Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  odliczenia, może skorzystać z tego odliczenia wyłącznie za rok 2013.   Ulga na dziecko? Tak rozliczasz się teraz W rozliczeniu za rok 2013 z ulgi nie będą mogli skorzystać (...)

 • Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  zeznaniu rocznym za 2013 r. uwzględniamy ulgę za internet po raz pierwszy, będziemy mogli z niej skorzystać jeszcze w kolejnym roku (rozliczając się z fiskusem za 2014 r., (...)

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  płatności podatku. Korzystając z ulgi internetowej w PIT za rok 2013 wszystkie rachunki powinniśmy zatem przechowywać aż do końca 2018 roku. Zgubisz dokumenty? Zapłacisz za to Jeśli (...)

 • Porada prawna na temat ulga za internet za 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulga za internet za 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  . Pośredniaki będą w większym stopniu premiowane za to, ile osób znalazło pracę, a nie za liczbę zarejestrowanych bezrobotnych. Od kiedy? Przyjęte przez Radę Ministrów 5 listopada 2013 (...)

 • Ustawa o PIT. Tak zmienią się ulgi podatkowe

  Odliczenie za internet zostanie zlikwidowane, a ulga na dziecko ograniczona. Przywileje strącą też bogaci naukowcy i artyści. Resort finansów przygotował nowelizację ustawy o podatku

 • Ulgi podatkowe i zwolnienia

  . Zatem z ulgi internetowej będą mogli w tym roku skorzystać wyłącznie osoby, które pierwszy raz odliczyły wydatki za internet w roku 2014 (za 2013) lub które w ogóle (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zmianami). podatek, ulga, dochód, odliczenia, ulga na Internet, małżonkowie

 • Ulga internetowa 2013

  W rozliczeniu podatkowym za rok 2013 po raz pierwszy obowiązuje tzw. ulga internetowa na nowych zasadach. Jeżeli podatnicy korzystali z sieci Internet w 2013 r. przy składaniu (...)

 • Ulga na internet w rozliczeniu PIT za 2017 r.

  opłata za możliwość korzystania). ##baner## Z ulgi mogą korzystać także osoby użytkujące sieć Internet bezprzewodowo, w tym za pomocą urządzeń mobilnych w komputerze lub w telefonie (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  przychodem należnym przypadającym za grudzień 2018 r., a nie za luty 2019 r. Samo przekroczenie przychodu należnego w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia nie powoduje, że dane zachowanie (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  władzy rodzicielskiej z chwilą urodzenia się dziecka. W praktyce ważny jest nie dzień, a miesiąc narodzin. Jeśli był to nawet ostatni dzień października 2014 roku, ulga należy się za cały (...)

 • Szybko rozlicz PIT

  przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego Zob. też: Na czym polega ulga z tytułu darowizn? Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok Ulga na działalność badawczo-rozwojową (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  wynagrodzenia za pracę, finansuje budżet państwa za pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Składki są finansowane przez budżet państwa niezależnie od tego, czy niania podlega ubezpieczeniom (...)

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2013 r.

  . Podatnik, który w zeznaniu podatkowym składanym za 2012 r. po raz pierwszy skorzystał z tzw. ulgi internetowej może skorzystać z tego odliczenia wyłącznie za rok 2013. Koszty (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  internet 2012, ulga za internet 2012, ulga podatkowa 2011

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  kontach zabezpieczenia emerytalnego, wydatki na cele rehabilitacyjne (tzw. ulga rehabilitacyjna), wydatki na Internet (tzw. ulga internetowa), darowiznę na określone cele. Podatek ulega obniżeniu, (...)

 • Ulga na dziecko 2013: ile zyskasz?

  przez część roku podatkowego, nie przekroczyły w roku podatkowym kwoty 56.000 zł. Za jedną pociechę będzie można odpisać od podatku do 1.112,04 zł za rok podatkowy. Im więcej dzieci posiadamy, (...)

 • Ulgi w płatności zobowiązań podatkowych

  ; ulga nie stanowiąca pomocy publicznej; pkt 2 – ulga stanowiąca pomoc de minimis; pkt 3 – ulga stanowiąca pomoc publiczną);   6.    podpis wnioskodawcy lub (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  internet funkcjonować będzie już od 1 stycznia 2005 r. Jest to korzystne dla podatników, gdyż przez pierwsze miesiące będą mogli odliczać wydatki na internet, mimo że nie będą ponosić (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  będzie już od 1 stycznia 2005 r. Jest to korzystne dla podatników, gdyż przez pierwsze miesiące będą mogli odliczać wydatki na internet, mimo że nie będą ponosić ciężaru podatku VAT. Ulga (...)

 • Wraca ulga internetowa. Ale na innych zasadach

  Senat poprawki nie wprowadzają do ustawy zmian merytorycznych - porządkują, korygują bądź uzupełniają przepisy. pit, ulga, internet, podatek

 • Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  płaci za dostęp do internetu przelewem ze swojego konta, w większości nie będzie miał problemu z udowodnieniem zapłaty, bowiem, za dowód posłuży potwierdzenie wykonania przelewu. Z (...)

 • Pomoc de minimis w ustawie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów

  związku z powyższym należy stwierdzić, że dokonana w przeszłości zapłata za prawo użytkowania wieczystego, nabyte na rynku wtórnym, nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia ustalania odpłatności (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  o świadczenie wychowawcze jest bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat. Uważać więc trzeba na oszustów, którzy chcą wyłudzić za to jakieś pieniądze (np. za (...)

 • Diety zagraniczne - jak rozliczyć delegacje zagraniczne?

  załączniku do rozporządzenia (zob. powyższą tabelę). W razie nieprzedłożenia rachunku za nocleg, pracownikowi przysługuje ryczałt w wysokości 25% ww. limitu. Ryczałt ten nie przysługuje za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Likwidacji ulgi internetowej

  Witam, dopiero co byłem zadowolony z nowych uproszczonych zasad korzystania z ulgi za internet, a już rząd zapowiada, że ulga zniknie. Teraz dowiaduje (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Ulgi podatkowe 2010

  W 2010 r. podatek dochodowy można było zmniejszyć o wydatki na utrzymanie dzieci, internet, oszczędzanie w kasie mieszkaniowej, rehabilitację czy (...)

 • ulga podatkowa 2013 za internet

  Witam jak korzystałem do tej pory z ulgi za internet, to w tym roku też jeszcze mogę, czy już nie, tylko ktoś \"nowy\" na kogo mogę przepisac internet? (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane