Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga na dziecko 2013: ile zyskasz?

  dziecka do szkoły. e-prawnik.pl ulga na dziecko 2012, ulga podatkowa 2012, PIT 2012, ulga na dziecko, ulga na dzieci 2012

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  października 2012 roku, ulga należy się za cały ten miesiąc, za listopad i za grudzień. Miesięczne odliczenie wynosi 92,67 zł. Przykład Dziecko pierwszej pary urodziło się 3 stycznia (...)

 • PIT 2012. Ulga na wychowanie dziecka

  zatem od podatku ulgę za trzy miesiące. Wysokość odliczenia wyniesie 278,01 zł. Dziecko trzeciej pary urodziło się 6 grudnia 2012 roku. Rodzice odliczą w PIT za rok 2012 ulgę za jeden (...)

 • Porada prawna na temat ulga dziecko 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ulga dziecko 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  małżeński; dziecko 4 - dziecko małoletnie; dziecko 5 - dziecko, które urodziło się w kwietniu.  I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII Dziecko 1 Ulga (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  , a dochód dziecka ogółem nie przekroczył w 2012 roku kwoty 3.091 zł, to dziecko po złożeniu zeznania rocznego (dziecko pełnoletnie rozlicza się samodzielnie) odzyska (...)

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  nie będzie już objęta preferencyjnymi kosztami. Podatnik w dalszym ciągu ma prawo do odliczenia kosztów faktycznie poniesionych.   PIT 2012, ulga na internet, ulga na dziecko, (...)

 • Ulgi podatkowe 2013: jak dokumentować?

  ). ulga podatkowa 2012, ulgi podatkowe, podatki, PIT 2012, Ulga internetowa, internet, ulga na dziecko, ulgi podatkowe 2012

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  . Od kiedy? Obowiązuje od 27 grudnia 2012 r. 300 mld z UE Polska odniosła sukces w negocjacjach nad nowym budżetem Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Otrzymamy łącznie 105,8 mld euro: 72,9 mld euro

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ;w dziecka bądź rodzic samotnie wychowujący dziecko. Przez rodzica samotnie wychowującego dziecko rozumie się rodzica będącego panną, kawalerem, wdową, wdowcem, rozwódką, rozwodnikiem (...)

 • Niektóre ulgi możesz odliczyć bezpośrednio od podatku

  powrót - komu przysługuje?Podatnikom, którzy niektóre ze swoich dochodów uzyskali za granicą, a którzy przebywają na terenie Polski więcej niż połowę dni w roku, może przysługiwać ulga abolicyjna, (...)

 • Ustawa o PIT. Tak zmienią się ulgi podatkowe

  za rok 2011 oraz za rok 2012 rodzice skorzystają z tej preferencji na niezmienionych zasadach. Za jedną pociechę można więc odpisać od podatku do 1.112,04 zł. Im więcej dzieci posiadamy, tym ulga

 • Ulga na wychowanie dziecka

  każde małoletnie dziecko, w stosunku do którego w roku podatkowym: - wykonywał władzę rodzicielską; - pełnił funkcję opiekuna prawnego, jeżeli dziecko z nim zamieszkiwało; - sprawował (...)

 • PIT 2012. Kto odliczy jazdę samochodem?

  przechowywać w domu na wypadek kontroli fiskusa.   PIT 2012, ulga rehabilitacyjna,

 • Zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych

  dzieci. Sytuacja zmieni się natomiast na korzyść w przypadku posiadania trójki lub większej liczby dzieci - i tak ulga na trzecie dziecko wzrośnie o 50%, natomiast na czwarte i każde (...)

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2013 r.

  W dniu 11 listopada 2012 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał uchwaloną przez Sejm w dniu 24 października 2012 r. ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 • PIT 2012. Samotny rodzic może mieć ulgę.

  dochodów.   PIT 2012, ulga na wychowanie dziecka, rozliczenie podatkowe

 • Ulga rehabilitacyjna - komu przysługuje? PIT 2013

  preferencji nie trzeba dołączać do PIT. Musimy je przechowywać w domu na wypadek kontroli fiskusa. PIT 2012, samochód, ulga rehabilitacyjna, niepełnosprawni

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  ; Odliczenie ulgi na dziecko nie przysługuje ponadto od miesiąca kalendarzowego, w którym dziecko na podstawie orzeczenia sądu zostało umieszczone w instytucji zapewniającej całodobowe (...)

 • Dłuższa praca, mniej ulg i wyższe składki

  przypadku pozostałych, na dwoje pierwszych dzieci ulga pozostanie bez zmian. Jednocześnie nastąpi podniesienie o 50 procent ulgi prorodzinnej na trzecie i kolejne dziecko. Składka rentowa (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  wynosi miesięcznie: 95,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 124,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 135,00 zł na dziecko (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. 2010 nr 226 poz. 1478). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl ulga podatkowa, ulga podatkowa 2012, ulga internetowa, (...)

 • Ulga prorodzinna - sprawdź ile zyskasz

  nieodpłatnie pełne utrzymanie. Ulga na dziecko pełnoletnie Z zasady ulga przysługuje (oprócz wskazanych wyżej wyjątków) do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat. (...)

 • Ulga na dzieci w PIT

  roczne dochody nie przekroczyły kwoty 112 000 zł, c) niepozostający w związku małżeńskim (przez cały rok podatkowy lub jego cześć) oraz niebędący osobą samotnie wychowującą dziecko - (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  dziecko powinno wiedzieć, że petardy nie powinny się znaleźć w jego rękach. Wybuchając nagle, mogą spowodować poważne oparzenia rąk i twarzy, dziecko może nawet stracić wzrok. (...)

 • Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT

  więcej niż jedno dziecko dodatkowo sumują ulgi na poszczególne dzieci zgodnie ze wskazaną tabelą kwot ulg. Formularze podatkowe PIT-36 i PIT-37 mają specjalną sekcję „dodatkowy zwrot (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ulga na dziecko 2012

  Jakie są zasady obliczania/odliczania tej ulgi? Ulga na dzieci przysługuje na każde małoletnie dziecko, w stosunku do którego w roku (...)

 • ulga na dziecko 2012

  Mam takie pytanie. Jeżeli dajmy na to moja córeczka urodziła się w Sylwestra 2011 roku przed północą, to czy mam prawo do całej ulgi, czy do jakiegoś (...)

 • ile wynosi ulga na dziecko 2012 rok??

  aloha, ktos moze mi powiedziec ile ma wynosic przewidziana ulga na dzieci w 2012 roku?

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa

  Moj partner ( zyjemy w nieformalnym związku) uznał nasza 2-miesięczna córke a teraz chce wnieśc pozew o zaprzeczeniu ojcostwa. Chce wykonac testy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane