Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wpis roszczenia z umowy przedwstępnej do kw

  zmianie ustaw Kodeks cywilny, Kodeks wykroczeń i ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Przez ujawnienie w księdze wieczystej prawo osobiste lub roszczenie uzyskuje skuteczność (...)

 • Rozstrzygnięcie sprawy spadkowej

  protokół, który załącza się do akt sprawy. Aby dokonać odpowiednich wpisów w księdze wieczystej na rzecz ostatniego ze spadkobierców potrzebne są odpowiednie dokumenty. W (...)

 • Załączniki do wniosku o wpis do KW

  złożenia wniosku o ujawnienie swego prawa w księdze wieczystej”. Zgodnie natomiast z artykułem 626 [2] kodeksu postępowania cywilnego „Wniosek o dokonanie wpisu składa (...)

 • Opinia prawna na temat ujawnienie domu w księdze wieczystej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ujawnienie domu w księdze wieczystej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wszczęcie egzekucji a prawo dożywocia

  " mieszkania w 1993 roku została sporządzona umowa pomiędzy rodzicami a synem, jednak nie ujawniona do chwili obecnej w KW. Ujawnienie umowy dożywocia w księdze wieczystej (...)

 • Wpis służebności do księgi wieczystej

  ;Trudno orzec, z jakiej przyczyny sąd wieczystoksięgowy nie wypowiedział się w orzeczeniu merytorycznym o tej kwestii. Najbardziej istotną wydaje się wszak informacja, czy w księdze wieczystej (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  spełniać 5 warunków: co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, musi być zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących (...)

 • Obciążenie nieruchomości prawem dożywocia

  W księdze wieczystej, pod jednym numerem znajduje się kilka działek. Na jednej z nich (z zabudową mieszkalną) jest ustanowiona dożywotnia służebność (zamieszkanie w domu (...)

 • Jak pozbyć się słupa z działki albo jak otrzymać za niego odszkodowanie – opinia prawna

  wysokości, w jakiej - w danych okolicznościach - mógłby je uzyskać, gdyby rzecz wynajął lub wydzierżawił czy oddał w odpłatne używanie na podstawie innego stosunku prawnego. W (...)

 • Ujawnienie prawa własności w księdze wieczystej

  tej nieruchomości, a więc niezgodność między stanem prawnym ujawnionym w księdze wieczysej a rzeczywistym stanem prawnym. Innymi słowy nieprawidłowość dotyczy tego kto jest właścicielem (...)

 • Opłaty za ujawnienie prawa własności w KW

  ujawnienie prawa w księdze wieczystej (dokonanie wpisu) obowiązana jest uiścić opłatę sądową w odpowiedniej wysokości. W przypadku złożenia wniosku o dokonanie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ujawnienie budynku mieszkalnego w KW

  Bank, w którym mamy kredyt hipoteczny na budowę domu chce abyśmy ujawnili budynek mieszkalny w KW. Pani z sądu twierdzi, że nie ma czegoś takiego (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)

 • Proszę Pilne

  Czy zgodnie z polskim prawem należy dokonać zmiany właściciela nieruchomości w księdze wieczystej. Nieruchomość ta została przyznana spadkobiercy (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane