Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ugoda, czyli tani i szybki sposób na rozwiązanie sporów

  w zakresie objętym ugodą. Zgodnie z art. 777 K.p.c., ugoda sądowa stanowi tytuł egzekucyjny. Ugoda sądowa staje się jednak tytułem egzekucyjnym z chwilą uprawomocnienia (...)

 • Ugoda sądowa a ugoda cywilnoprawna

  procesu, ugoda zawierana w czasie trwania procesu powinna zawierać także zobowiązanie powoda do wycofania pozwu - doprowadzi to do umorzenia postępowania. W przypadku cofnięcia pozwu przed pierwszym

 • Ugoda sądowa a ugoda pozasądowa

  jest dla strony niedogodna w razie, gdy zobowiązany z ugody jej nie wypełnia. Ugoda zaś sądowa daje podstawę po zaopatrzeniu ją w klauzulę wykonalności do prowadzenia w oparciu o nią postępowania

 • Porada prawna na temat ugoda sądowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ugoda sądowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ugoda cywilna

  rozwiązywanie sporów Ugoda sądowa może zostać zawarta do momentu uprawomocnienia się orzeczenia, wyroku. Odnośnie ugody cywilnej – jej celem jest m.in. zapewnienie wykonania zobowiązania. (...)

 • Ugoda a reprezentacja w spółce cywilnej

  oznaczać skutecznego odwołania danego wspólnikowi umocowania w umowie spółki. Z uwagi na powyższe ugodę należy uznać za ważną. ugoda, spółka cywilna, zobowiązanie, reprezentacja, umowa, ugoda (...)

 • Ugoda z dzieckiem w sprawie alimentów

  alimentacyjnego syn może zwrócić się do sądu o nadanie ugodzie klauzuli wykonalności, a następnie skierować do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. alimenty, ugoda, sądowa, dziecko, (...)

 • Ważność zawartej ugody sądowej

  ? Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, sąd powinien w każdym przypadku dążyć do ich ugodowego załatwienia. Ugoda sądowa jest równoznaczna (...)

 • Przedawnienie roszczeń z ugody sądowej

  ugodzie zawarte jest postanowienie o odsetkach, można będzie także ich dochodzić na podstawie tejże ugody zaopatrzonej w klauzulę wykonalności. ugoda sądowa, przedawnienie, roszczenie, egzekucja, (...)

 • Ugoda sądowa

  , pobiera się opłatę w podwójnej wysokości.  odpis, koszty, wniosek, ugoda

 • Realizacja ugody sądowej

  zabezpieczenie w ramach postępowania zabezpieczającego. były pracodawca, zaległe wynagrodzenie, ugoda sądowa, zabezpieczenie, roszczenie, upadłość, zajęcie, egzekucja

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane