Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  października 2012 roku, ulga należy się za cały ten miesiąc, za listopad i za grudzień. Miesięczne odliczenie wynosi 92,67 zł. Przykład Dziecko pierwszej pary urodziło (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  92,67 zł/mc 1.112,04 zł/rok Drugiedziecko 92,67 zł/mc 1.112,04 zł/rok Trzeciedziecko 166,67 zł/mc 2.000,04 zł/rok Czwartedziecko 225,00 zł/mc 2.700,00 zł/rok Więcej (...)

 • PIT 2012. Ulga na wychowanie dziecka

  ważny jest nie dzień, a miesiąc narodzin. Jeśli był to nawet ostatni dzień października 2012 roku, ulga należy się za cały ten miesiąc, za listopad i za grudzień. (...)

 • Porada prawna na temat ulga remontowo budowlana za 2012 rok czy obowiazuje

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulga remontowo budowlana za 2012 rok czy obowiazuje, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga na dziecko 2013: ile zyskasz?

  przez część roku podatkowego, nie przekroczyły w roku podatkowym kwoty 56.000 zł. Za jedną pociechę będzie można odpisać od podatku do 1.112,04 zł za rok podatkowy. Im więcej dzieci (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  internet 2012 Mimo że wspomniane przepisy dotyczące ulgi internetowej weszły w życie kilka miesięcy temu, to pierwszy raz skorzystamy z nich rozliczając PIT za rok 2011, czyli ten, który (...)

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  odliczenia, może skorzystać z tego odliczenia wyłącznie za rok 2013.   Ulga na dziecko? Tak rozliczasz się teraz W rozliczeniu za rok 2013 z ulgi nie będą mogli skorzystać (...)

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  płatności podatku. Korzystając z ulgi internetowej w PIT za rok 2013 wszystkie rachunki powinniśmy zatem przechowywać aż do końca 2018 roku. Zgubisz dokumenty? Zapłacisz za to Jeśli (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  znaczenia, czy dziecko (dzieci) przez cały rok podatkowy było małoletnie i czy rodzic lub opiekun je wychowujący był przez cały rok podatkowy osobą samotną. Rozliczenie nierezydentów Ponadto (...)

 • Wydatki na wykończenie nowego mieszkania

  dokumentów, np. faktur) - to ostatni rok obowiązywania ulgi remontowo-modernizacyjnej. ulga renontowa, ulga budowlana, wykończenie lokalu, tytuł prawny do lokalu, remont i (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  wynagrodzenia za pracę, finansuje budżet państwa za pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Składki są finansowane przez budżet państwa niezależnie od tego, czy niania podlega (...)

 • Ulga remontowa i zwrot VAT

  materiały budowlane! ulga remontowa, zwrot VAT, budowa budynku mieszkalnego, ulga budowlana, materiały budowlane, zakończenie budowy

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  tego obowiązku, czy ujawnił całe dochody, czy tylko ich część, ustawa za lata 2002-2007 przewiduje trzy rozwiązania:Jeśli podatnik nie rozliczył się z dochodów z pracy za (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  , za który ryczałt ma być opłacony, a za grudzień – w terminie złożenia zeznania. Podatnicy, których przychody w roku poprzedzającym rok podatkowy nie przekroczyły (...)

 • Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  składanym w 2015 r.). Natomiast osoby, które skorzystały z ulgi po raz pierwszy w ubiegłym roku (w zeznaniu rocznym za 2012 r.), mogą ją uwzględnić tylko w PIT za 2013 rok. Z (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  przeznaczę na kupno nowego - większego. Do końca 2001 r. Ustawa o podatku od osób fizycznych dopuszczała możliwość korzystania (między innymi) z dwóch rodzajów ulgi. Była to: duża ulga budowlana (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

  nadal możliwość odliczania „sum”, które nie znalazły pokrycia w podatku za lata ubiegłe. Problem pojawia się w rozliczeniu w zeznaniu za rok 2005, kiedy konflikt pomiędzy (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  ulgi remontowej. Jeśli więc dokonane odliczenia za 2005 r. nie pokryją ulgi, odliczenia będzie można dokonać w zeznaniu za 2006 r. Kiedy traci się prawo do ulgi? Jeżeli podatnik skorzystał (...)

 • Podwójne opodatkowanie i ulgi

  skali od łącznych dochodów uzyskanych za granicą i w Polsce należy pomnożyć przez kwotę dochodu uzyskanego za granicą, a następnie podzielić przez kwotę łącznego dochodu uzyskanego za (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  W pewnych przypadkach na polskie emerytury lub renty mogą liczyć osoby pracujące czy zamieszkałe za granicą. Dowiedz się, jak polacy, którzy mieszkają za granicą, mogą nabyć (...)

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  podatkowy (92,67 zł za miesiąc, 3,09 zł za dzień), za drugie dziecko tak samo, jak za pierwsze, czyli: 1.112,04 zł za rok podatkowy (92,67 zł za miesiąc, (...)

 • Ulga internetowa 2013

  podatkowych, jeżeli w okresie poprzedzającym te lata nie korzystał z tego odliczenia. W konsekwencji, jeżeli podatnik korzystał z tzw. ugli internetowej w rozliczeniu za rok 2011 i 2012 (...)

 • Niektóre ulgi możesz odliczyć bezpośrednio od podatku

  na dziecko. Podatnik będzie mógł odliczyć większą kwotę niż dotychczas w sytuacji, gdy posiada więcej niż dwoje dzieci. Za trzecie dziecko bowiem będzie można odliczyć 1668,12 zł rocznie, za (...)

 • PIT 2012. Ulga na krew. Sprawdź, ile możesz zyskać.

  tego tytułu może sięgnąć nawet 3.250 zł (25 litrów x 130 zł).  Honorowy dawca krwi, w zależności od płci, może zatem w PIT za rok 2012 – z tytułu ulgi na krew (...)

 • Szybko rozlicz PIT

  przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego Zob. też: Na czym polega ulga z tytułu darowizn? Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok Ulga na działalność (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  „200” oznacza, że wniosek został poprawnie złożony. Jeżeli składasz PIT-WZ przez Portal Podatkowy bądź system e-Deklaracje - to pamiętaj, aby podpisać go: za pomocą kwoty przychodu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane