Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga za Internet

  wpływa fakt, że np. mama jest pełnomocnikiem do konta córki, gdyż wydatek w dalszym ciągu jest ponoszony przez córkę. Polecamy także: Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć Internet, (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  internet 2012, ulga za internet 2012, ulga podatkowa 2011

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zmianami). podatek, ulga, dochód, odliczenia, ulga na Internet, małżonkowie

 • Porada prawna na temat ulga za internet

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulga za internet, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga na internet w rozliczeniu PIT za 2018 r.

  jedynie opłata za możliwość korzystania). Z ulgi mogą korzystać także osoby użytkujące sieć Internet bezprzewodowo, w tym za pomocą urządzeń mobilnych w komputerze lub w telefonie (...)

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  nie będzie już objęta preferencyjnymi kosztami. Podatnik w dalszym ciągu ma prawo do odliczenia kosztów faktycznie poniesionych.   PIT 2012, ulga na internet, ulga na dziecko, (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  + 92,67 + 166,67 zł + 225,00 zł/m-c = 577,01 zł za każdy miesiąc od lipca do września (3 dzieci): 92,67 zł + 92,67 zł + 166,67 zł = 352,01 zł/m-c za każdy miesiąc od października do grudnia (...)

 • Szybko rozlicz PIT

  przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego Zob. też: Na czym polega ulga z tytułu darowizn? Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok Ulga na działalność badawczo-rozwojową (...)

 • Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  zeznaniu rocznym za 2013 r. uwzględniamy ulgę za internet po raz pierwszy, będziemy mogli z niej skorzystać jeszcze w kolejnym roku (rozliczając się z fiskusem za 2014 r., czyli (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  będzie już od 1 stycznia 2005 r. Jest to korzystne dla podatników, gdyż przez pierwsze miesiące będą mogli odliczać wydatki na internet, mimo że nie będą ponosić ciężaru podatku VAT. Ulga (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  internet funkcjonować będzie już od 1 stycznia 2005 r. Jest to korzystne dla podatników, gdyż przez pierwsze miesiące będą mogli odliczać wydatki na internet, mimo że nie będą ponosić (...)

 • Ulgi podatkowe i zwolnienia

  . Zatem z ulgi internetowej będą mogli w tym roku skorzystać wyłącznie osoby, które pierwszy raz odliczyły wydatki za internet w roku 2014 (za 2013) lub które w ogóle (...)

 • Ustawa o PIT. Tak zmienią się ulgi podatkowe

  Odliczenie za internet zostanie zlikwidowane, a ulga na dziecko ograniczona. Przywileje strącą też bogaci naukowcy i artyści. Resort finansów przygotował nowelizację ustawy o podatku

 • Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  płaci za dostęp do internetu przelewem ze swojego konta, w większości nie będzie miał problemu z udowodnieniem zapłaty, bowiem, za dowód posłuży potwierdzenie wykonania przelewu. Z (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  kontach zabezpieczenia emerytalnego, wydatki na cele rehabilitacyjne (tzw. ulga rehabilitacyjna), wydatki na Internet (tzw. ulga internetowa), darowiznę na określone cele. Podatek ulega obniżeniu, (...)

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  ). ulga podatkowa 2012, ulgi podatkowe, podatki, PIT 2012, Ulga internetowa, internet, ulga na dziecko, ulgi podatkowe 2012

 • Ulgi podatkowe 2007 r. - ostatnia chwila, aby skorzystać!

  za pobraną krew określonego przepisami - w wysokości dokonanej darowizny, nie więcej jednak niż kwoty stanowiącej 6 % dochodu (tzw. ulga z tytułu darowizn). Zob.: Na czym polega ulga (...)

 • Zapłata z góry na fundusz remontowy i za Internet

  określonych w statucie spółdzielni". W przypadku ulgi na Internet opłacanie jej z góry za kolejne okresy jest o tyle bezcelowe, że w przeciwieństwie do ulgi remontowej ulga na Internet (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  Rozliczając PIT za 2010 rok podatnicy po raz czwarty będą mogli pomniejszyć swój podatek dochodowy o ulgę prorodzinną. Będziemy stosować tutaj te same zasady co w zeznaniach za rok (...)

 • Odliczymy wydatki na internet z komórki

  Ministerstwa Finansów. Aby skorzystać z ulgi nie będzie nam potrzebna faktura VAT. Po zmianach urzędnicy fiskusa uznają każdy dokument, który potwierdzi, że płacimy za internet. (...)

 • PIT 2011: Zmiany w ulgach podatkowych

  asystującego, o którym mowa w ustawie o rehabilitacji zawodowej, w kwocie nieprzekraczającej w roku podatkowym 2.280 zł (art. 26 ust. 7a pkt 8 ustawy o PIT). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl PIT 2011, (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  odliczyć od podatku za 2008 r.? Podatek obliczony według skali podatkowej pomniejsza się w zeznaniu podatkowym o różnego rodzaju ulgi (zob. Limity odliczeń PIT za 2008 rok). (...)

 • Ulga internetowa 2013

  W rozliczeniu podatkowym za rok 2013 po raz pierwszy obowiązuje tzw. ulga internetowa na nowych zasadach. Jeżeli podatnicy korzystali z sieci Internet w 2013 r. przy składaniu zeznania podatkowego

 • Ulga remontowa i internetowa - zasady korzystania

  W którym roku 2005, czy 2006 będę mogła rozliczyć Internet, posiadając fakturę wystawioną w 2005 r., lecz płatność za tę fakturę nastąpiła w 2006 r.? Posiadam fakturę ze spółdzielni (...)

 • Ferie tańsze z Kartą Dużej Rodziny

  . Obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach. Karta Dużej Rodziny to ulga (...)

 • Odliczenie ulgi internetowej przez małżonków

  Jaką kwotę może odliczyć sobie każdy z współmałżonków, jeżeli faktura za Internet w wys. 700 zł za rok podatkowy 2005 będzie wystawiona na oboje małżonków? Czy są różnice (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ulgi podatkowe 2010

  W 2010 r. podatek dochodowy można było zmniejszyć o wydatki na utrzymanie dzieci, internet, oszczędzanie w kasie mieszkaniowej, rehabilitację czy (...)

 • Ulga za internet 2011

  Witam Mam pytanie jaka ulga za internet przysługuje w roku 2011?Z góry dziekuje za wszelkie informacje za ten temat. Pozdrawiam

 • Ulga za internet

  Witam W jakim wypadku przysługuje ulga za internet?Z góry dziękuję za odpowiedzi

 • pit 37 - ulga za internet

  Witam, Składam zeznanie podatkowe wspólnie z mężem, który zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę, ja nie pracuję i nie jestem zarejestrowana (...)

 • Ulgi podatkowe?Jakie zmiany?

  Witam Mam pytanie jakie ulgi podatkowe nas czakaja w nowym roku?Co z ulga za internet co się zmienia?Z góry dziekuję za informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane