Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  wyższej, w roku podatkowym osiągnęło dochód w wysokości 5.000 zł - ulga na to dziecko nie przysługuje; dziecko 2 - dziecko pełnoletnie, które nie ukończyło (...)

 • Ulga na dziecko 2013: ile zyskasz?

  pełnoletnie. Ulga się należy? Ulga na dziecko przysługuje rodzicom do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat (poza wskazanymi wyjątkami). Preferencja nie przepadnie jednak, (...)

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  wysokość dochodu nie ma znaczenia – ulga przysługuje w takim samym zakresie, jak dotychczas. Na trzecie i następne dziecko w rodzinie odpis wzrósł o 50 proc. Bez względu (...)

 • Porada prawna na temat ulga na dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulga na dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o PIT. Tak zmienią się ulgi podatkowe

  będzie większa. Przy dwójce dzieci odliczymy przykładowo 2.224,08 zł, a przy trójce – 3.336,12 zł.  Ustawa o PIT, PIT, ulga internetowa, ulga na dziecko, (...)

 • Ulga prorodzinna - sprawdź ile zyskasz

  nieodpłatnie pełne utrzymanie. Ulga na dziecko pełnoletnie Z zasady ulga przysługuje (oprócz wskazanych wyżej wyjątków) do czasu ukończenia przez dziecko (...)

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  ). ulga podatkowa 2012, ulgi podatkowe, podatki, PIT 2012, Ulga internetowa, internet, ulga na dziecko, ulgi podatkowe 2012

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  przedstawił im np. odpis aktu urodzenia dziecka czy zaświadczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego. PIT 2012, ulga na wychowanie dziecka, ulga na dziecko, ulga (...)

 • Niektóre ulgi możesz odliczyć bezpośrednio od podatku

  starostą.Ulga prorodzinna przysługuje na każde dziecko: małoletnie, bez względu na wiek, jeśli na podstawie odrębnych przepisów otrzymywało zasiłek pielęgnacyjny, które nie (...)

 • Przesłanki skorzystania z ulgi prorodzinnej

  W jakich przypadkach można skorzystać z ulgi prorodzinnej na dziecko? Ulga prorodzinna na dziecko regulowana jest przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (...)

 • Ulga na dziecko pracujące za granicą

  dziecko osiągnie również inny dochód w Polsce – poza dochodami z pracy w Wielkiej Brytanii). odliczenie, ulga wychowawcza, dochód zwolniony, dziecko, podwójne opodatkowanie, miejsce (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ulga na dziecko 2011

  Witam Jaka ulga przysługuje na dziecko w roku 2011?Z góry dziekuje za wszelkie informacje Znalazłam taki artykuł http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/pit;2010;ulga;na;dzieci;krok;po;kroku,183,0,737207.html może (...)

 • ulga na dziecko 2012

  Jakie są zasady obliczania/odliczania tej ulgi? Ulga na dzieci przysługuje na każde małoletnie dziecko, w stosunku do którego w roku (...)

 • ulga na dziecko 2012

  Mam takie pytanie. Jeżeli dajmy na to moja córeczka urodziła się w Sylwestra 2011 roku przed północą, to czy mam prawo do całej ulgi, czy do jakiegoś (...)

 • ulga na dziecko niepełnosprawne

  witam, mam pytanie mam dziecko pełnoletnie, niepełnosprawne, nie uczące się, z przyznanym zasiłkiem pielegnacyjnym otrzymuje rentę chorobową. Urząd (...)

 • ulga na dzieci

  witam, mam dwóję dzieci z poprzedniego małżeństwa, teraz mieszkam z moim mężem i dzieci przebywają z nami. Czy mój mąż może odliczyć ulgę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane