Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaka ma być nowa wspólna polityka wizowa UE?

  ZESTAWIENIE INFORMACJI: Oświadczenie UE-Turcja po dwóch latach realizacji ZESTAWIENIE INFORMACJI: Instrument Pomocy UE dla Uchodźców w Turcji ZESTAWIENIE INFORMACJI: Szlak środkowośró

 • Praca za granicą

  , przystępujących do UE w 2004 r. do rynków pracy ówczesnych „starych państw członkowskich” UE, obecnie obywatele polscy mogą podejmować pracę we  wszystkich państwach (...)

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  terytorium państwa wymienionego w części 1 załącznika II rozporządzenia (UE) nr 577/2013 (najnowsza wersja skonsolidowana rozporządzenia UE 577/2013 dostępna jest tutaj) nie (...)

 • Porada prawna na temat ue

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ue, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano już, (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  VAT UE zostały już złożone. Ażeby bezwzględnie zostały spełnione wymogi wynikające z art. 42 ust. 1 pkt 1 ustawy, tj. by na fakturze stwierdzającej wewnątrzwspólnotową dostawę był podatny (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  własnym terytorium. Jak ustalane są emerytury i renty dla osób pracujących w państwach UE/EFTA? Ustalanie uprawnień oraz obliczanie wysokości emerytur i rent osobom zamieszkałym w Polsce (...)

 • Dane już lepiej chronione

  ochrony danych w całej UE; jednakowe zasady stosowane do wszystkich przedsiębiorstw świadczących usługi na terenie UE, nawet jeżeli mają one siedzibę poza UE; wzmocnienie istniejących (...)

 • Pytanie za ponad sto miliardów euro: na czym polega budżet UE?

  finansów UE. Główna część wydatków UE to nadal wsparcie biedniejszych regionów Niemiecka posłanka Jutta Haug (PES) jest sprawozdawcą budżetowym Parlamentu. W

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  obywatelom UE czerpanie korzyści ze sztucznej inteligencji (SI) i zwiększyć konkurencyjność UE na tym polu. Komisja proponuje trzytorowe podejście w celu zwiększenia inwestycji publicznych (...)

 • Rusza stosowanie CETA

  w 2011 r. eksport UE do Korei Południowej wzrósł o ponad 55 proc., eksport niektórych produktów rolnych wzrósł o 70 proc., sprzedaż samochodów z UE (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

  Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • obcokrajowiec grozi

  Witam, Problem który chciałbym opisać ma swoją historię i jest dość nietypowy. Jakiś czas temu razem z dziewczyną oraz jej koleżanką przebywaliśmy (...)

 • Wykonywania działalności gospodarczej w Polsce przez osoby fizyczne i prawne ze Szwajcarii

  Witam. Znajomy Szwajcar chce założyć spółkę w Polsce. Czy są w tym zakresie jakieś ograniczenia/dodatkowe wymogi w porównaniu z obywatelami polskimi? (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane