Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  składkom na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne niania zyska zabezpieczenie teraz i na przyszłość. Na czym polega dofinansowanie i dlaczego warto z niego skorzystać? Dofinansowanie zależy (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  % przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w ostatnim dniu zatrudnienia każdego rozliczanego miesiąca i składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia. Starosta (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  art. 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku, od których nie są obowiązane pobierać zaliczki (...)

 • Porada prawna na temat ulga od podatku od wynagrodzenia na 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulga od podatku od wynagrodzenia na 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatku lub nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.§ 4. Przepisy § 3 i art. 53a stosuje się odpowiednio, gdy podatnik obowiązany jest do zapłaty podatku, zaliczki na podatek (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  - 50 % kwoty rocznego podatku; 4) od 20 do 49 jazd włącznie - 25 % kwoty rocznego podatku.3. Zwrotu zapłaconego podatku od środków transportowych na (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  państwie członkowskim UE lubw innym państwie należącym do EOG, lubw Konfederacji Szwajcarskiej od dochodu (przychodu) albo podatku osiągniętego w tym państwie, albo od podatku.Odliczenie (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  nabycie. Od podatku obliczonego od łącznej wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych potrąca się podatek przypadający od opodatkowanych poprzednio nabytych rzeczy i praw majątkowych. (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  osób fizycznych (tekst jedn. Dz.U. z 2016 r., poz. 2032, ze zm.) - art. 27f.   Źródło: http://sip.mf.gov.pl zeznanie, ulga prorodzinna, ulga rodzinna, ulga na (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  członkowskiego, z którego są przemieszczane na terytorium kraju, pod warunkiem że: a) od momentu, w którym towary przemieszczono na terytorium kraju, do momentu opuszczenia przez (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  i polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została dokonana inwestycja - w wysokości 25 % udokumentowanych (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  komercyjnego, a jego produkcja wyłącznie do celów demonstracyjnych i walidacyjnych jest zbyt kosztowna. Na czym polega ulga na działalność badawczo-rozwojową? Jej mechanizm polega (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  zapłaconego podatku podatnik powinien zastosować kurs EURO z dnia 20 lutego 2007 r.Ulga w podatku dochodowymOd 2008 r. podatnik ma prawo odliczyć od podatku dochodowego kwotę stanowiącą (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  kontach zabezpieczenia emerytalnego, wydatki na cele rehabilitacyjne (tzw. ulga rehabilitacyjna), wydatki na Internet (tzw. ulga internetowa), darowiznę na określone cele. Podatek (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  odliczenie wszystkich pieniędzy wydanych na remont lub modernizację, ale tylko ściśle określonej ich części. Odliczenia dokonuje się od podatku: od podatku dochodowego (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  . 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które implementowały tzw. dyrektywę Parent-Subsidiary (tj. dyrektywę Rady 2011/96/UE z dnia 30 listopada 2011 r. w (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej są zwolnione od podatku). Co ciekawe, podwyższenie stawki do 22% nastąpi najprawdopodobniej od 1 marca 2005 r., natomiast (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  zaciągniętego na sfinansowanie zakupu – od osoby fizycznej – rozpoczętej budowy budynku mieszkalnego, bowiem inwestycja mieszkaniowa, na którą podatnik zaciąga kredyt (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  miesiące, a w uzasadnionych przypadkach – nawet 4 miesiące na udzielenie wyjaśnienia. Ulga na internet Ze zmian na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  ; przywóz tych wyrobów miał charakter okazjonalny; wyroby te były przeznaczone wyłącznie na własny użytek podróżnego lub jego rodziny lub były przeznaczone na prezenty. - (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, 4) położonej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieruchomości, w tym ze sprzedaży takiej nieruchomości.3. Od podatku dochodowego (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  MF dotyczą wybranych kwestii rozliczania przez partnera prywatnego na gruncie podatku od towarów i usług (VAT), podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) oraz (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

    Od 1 stycznia 2005 r. W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych pojawiła się nowa ulga. Podatnicy mogli więc skorzystać z tej preferencji po raz pierwszy (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  z tytułu honorowego krwiodawstwa. A więc, z tytułu darowizn na cele publiczne dla organizacji pożytku publicznego na cele pożytku publicznego darowizn na cele kultu religijnego i darowizn (...)

 • Zmiany w PIT na 2007 rok

  . Od 2007 r. urząd skarbowy ma przekazywać kwotę 1% podatku należnego na podstawie wniosku podatnika w terminie 3 miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania (a nie od (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  tytułu na rzecz Spółdzielni faktury nie będą zawierały podatku VAT. Natomiast obowiązek rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu wykonanych usług budowlanych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane