Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ujawnienie roszczenia w Księdze Wieczystej

  Co daje ujawnienie roszczenia w księdze wieczystej? Roszczenie ujawnione w księdze wieczystej ma pierwszeństwo przed roszczeniem nieujawnionym w księdze (...)

 • Prawo do odpisu dokumentu z księgi wieczystej

  informacja zawarta w księdze może mieć znaczenie. Numer księgi wieczystej to dane zawarte w rejestrze publicznym, nie zaś dane osobowe. księgi wieczyste, odpis, akta księgi wieczystej, (...)

 • Wpis roszczenia z umowy przedwstępnej do kw

  zmianie ustaw Kodeks cywilny, Kodeks wykroczeń i ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Przez ujawnienie w księdze wieczystej prawo osobiste lub roszczenie uzyskuje skuteczność (...)

 • Porada prawna na temat ujawnienie domu w księdze wieczystej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ujawnienie domu w księdze wieczystej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozstrzygnięcie sprawy spadkowej

  protokół, który załącza się do akt sprawy. Aby dokonać odpowiednich wpisów w księdze wieczystej na rzecz ostatniego ze spadkobierców potrzebne są odpowiednie dokumenty. W (...)

 • Załączniki do wniosku o wpis do KW

  złożenia wniosku o ujawnienie swego prawa w księdze wieczystej”. Zgodnie natomiast z artykułem 626 [2] kodeksu postępowania cywilnego „Wniosek o dokonanie wpisu składa (...)

 • Wszczęcie egzekucji a prawo dożywocia

  " mieszkania w 1993 roku została sporządzona umowa pomiędzy rodzicami a synem, jednak nie ujawniona do chwili obecnej w KW. Ujawnienie umowy dożywocia w księdze wieczystej (...)

 • Wpis służebności do księgi wieczystej

  ;Trudno orzec, z jakiej przyczyny sąd wieczystoksięgowy nie wypowiedział się w orzeczeniu merytorycznym o tej kwestii. Najbardziej istotną wydaje się wszak informacja, czy w księdze wieczystej (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca?

  treści księgi wieczystej (obecnie możliwy jest wgląd w treść ksiąg poprzez stronę https://ekw.ms.gov.pl/eukw/pdcbdkw.html - niezbędne jest podanie numeru księgi wieczystej). W (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  spełniać 5 warunków: co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, musi być zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących (...)

 • Obciążenie nieruchomości prawem dożywocia

  W księdze wieczystej, pod jednym numerem znajduje się kilka działek. Na jednej z nich (z zabudową mieszkalną) jest ustanowiona dożywotnia służebność (zamieszkanie w domu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ujawnienie budynku mieszkalnego w KW

  Bank, w którym mamy kredyt hipoteczny na budowę domu chce abyśmy ujawnili budynek mieszkalny w KW. Pani z sądu twierdzi, że nie ma czegoś takiego (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)

 • Proszę Pilne

  Czy zgodnie z polskim prawem należy dokonać zmiany właściciela nieruchomości w księdze wieczystej. Nieruchomość ta została przyznana spadkobiercy (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane