Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak przenieść numer przy zmianie operatora?

  wynikający z decyzji Prezesa UKE termin realizacji uprawnienia abonenta do wyboru dowolnego dostawcy publicznie dostępnych usług telefonicznych.  Jeśli jednak Prezes UKE, w wyniku ww. (...)

 • Większa ochrona dla abonentów

  w rejestrze. Zmiany w rozstrzyganiu sporów Ustawa likwiduje stałe polubowne sądy konsumenckie przy Prezesie UKE. Nie będzie więc stałego polubownego sądu konsumenckiego przy Prezesie UKE

 • Jak informować o zmianie lokalizacji służb 112, 997, 998, 999

  : numeracja@uke.gov.pl informację o tym fakcie. Po dokonaniu  zmian NKA, TP przekazuje zaktualizowaną Tablicę NKA, którą UKE niezwłocznie zamieszcza na stronie internetowej Urzędu. Następnie (...)

 • Porada prawna na temat uke

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uke, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Chcesz zostać dostawcą internetu? Sprawdź jak działać zgodnie z prawem! - opinia prawna

  terminie) po upływie 14 dni od dnia wpływu wniosku. Konieczne jest jednak wcześniejsze zawiadomienie na piśmie Prezesa UKE. Nie dotyczy to przypadku, w którym Prezes UKE wezwał przedsiębiorcę (...)

 • Kalkulator taryfowy UKE

  pisemnej, z dopiskiem: „Opinia nt. kalkulatora cen" lub w formie elektronicznej na adres e-mail: r.wantusiak@uke.gov.plTreść konsultowanych założeń i wytycznych Prezesa UKE dotyczących stworzenia

 • Kara dla PTS od Urzędu Komunikacji Elektronicznej

  udzielenie Prezesowi UKE nieprawdziwych informacji. Podczas rozpatrywania postępowań mediacyjnych i interwencyjnych Prezes UKE ustalił, iż PTS S.A. naruszyła szereg przepisów ustawy z dnia 16 (...)

 • 14 Raport Komisji Europejskiej

  obniżki MTR narzucone przez Prezesa UKE. Jak widać w zakresie MTR jeszcze może być wiele do zrobienia, gdyż dynamika spadku tych stawek w UE jest większa niż u nas i wbrew twierdzeniom operatorów (...)

 • Kiedy zmiana przepisów o przenoszeniu numerów?

  stanowiskiem Prezesa UKE. Prezes UKE pismem z dnia 15 stycznia 2009 r. przekazał Ministrowi Infrastruktury swoje stanowisko, w którym ustosunkował się do uwag Rządowego Centrum Legislacji i zaproponował (...)

 • Darmowy lub tańszy internet to ograniczanie konkurencji?

  ograniczeń technicznych modeli, w oparciu o jakie JST mogą świadczyć usługę bezpłatnego dostępu do Internetu lub w zamian za opłatę niższą niż cena rynkowa. Tutaj znajdziesz całość stanowiska (...)

 • Wskaźniki jakości usług telekomunikacyjnych po raz pierwszy dostępne

  wskaźników jakości podanych w Raporcie oraz publikowania informacji o tych wskaźnikach. źródło: UKE

 • Sąd o uchyleniu tajemnicy przedsiębiorcy

  zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa stanowi wniosek strony w tym zakresie. Z uwagi zatem na fakt, że Prezes UKE nie zawiadomił strony o wszczęciu postępowania i nie umożliwił jej czynnego w nim (...)

 • Wyrok NSA w sprawie zapłaty odsetek

  oddalić.Ponadto NSA stwierdził, iż nawet gdyby powyższy zarzut był sformułowany prawidłowo to nie zasługiwałby na uwzględnienie, gdyż także w tym zakresie słusznie WSA uznał, iż Prezes UKE (...)

 • Telefony komórkowe w samolotach

  trwały do tego statku.   Jednocześnie Prezes UKE informuje, że zgodnie z zapisem Zalecenia Komisji z dnia 7 kwietnia 2008 r. (2008/295/WE), państwa członkowskie wydając zezwolenia na usługi (...)

 • Konkurs na logo Certyfikatu UKE

  Elektronicznej Intel Technology Poland sp. z o.o. CD Projekt Gazeta Wyborcza Magazyn "Totally Spies.Odlotowe Agentki"  Źródło: www.uke.gov.pl dzieci, nagrody, konkurs, logo Certyfikatu UKE

 • Roam like at home na wakacje

  pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorcami. UKE prowadziło dialog z branżą dotyczący modelu wdrożenia nowych regulacji roamingowych. UKE jest organem, któremu operatorzy zobowiązani (...)

 • Kolejna kara za neostradę tp utrzymana

  cennika, regulamin, oferty promocyjne, usługa dostępu do Internetu, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Prezes UKE, Telekomunikacja Polska S.A., kara, neostrada tp

 • NSA oddalił skargę kasacyjną UKE

  chodziło o rozszerzenie zakresu usług objętych decyzją Prezesa UKE. Natomiast Prezes UKE przychylając się do tego wniosku i dokonując wyjaśnienia treści tej decyzji zgodnie z brzmieniem wniosku, (...)

 • Wyniki kontroli funkcjonowania Poczty Polskiej podczas czerwcowego strajku

  zapewnienie ciągłości świadczenia powszechnych usług pocztowych w sytuacji ogłoszenia strajku w przedsiębiorstwie.Źródło: www.urtip.gov.pl Prawo pocztowe, UKE, kontrola, Poczta Polska, listonosze, (...)

 • Oświadczenie Rady Etyki Mediów

  , oświadczenie, Rada Etyki Mediów, przetarg na częstotliwości E-GSM, UKE

 • Ogólnokrajowe biuro numerów i spis abonentów

  związku z decyzją Prezesa UKE z dnia z dnia 14 lipca 2006 r., nr DRTD-WUD-6070-2/06(8), zmienioną w części decyzją Prezesa UKE z dnia 25 września 2006 r., nr DRTD-WUD-6070-2/06(16), następnie (...)

 • Informacje o lokalizacji dzwoniącego z komórki na numer alarmowy 112 mają być dostępne służbom ratunkowym

  Publicznej UKE. Dodatkowo, do czasu uruchomienia przez Prezesa UKE systemu, o którym mowa w projektowanym art. 78 ust. 3 ustawy – Prawo telekomunikacyjne, operatorzy publicznych sieci (...)

 • Prawomocna kara TP

  promocja mająca na celu udzielenie Abonentom TP rabatu na wybrane modele aparatów telefonicznych.Sąd Apelacyjny przychylił się do stanowiska prezentowanego przez Prezesa UKE. Zdaniem Sądu treść (...)

 • Interwencja UKE w Milmeksie

  , podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. źródło: UKE

 • Zgłoszenia do programu Certyfikat UKE

  _Certyfikat_UKE.pdf 90,4 kB )  Źródło: www.uke.gov.pl certyfikowanie usług telekomunikacyjnych, Certyfikat UKE, Bezpieczny Internet, Bezpieczny telefon, Uczciwy transfer

 • Nie płać grzywny za brak informacji o cookies

  podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na rozsyłaniu przez nieznanego sprawcę, podszywającego się pod UKE, fałszywych zawiadomień z wezwaniem do zapłaty grzywny. Fałszywe wezwanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane