Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana wpisu w księdze wieczystej

  Jakie dokumenty są niezbędne do wniosku o ujawnienie budynku w księdze wieczystej i ile to kosztuje? Jeżeli wpis jest proporcjonalny, to jak ustalić wartość? Zakładamy, że pytanie (...)

 • Czy może Ci zostać odebrana Twoja nieruchomość, czyli kiedy jest dopuszczalne wywłaszczenie nieruchomości?

  administracyjnej.Jeżeli nastąpiło wszczęcie postępowania wywłaszczeniowego, starosta zobowiązany jest niezwłocznie złożyć w sądzie wieczystoksięgowym wniosek o ujawnienie w księdze (...)

 • Ujawnienie roszczenia w Księdze Wieczystej

  Co daje ujawnienie roszczenia w księdze wieczystej? Roszczenie ujawnione w księdze wieczystej ma pierwszeństwo przed roszczeniem nieujawnionym w księdze (...)

 • Opinia prawna na temat ujawnienie domu w księdze wieczystej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ujawnienie domu w księdze wieczystej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do odpisu dokumentu z księgi wieczystej

  informacja zawarta w księdze może mieć znaczenie. Numer księgi wieczystej to dane zawarte w rejestrze publicznym, nie zaś dane osobowe. księgi wieczyste, odpis, akta księgi wieczystej, (...)

 • Rozstrzygnięcie sprawy spadkowej

  protokół, który załącza się do akt sprawy. Aby dokonać odpowiednich wpisów w księdze wieczystej na rzecz ostatniego ze spadkobierców potrzebne są odpowiednie dokumenty. W (...)

 • Wpis roszczenia z umowy przedwstępnej do kw

  zmianie ustaw Kodeks cywilny, Kodeks wykroczeń i ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Przez ujawnienie w księdze wieczystej prawo osobiste lub roszczenie uzyskuje skuteczność (...)

 • Wniosek o zarząd sądowy a uczestnicy

  mniejszość. Jeżeli w księdze wieczystej pojawiła się wzmianka, o której mowa w pytaniu, prawdopodobnie toczy się już postępowanie o ujawnienie w księdze (...)

 • Załączniki do wniosku o wpis do KW

  złożenia wniosku o ujawnienie swego prawa w księdze wieczystej”. Zgodnie natomiast z artykułem 626 [2] kodeksu postępowania cywilnego „Wniosek o dokonanie wpisu składa (...)

 • Wszczęcie egzekucji a prawo dożywocia

  " mieszkania w 1993 roku została sporządzona umowa pomiędzy rodzicami a synem, jednak nie ujawniona do chwili obecnej w KW. Ujawnienie umowy dożywocia w księdze wieczystej (...)

 • Wpis służebności do księgi wieczystej

  ;Trudno orzec, z jakiej przyczyny sąd wieczystoksięgowy nie wypowiedział się w orzeczeniu merytorycznym o tej kwestii. Najbardziej istotną wydaje się wszak informacja, czy w księdze wieczystej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ujawnienie budynku mieszkalnego w KW

  Bank, w którym mamy kredyt hipoteczny na budowę domu chce abyśmy ujawnili budynek mieszkalny w KW. Pani z sądu twierdzi, że nie ma czegoś takiego (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)

 • Proszę Pilne

  Czy zgodnie z polskim prawem należy dokonać zmiany właściciela nieruchomości w księdze wieczystej. Nieruchomość ta została przyznana spadkobiercy (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane