Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Udzielenie pracownikowi kary nagany

  , a jeśli tak, to jak to w praktyce wygląda? Czy musi to zrobić na piśmie i czy wtedy z teczki akt osobowych usuwa się pismo o udzieleniu kary? Pracodawca może udzielić pracownikowi kary nagany (...)

 • Udzielenie nagany pracownikowi drogą elektroniczną

  jednoznaczne uzewnętrznienie woli pracodawcy. Choć należy podkreślić, że i w tej sprawie nie ma w orzecznictwie SN jednolitego stanowiska. obowiązki pracownika, nagana, udzielenie nagany, (...)

 • Nagana a świadectwo pracy

  przed udzieleniem mu nagany? Czy nagana może być udzielona pracownikowi ustnie? Czy nagana słusznie udzielona pracownikowi musi (może) być uwzględniona w jego świadectwie pracy, czy (...)

 • Porada prawna na temat udzielenie nagany pracownikowi wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat udzielenie nagany pracownikowi wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  ;udzielenie informacji prowadziłoby do ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa, przemysłowej lub zawodowej albo procesu produkcyjnego;  5) udzielenie informacji naruszyłoby porządek (...)

 • Odmowa podpisania nagany przez pracownika

  Pracownikowi udzielono nagany na piśmie odmówił jej podpisania. Czy może odmówić podpisania nagany, czy taka nagana jest ważna? Zgodnie z kodeksem pracy za nieprzestrzeganie (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 283 - 327)

  wolności do lat 2.   Art. 304. 1. Kto, nie będąc uprawnionym do uzyskania patentu, prawa ochronnego lub prawa z rejestracji, zgłasza cudzy wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy (...)

 • Informacja o naganie w świadectwie pracy

  udzielenie pracownikowi nagany nie ma wpływu na sposób rozwiązania umowy o pracę to pismo o jej udzieleniu zostaje przez rok w aktach osobowych a nie na świadectwie pracy. kara, nagana, (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  finansowych do przekazania tych informacji, jeżeli kontrolowany uprzednio:  1) nie wyrazi zgody na udzielenie tych informacji albo  2) nie upoważni organu kontroli skarbowej do

 • Wysłuchanie pracownika przed nałożeniem kary

  (a własnego uprawnienia), skorzystać według swojego uznania. W takich stworzonych pracownikowi warunkach jest on przede wszystkim uprawniony do ustnego wyjawienia okoliczności i motywów swojego zachowania (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane