Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  osób fizycznych (tekst jedn. Dz.U. z 2016 r., poz. 2032, ze zm.) - art. 27f.   Źródło: http://sip.mf.gov.pl zeznanie, ulga prorodzinna, ulga rodzinna, ulga na (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona na (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. 2010 nr 226 poz. 1478). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl ulga podatkowa, ulga podatkowa 2012, ulga internetowa, rozliczenie (...)

 • Porada prawna na temat ulga na 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulga na 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2011: Zmiany w ulgach podatkowych

  do wspomnianego limitu można odliczyć od dochodu bez konieczności ich dokumentowania. Oni odliczą utrzymanie psa przewodnikaZa wydatki na cele rehabilitacyjne i związane z ułatwieniem czynności

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  , która jest przeznaczona na spłatę kredytu zaciągniętego w 2006 r. Natomiast kwota odsetek przypadająca na tę część kredytu, który został przeznaczony na inny cel (rozbudowę (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  przez 3 miesiące, to nalicza się ją proporcjonalnie w wysokości 92,67 zł za każdy miesiąc (92,67x3=278,01 zł). Zmiany VAT 2011 - czytaj więcej na Money.pl Musimy jednak pamiętać, że gdy (...)

 • Ustawa o PIT. Tak zmienią się ulgi podatkowe

  wpłyną na rozliczenie PIT, które będziemy składać fiskusowi na początku 2014 roku. Oznacza to, że prawdopodobnie jeszcze tylko dwa razy skorzystamy z ulgi internetowej – w tym (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  mieszkaniowe, przeznaczone na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego zajmowanego na podstawie tytułu prawnego oraz wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni

 • Zatory płatnicze do likwidacji

  większości, 1 czerwca 2019 roku; ulga na złe długi ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku. ##baner## Kluczowe rozwiązania projektowanej nowelizacji to m.in.: wprowadzenie limitu 60 (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zmianami). podatek, ulga, dochód, odliczenia, ulga na Internet, małżonkowie

 • Na czym polega ulga z tytułu darowizn?

  kłopotliwe dla podatnika w porównaniu z ulgą z tytułu darowizn jest obecnie przeznaczenie w zeznaniu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.   Podstawa prawna: ustawa z (...)

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  z tytułu honorowego krwiodawstwa. A więc, z tytułu darowizn na cele publiczne dla organizacji pożytku publicznego na cele pożytku publicznego darowizn na cele kultu religijnego i darowizn (...)

 • Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  ulgę na internet w zeznaniach za 2011 r. i wcześniejszych, ulga nie przysługuje w ogóle. Należy się zatem spodziewać, że pod względem statystycznym ulga nie będzie już tak (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  schematów pozwala na poprawę szybkości reagowania i podejmowania kroków legislacyjnych lub regulacyjnych, w tym na skuteczniejszą ocenę ryzyka podatkowego i lepsze wykorzystanie (...)

 • Opodatkowanie służebności przesyłu

  nie są pewni czy ciąży na nich obowiązek sporządzania informacji o wysokości przychodów na druku  PIT - 8C.  – dodaje mecenas  Mizińska. Stanowisko organów (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  . ##baner## Warunki i zasady stosowania ulgi B+R w odniesieniu do kosztów pracowniczych (tj. kosztów: wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne pracowników) Ulga pozwala (...)

 • Ulga internetowa 2013

  zakupione. W tym czasie fiskus może skontrolować zeznanie podatkowe.    WAŻNE! Niewykorzystanego limitu nie można odliczać w roku następnym.   Wysokość wydatków na ten cel ustala (...)

 • Antykryzysowe działania Ministerstwa Rozwoju Regionalnego

  Komisję Europejską. Czekanie na decyzję przez wiele miesięcy blokuje unijne współfinansowanie, a w tym czasie wydatki na te inwestycje idą z budżetu państwa. W ślad za ostatnimi zmianami (...)

 • Sprzedaż mieszkania z ulgi na wynajem

  , podatnik może zbyć lokale mieszkalne najwcześniej 1 stycznia 2011 roku. ulga na wynajem, pozwolenie na użytkowanie, sprzedaż, mieszkanie, utrata ulgi

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  pracy albo umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jakie wydatki podlegają odliczeniu? Wydatki na cele rehabilitacyjne oraz na cele ułatwiające wykonywanie czynności życiowych dzielą (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  ;zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie stosuje się do: usług finansowych świadczonych przez podmioty wykonujące działalność na rynku finansowym (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  kontach zabezpieczenia emerytalnego, wydatki na cele rehabilitacyjne (tzw. ulga rehabilitacyjna), wydatki na Internet (tzw. ulga internetowa), darowiznę na określone cele. Podatek (...)

 • Jak rozliczyć ulgę odsetkową?

  celu budowę mieszkań na wynajem oraz udostępniania lokalu mieszkalnego na zasadach spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na podstawie przepisów o niektórych (...)

 • Zmiany zasad udzielania ulg w spłacie niepodatkowych należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym i publicznoprawnym

  przed ETPCz na zasadach ogólnych. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że umorzenie należności zasądzonych na rzecz Skarbu Państwa tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego, (...)

 • Ulgi podatkowe i zwolnienia

  zadania w zakresie pobierania krwi o ilości bezpłatnie oddanej krwi lub jej składników przez krwiodawcę. Darowizny przekazane na cele kultu religijnego, charytatywnego oraz z tytułu ulgi na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ulga na dziecko 2011

  Witam Jaka ulga przysługuje na dziecko w roku 2011?Z góry dziekuje za wszelkie informacje Znalazłam taki artykuł http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/pit;2010;ulga;na;dzieci;krok;po;kroku,183,0,737207.html może (...)

 • Ulga na dzieci 2011

  Mój syn ma 17 lat ale już się nie uczy, czy w takim razie przysługuje mi ulga na niego od państwa?

 • Ulga na dziecko 2011?

  Witam Mam pytanie komu przysługuje ulga na dziecko?Jakie warunki trzeba spełniać?Za wszelkie informacje z góry dziekuję i pozdrawiam

 • Ulga na dziecko 2011 !!!

  W 2011 roku i w latach następnych kwota ulgi na dziecko nie ulegnie zmianie i tak jak w rozliczeniu za 2009 rok będzie wynosić miesięcznie 92,67 zł, (...)

 • Ulga na dzieci 2011

  Od podatku możemy odliczyć ulgę na dzieci. Odliczeniu podlega kwota 92,67 zł miesięcznie na każde dziecko. W sumie jest to 1112,04 zł na każde (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane