Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wygaśnięcie umowy a odprawa emerytalna

  Świadectwo pracy - treść, tryb wydawania i prostowania, sposób wypełniania wygaśnięcie, umowa, praca, odprawa emerytalna, emerytura, renta, pracownik, pracodawca, ZUS, świadczenie, (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie

  wystarczy tylko informacja o pierwszej firmie? Czy z chwilą zakończenia pracy przysługuje mi odprawa emerytalna i w jakiej wysokości? Osiągnięcie wieku emerytalnego w grudniu 2005 r., w którym (...)

 • Prawo do odprawy emerytalnej

  byłego pracownika pobierającego zasiłek przedemerytalny. odprawa emerytalna, odprawa, emerytura, praca, świadczenia

 • Porada prawna na temat uk odprawa emerytalna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat uk odprawa emerytalna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odprawa emerytalna

  odprawę, nie może otrzymać jej ponownie (art. 92[1] §2 k.p.). odprawa emerytalna, rozwiązanie umowy, emerytura, zatrudnienie

 • Odprawa emerytalna i rentowa

  wysokości, albo zagwarantowanie jej pomimo uprzedniego pobrania jej przez pracownika u innego pracodawcy. odprawa, emerytalna, rentowa

 • Czy odprawa emerytalna przysługuje także w razie przejścia na wcześniejszą emeryturę?

  pracownikowi także w razie przejścia na wcześniejszą emeryturę.Wyrok z dnia 11 stycznia 2001 r. (I PKN 187/00; OSNAP 2002/18/429) odprawa emerytalna, wcześniejsza emerytura

 • Emerytura na szczególnych warunkach a odprawa

  wynagrodzenia. Kodeks pracy nie różnicuje pracowników przechodzących na "normalną" emeryturę od pracowników, którzy przechodzą na emeryturę na szczególnych warunkach. Dlatego należy uznać, że odprawa (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego oraz odprawa emerytalna. Pierwszą ze wskazanych kwestii reguluje ustawa z dnia 22 maja 2009 r. o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych. W (...)

 • Składniki Twojego wynagrodzenia (podstawowe, premia, nagrody, dodatki)

  służbowego, dojazdów na szkolenia zawodowe; odprawy, takie jak odprawa z tytułu zwolnienia z przyczyn dotyczących pracodawcy, odprawa emerytalna i rentowa, odprawa pośmiertna, (...)

 • Wypłata pracownikowi odprawy emerytalnej

  jeżeli pracownik taki znów zacznie wykonywać pracę, nie może po raz wtóry nabyć prawa do tej odprawy. emerytura, pracownik, odprawa, emerytalna

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odprawa emerytalna

  Witam. Mam pytanie jeden z pracowników jest już na emeryturze, jednak pozostał zakładzie na pół etatu czy w takiej sytuacji należy mu się odprawa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane