funkcji opiekuna prawnego lub sprawowania opieki w formie rodziny zastępczej  pod warunkiem wspólnego zamieszkania.     Kwoty ulg Ulga miesięczna jest zależna od liczby

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ulgi podatkowe 2010

  W 2010 r. podatek dochodowy można było zmniejszyć o wydatki na utrzymanie dzieci, internet, oszczędzanie w kasie mieszkaniowej, rehabilitację czy (...)

 • Ulga na dzieci 2013

  Jak wygląda przyznawanie obecnie ulga na dzieci, tzn. jest ten próg jakiś ale ile on wynosi, czy to suma netto czy brutto, czy na każdą osobę czy (...)

 • ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

  Witam Wszystkich Proszę o pomoc w nastepujacej sprawie: Mieszkanie kupione w 2006r, zakup był finansowany z kredytu hipotecznego. Sprzedaż nastąpiła (...)

 • Podwyżka VAT a ulga dla studentów

  Witam, Czy wraz z podwyżkami vat zmienią się też stawki ulg dla uczniów i studentów? Słyszałam że w raz z ustawą o nowym vat mają wejść w (...)

 • Wraca ulga internetowa!!

  Ano tak, wraca ulga internetowa tyle że nie dla wszystkich. Wszystko przez to iż senatorowie uchwalili, że ulga internetowa nie będzie całkowicie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane