Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  miesiącem, w którym dziecko ukończyło 25. rok życia. Stosowanie ulgi w rodzinach wielodzietnych Ulga na dzieci rozliczana jest w systemie miesięcznym. Kwota odliczenia w (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. 2010 nr 226 poz. 1478). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl ulga podatkowa, ulga podatkowa 2012, ulga internetowa, (...)

 • Porada prawna na temat ulga rodzinna w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulga rodzinna w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  zawodową uważa się chorobę określoną w art. 235[1] Kodeksu pracy. Za chorobę zawodową uznaje się zatem chorobę, wymienioną w wykazie chorób zawodowych, jeżeli w wyniku (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  ulgi wyniesie więc miesięcznie 92,67 zł. W skali roku będzie to 1112,04 zł. Odliczenie tej ulgi dotyczy łącznie obojga rodziców, opiekunów prawnych dziecka albo rodziców (...)

 • PIT 2011: Zmiany w ulgach podatkowych

  asystującego, o którym mowa w ustawie o rehabilitacji zawodowej, w kwocie nieprzekraczającej w roku podatkowym 2.280 zł (art. 26 ust. 7a pkt 8 ustawy o PIT). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl (...)

 • Ulga na dzieci w PIT

  przez tych podatników ciążącego na nich obowiązku alimentacyjnego oraz w związku ze sprawowaniem funkcji rodziny zastępczej.   Na jakie dzieci przysługuje ulga rodzinna? Ulga (...)

 • Ile będzie można odliczyć od podatku w ramach ulgi rodzinnej w kolejnych latach?

  wolnej od podatku, która w 2007 r. kwota ta wynosi 572,54 zł, a w 2008 – 586,85 zł. W dwóch kolejnych latach ulga rodzinna wyniesie więc 1145,08 zł. w 2007 r. (...)

 • Ulga prorodzinna - sprawdź ile zyskasz

  nieodpłatnie pełne utrzymanie. Ulga na dziecko pełnoletnie Z zasady ulga przysługuje (oprócz wskazanych wyżej wyjątków) do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat. Wyjątkiem (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  wysokości przekraczającej 3089 zł. Fakt otrzymywania przez dziecko renty czy uzyskiwania dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach określonych (...)

 • Zatory płatnicze do likwidacji

  obowiązuje w przypadku VAT) – zapisana w projekcie w odpowiedzi na postulaty przedsiębiorców zgłaszane w toku konsultacji Zielonej Księgi. Cywilizowanie standardów Intencją (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok

  części w jakiej nie znajduje pokrycia w dochodzie podatnika – nie przechodzi do odliczenia w następnych latach podatkowych. Wyjątek stanowi jedynie różnica między kwotą (...)

 • Ustawa o PIT. Tak zmienią się ulgi podatkowe

  wtedy, gdy korzystamy z sieci przez komórkę lub płacimy za przeglądanie stron www w kafejce internetowej. Z ulgi internetowej skorzystało w zeszłym roku około 4 mln podatników, (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  ich poniesienie. Jest to tzw. ulga na gosposie, na pomoc domową; nowa ulga na dzieci (ulga rodzinna) - w 1173,70 zł na każde dziecko (zob.: Ile będzie można odliczyć od (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  przychodów. Przy czym odliczyć wydatki ponoszone na Internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika może w zasadzie każdy podatnik, który je poniósł. (...)

 • Posłowie proponują nowe świadczenie rodzinne!

  osób fizycznych ma przysługiwać: rodzicom, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka, opiekunowi faktycznemu dziecka, w przypadku rodziców, w (...)

 • Ulga rodzinna do rozliczenia za 2008 rok

  od podatku, która w 2008 wynosi 586,85 zł. Ulga rodzinna wyniesie więc 1173,70 zł. w 2008 r. na każde wychowywane dziecko.Jacy podatnicy mogą skorzystać z ulgi rodzinnej?Zgodnie (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rodzica, w stosunku do którego orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów, a także rodzica pozostającego w związku małżeńskim, jeżeli jego małżonek (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  nowych elementów w lokalu mieszkalnym: ścianek działowych, sufitów, tynków i okładzin wewnętrznych, podłóg i posadzek, okien, świetlików (...)

 • Podatnicy odliczą od podatku znacznie wyższą ulgę na dzieci!

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (druki sejmowe nr 2083 i 2083-A) ulga rodzinna, podatek dochodowy od osób fizycznych, ulgi podatkowe

 • Praca na emeryturze. Od dziś dorobisz więcej

  2011 roku - 2391,20 zł od 1 marca 2012 roku - 2510,80 zł Kwoty równe 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego od 1 czerwca 2011 roku - 4506,30 zł od 1 września (...)

 • Od marca dostaniesz wyższą emeryturę

  również rolników ubezpieczonych w KRUS czy byłych policjantów i żołnierzy. Zawdzięczamy to waloryzacji świadczeń, jaką przeprowadzono 1 marca. ZUS szacuje, że (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  załączników do wniosku nie może przekroczyć 3,5 MB; można dołączyć do wniosku maksymalnie 5 plików; nazwy plików nie mogą zawierać polskich znaków (...)

 • Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  ulgę na internet w zeznaniach za 2011 r. i wcześniejszych, ulga nie przysługuje w ogóle. Należy się zatem spodziewać, że pod względem statystycznym ulga nie będzie (...)

 • Na czym polega ulga z tytułu darowizn?

  kombatantów i osób represjonowanych; działalności na rzecz weteranów i weteranów poszkodowanych w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • od czego zalezy renta rodzinna

  Chciałabym się dowiedzieć więcej informacji dotyczących renty rodzinnej. Od czego zależy wysokość i przyznanie renty rodzinnej? Kto może starać (...)

 • ulga na dzieci

  witam, mam dwóję dzieci z poprzedniego małżeństwa, teraz mieszkam z moim mężem i dzieci przebywają z nami. Czy mój mąż może odliczyć ulgę (...)

 • Ulga meldunkowa

  Witam Kupilam u developera mieszkanie w 2008r ale akt notarialny dostane dopiero w 04,2009r ,moge byc zamedowna w mieszkaniu juz od wrzesnia 2008r ,czy (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - PIT 2011 !

  Rozlicz swój pit 37 druk i skorzystaj z ulgi rehabilitacyjnej. Ulga rehabilitacyjna jest ulgą, która przysługuje osobom niepełnosprawnym, a także (...)

 • ulga na dziecko 2011

  Witam Jaka ulga przysługuje na dziecko w roku 2011?Z góry dziekuje za wszelkie informacje Znalazłam taki artykuł http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/pit;2010;ulga;na;dzieci;krok;po;kroku,183,0,737207.html może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane